problem konvertovanja Lame MP3

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

problem konvertovanja Lame MP3

Postod prijateljv » 27.02.2011 8:38

prilikom konvertovanja u Virtual Dub ulazni format je WMV stavio sam LAME MP3 ali mi izlazi gresska pre pocetka konvertovanja-podesavanja kodeka sam stavio kako je ovde naznaceno-44100Hz-128 CBR Stereo-evo greske koju mi pokazujw Virtual Dub http://postimage.org/image/31sqjvm2s/21bd0bb0/
Napominjem da mi sa MP3 fraunhofer konvertovanje radi normalno,u cemu je problem,pozz
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: problem konvertovanja Lame MP3

Postod Video Majstor » 27.02.2011 9:10

Hm. Na slici pokazuje mogući probelm u vezi broja kanala ili sample ratia.

Slika

Na primer možda je ulazni audio 6-kanalni AC-3 a LAME ga ne zna automatski konvertovati u stereo ili je nešto slično u pitanju. U tom slučaju se možda mora instalirati neki od audio filtera koji bi obavili potrebne pripreme audia... ne znam tačno nagađam. Možda će kolega Ilidan znati???


---
Iskreno, ja bi na tvom mestu koristio fraunhofer MP3 ako se vec pokzala da dobro radi.

Drugi predlog je ono što sam već spominjao. Da konverziju audio obaviš u programu Switch. On takodje koristi LAME pa će kvalitet biti potpuno isti. A svaki put obavi konverziju bez obzira na format, broj kanala itd. Izuzetno dabar za te stvari. Od svih koej sam isprobao jedino Switch je uspevao da otavar konvertuje u MP3 neke retke formate (na priemr ACM WAV) koji se znaju pojaviti u video fajlovima.


p.s.
Sa sajtana koji ste kacili slike izgleda ne mogu da budu prikazane slike na forumu. Probajte neki drugi sajt ovde smmo spominjali neke: viewtopic.php?f=3&t=28
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: problem konvertovanja Lame MP3

Postod prijateljv » 27.02.2011 9:19

citao sam to o svitchu cak sam ga i skinuo ali mi nesto nije jasno.Ton treba da se izvuce iz Virtual DUb-a da se obradi u svitch ,da se vrati u Dub pa onnda komplet da se konvertuje ili...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: problem konvertovanja Lame MP3

Postod Video Majstor » 27.02.2011 9:43

Audio koji se pored videa nalazi u container fajlu fajlu se treba izvaditi iz tacnije Demuxovati. Kada obavis demuxovanje onda imas cisti audio zapis u posebnom fajlu.

Taj cisti audio onda mozes konvertovati u Switchu u MP3 format i dobices novi .MP3 fajl.

Kasnije u bilo kom momentu taj MP3 audio mozes Muxovati u .AVI container fajl. naravno najbezbolnije je na karaju akda je konverzija videa vec obavljena i kada je AVi fajl sa videom slobodna za upotrebu.

Najjjednostavnije i verovatno najbolje je da radis ovakvim redosledom:
1) Demuxuj audio iz fajla koji ces konvertovati.
2) konvertuj taj audio u MP3.
3) Sada u virtualdubmod-u iskljuci audio ui obavi video kompresiju kako inace obavljas. Dobices .AVI fajl bez zvuka.
4) Muxujes MP3 audio u taj novi .AVi fajl. takodje se moze reci da Remuxujes AVi ali ovaj put dodajes i audio u container.


To je u stavri način "Konvertovanje, način E - Konverzija samo videa pa naknadni remux sa dodavanjem audia" iz ovoh teksta: http://www.videomajstor.com/kompresija-nacini
Takodje prouči i druge načine da shvatiš u čem u su sličnosti i razlike. Videćeš da se uvek obavljaju iste operacije samo su nekad automatizovane pa ne znaš za njih a nekada ih imaš pod kontrolom.


---
Postupak dumuxovanja je da izabers audio traku i kliknes na tatser "Demux". Ponekad ne moze pa moras ici na save WAV. U tom slucaju dobijas ACM WAV koji verovatno neces moci upotrebiti nigde osim konvertovati u Switch-u.

Postupak muxovanja je da kliknes na "Add" taster na listi audio traka i onda izaberes ttaj MP3 fjal koji si dobio posebnim konvertovanjem audia.

Takodje muxovanje moze da se obavi i u drugom muxeru za .AVI fajlove tj. bilo kojim alatom koji to moze. Ovo je cisto da znas. Inace je VirtualDub i VirtualDubMod najbolji alat za AVI-je.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: problem konvertovanja Lame MP3

Postod prijateljv » 27.02.2011 10:15

zahvaljujem na odgovoru,samo me jos zanima da li ima negdw posebno da se downloduje fraenhofer MP3 codec,,srdacan pozdrav
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju

cron