codeci

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

codeci

Postod Goja » 24.02.2011 17:03

Nakon preinstalacije kompijutera ponovo sam instalirao powerdirector 8 al sad ili ne radi ili radi jako sporo ,neke fajlove neće da učita sam se ugasi i td.Instalirao sam gomilu nekih coedeca al goto ništa se nije deseilo.Sada pre gašenja kad naidje na neki problem izbacujemi ovakvo obaveštenje
Error signatur
AppName:pdr8exe AppVer: 8.0.0.1930 ModName:ffdshow.ax
ModVer 1.1.3562.0. Offset:000c74bb

instalirao sam i ffshou neke kodeke al nista
moguli neki kodeci da smetaju?
i sta bi trebao da instaliram da mi proradi normalno powerdirector
hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: codeci

Postod Video Majstor » 25.02.2011 16:56

Error signatur
AppName:pdr8exe AppVer: 8.0.0.1930 ModName:ffdshow.ax
ModVer 1.1.3562.0. Offset:000c74bb

Ova greska koliko vidim pokazuje da je problem sa ffdshowom. Tj, nesto se ne slaze sa powerdirectorom.

Pokusaj deinstalirati fdshow ako nekako mozes.

Ne znam odakle si skinuo ffdshow. Ja preporucujem ovaj odavde http://www.free-codecs.com/download/ffdshow.htm

Takodje moze da pomogne deinstalacija pa pazljiva ponovna instalacija tih programa sa kojima si imao pronblema. Takodje nove drajvere za graficku kartiucu, novi directX.... to moze da pomogne.

---
Ako ne pomogne, strpi se koji dan okacicu jedan moj stariji tutorijal za resavanaje problema sa kodecima....
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: codeci

Postod Goja » 25.02.2011 22:47

Ovako ja sam malo čačkao i instalirao gomilu codeca računam od viška glava ne boli.Medjutim nije baš tako.Opet slično mozda za nijasu bolje al u sustini isto ne valja.E onda instaliram k lit codecke i sad gotovo savrseno mi power director radi sa mpg2 fajlovima al drugi fomati stucaju trza slika trza zvuk i td.I dalje neznam sta je al bar mpg2 radi a sa tim formatom najvise i radim.
Da pomogao bi mi sa jos nekim savetom
hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: codeci

Postod prijateljv » 26.02.2011 19:10

da se nadovezem na tvoj post.Sto se tice codeca ludilu nikad kraja.I ja tako instaliram neki novi codec pa posle sam sebe ubedjujem kako mi je comp pre toga radio bolje.Posle obrisem taj codec pa mi radi jos gore .Video Majstor je obecao da ce napraviti neko uputstvo pa cemo valjda resiti ove probleme,pozzz
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: codeci

Postod Video Majstor » 26.02.2011 20:06

Evo tutorijal koji sam obećao: viewtopic.php?f=14&t=809
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: codeci

Postod jevrem » 16.12.2011 5:53

Sklonio sam old verziju K-Lite Codec Pack i stavio 8.00 full. Poceo sam da sa DVD-ova iz licne kolekcije pravim AVI i sve to stavljam na hard. Neki nisu ni citljivi, pa sam ih pobacao. Ovo radim da ne bi sve propalo. E sad. Koristio sam XP, WinX Free DVD Ripper i XVID format u Setting (a sve prema tutorijalu sa sajta). Presao sam na win7 64 - lap top. Sad je dosla nova verzija XVID u K-Lite. Nesto mi se malo razlikuju postavke od navedenih u tutorijalu za verziju XviD Video Codec 1.3.2. Molio bih da se postavi neki dodatak tutorijalu za ovu novu verziju. Mada je sve slicno, ali ako ima nekih poboljsanja to bi samo koristilo.

Pozz
jevrem
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  09.12.2011 11:23

Re: codeci

Postod jevrem » 16.12.2011 5:55

Podbacio sam. U tutorijalu je verzija XviD 1.2.2 codeca. Mislio sam moze li sta dodati za nove verzije.
jevrem
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  09.12.2011 11:23

Re: codeci

Postod jevrem » 16.12.2011 6:04

Samo da se jos nadovezem. Kupio sam Argosy Digital Media Player HV372T i hard od 500 Gb. Tako da za sve sto sam uradio pomocu ovog sajta nemam primjedbi. Tutorijali, komentari sve je OK.
jevrem
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  09.12.2011 11:23

Re: codeci

Postod Video Majstor » 16.12.2011 11:39

Danas i sutra ću da radim na tome da osvežim vodič za podešavanje XviD-a na verziju 1.3.2
...Ja sam i zaboravio da se XviD malo izmenio u novijim verzijama. Hvala što si me podsetio!

Sad je dosla nova verzija XVID u K-Lite.
Ne znam koja tačno varijanta XviD-a se dobija u tome paketu. Ja preporučujem Koepi's XviD Codec http://free-codecs.com/download/Koepi_XviD.htm

Samo da se jos nadovezem. Kupio sam Argosy Digital Media Player HV372T i hard od 500 Gb. Tako da za sve sto sam uradio pomocu ovog sajta nemam primjedbi. Tutorijali, komentari sve je OK.
Hvala!

Inače, koje programe koristiš za konvertovanje? DVD Decrypter i VirtualDubMod ili?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: codeci

Postod Video Majstor » 17.12.2011 6:03

Završio sam izmene vodiča za podešavanje XviD-a: http://www.videomajstor.com/encoder-xvid
Dodana su objašnjenja za sve što je novo u XviD 1.3.2

U suštini, za tebe su bitne sledeće tri novosti:
- Kod "Adaptive Quantization" uvek izaberi "Variance-Masking"!
- Opciju "Independent Slice Coding" nikako nemoj da uključuješ!
- Kod nove opcije "VHQ metric" nema značajne razlike bez obzira šta je izaabrano ali u teoriji bi trebalo da je novi metod "1 - PSNR-HVS-M" malo kvalitetniji.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron