VirtualdubMod lossless?

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

VirtualdubMod lossless?

Postod dannyd » 24.10.2010 0:36

Treba mi pomoc oko izbora codeca u ovom programu da bude lossless kompresija po mogucnosti a da se moze importovat u premiere...Probao sam Lagarith i Huffyuv i klipove konvertovane na ovaj nacin premiere prepoznaje samo kao audio fajlove kad se unesu...Jedino mi je uspjelo sa uncompressed RGB i kvalitet je fantastican i premiere ga cita, ali su fajlovi ogromni,za nepun minut materijala skoro 1.5gb...
Inace je materijal sa dvd-a, spojen u jedan vob sa decrypterom i ucitan u virtualdub preko AviSynth-a...
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: VirtualdubMod lossless?

Postod Video Majstor » 24.10.2010 9:31

Pre svega, treba izbegavati sve konverzije koje nisu neophodne. Znaci trebas pokusavati ovim redom:

1) najpre probaj otvoriti taj .VOB direktno u premieru.
2) probaj samo preimenovati .VOB .MPG pa probaj da otvoris u premieru.
3) remux - remuxuj .VOB u .MPG na primer u programu MPEG Streamclip samo otvoris taj VOB i onda izaberes convert to MPEG. Iako pise "convert" on ce samo remuxovati. Zatim probaj taj novi .MPG fajl otvoriti u premieru.
4) Sa programom YAMB probaj taj .VOB ili .MPG remuxovati u .MP4 pa onda probaj taj MP4 otvoriti u premieru.

Idi tim redom i ja se nadam ce najmanje jedna od njih sigurno upaliti.

Inace je materijal sa dvd-a, spojen u jedan vob sa decrypterom

Cak i ovo bi trebalo ad bude dovoljno. tj ono pod "1)"

Jedino mi je uspjelo sa uncompressed RGB i kvalitet je fantastican i premiere ga cita, ali su fajlovi ogromni,za nepun minut materijala skoro 1.5gb...

Da nekompresovani video znaci da se trosi 24 bita (3B) po svakom pixelu svakog frejma. Uvek budu ogromni fajlovi u poredjenju sa bilo kojim formatom kompresije.

Inace je materijal sa dvd-a, spojen u jedan vob sa decrypterom i ucitan u virtualdub preko AviSynth-a...

VirtualDubMod moze da otvara direktno .VOB i .MPG fajlove tako da mozes probati i bez AVIsyntha. Samo prevuces fajl u prozor VirtualDubMod-a. To je mozda i bolje jer on prilikom otvaranja MPG i VOB fajlova vrsi i nekakvu analizu. Ja uvek radim tako direktno u VirtualDubMod-u.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: VirtualdubMod lossless?

Postod dannyd » 24.10.2010 12:29

Ova opcija sa preimenovanjem .vob u .mpg ne pali...

Kod ovog cs5 premiera moze se ucitat vob u premiere ali to nije klasicni import i nije mi uspjelo kod svakog vob fajla, neki vob od sat ipo prepozna samo kao 30sec i slicno...

Jedino je remux u mpeg streamclip-u bez problema zavrsio posao...

Ovo sa Virtualdubmod-om sam htio cisto da probam jer hvale svi taj program i ima masu opcija, filtera, pa reko da vidim vasa iskustva na forumu sa njim...Mislio sam da preko njega uradim remux vob u avi, ako ne grijesim, i video i audio postavim na direct stream copy i to je remux?To nije upalilo pa sam onda potegao za losslesss codecima ali nisam ni sa njima imao srece...

Ovo je radoznalost u vezi virtualdub-a, posao sam odradio sa mpeg streamclip-om :)
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: VirtualdubMod lossless?

Postod dannyd » 24.10.2010 13:30

Ipak sam pogrijesio, vob u avi nije remuxovanje vec rekompresija jer je mp4 video zapis u aviju a u vobu mpeg-2 tako da ne moze direct stream copy opcija za video ako sam u pravu ovaj put :D

Kod mpeg streamclip-a je vob u mpg remuxovanje, promjena container fajla...

Nov sam u ovoj oblasti videa pa treba sve ovo pohvatat :)

Inace skinuo sam i virtualdub-mpeg2 i kod njega ista stvar sto se tice konvertovanja vob-a, jedino uncompressed RGB opcija funkcionise i full processing mode da bi se moglo sa njim u premiere...
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: VirtualdubMod lossless?

Postod Video Majstor » 24.10.2010 16:08

i video i audio postavim na direct stream copy i to je remux?

Jeste. Samo ne moze da remuxuje bilo sta.

Ipak sam pogrijesio, vob u avi nije remuxovanje vec rekompresija jer je mp4 video zapis u aviju a u vobu mpeg-2 tako da ne moze direct stream copy opcija za video ako sam u pravu ovaj put

U VirtualDUb i VirtualDubMod-u remuksovanje je ako namestis na "direct strem copy" a ako je to iskljuceno onda radi rekopmpresiju (enkodira).
Medjutim bez obzira sto je to remuxovanje on ipak ne moze da remuxuje VOB. Ne znam ni ja tacan razlog. Verovatno MPEG-2 video zapis koji se nalazi u VOB fajlovima nije kompatibilan sa AVI-jem.

VirtualDub je alatka namenjena za AVI a sve ostalo sto moze je samo dodatno.

Inace prouci malo ove primere: http://www.videomajstor.com/kompresija-nacini
Pa ces shvatiti jos jasnije koje operacije se desavaju tokom raznih konvertovanja.

Remux = demux, zatim mux u novi container fajl.
Transkodiranje = demux, zatim reenkodiranje, zatim mux novonastalog zapisa u novi container fajl.

Na primer moguc je remux AVI u MKV a moguce je i transkodiranje AVI u MKV. Dakle ako se radi samo DEMUX i MUX ona se to moze nazvati REMUXOVANJE a ako se radi i enkodiranje onda je to rekompresije/reenkodiranje/transkodiranje. Znaci kljucno je to dali se u tom procesu zaobilazi enkodiranje ili ne.

Nov sam u ovoj oblasti videa pa treba sve ovo pohvatat
Dobro ti ide. :good: Ovo iznad sam ti napisao da utvrdis gradivo.

Kod mpeg streamclip-a je vob u mpg remuxovanje, promjena container fajla...

Da ako je izabrano "convert to mpeg". :yes: Ni po cemu se ne vidi da ce to biti remuxovanje ali znam napamet da jeste jer koristim to vec dugo.

Inace skinuo sam i virtualdub-mpeg2
VirtualDUB MPEG-2 je koliko znam jedna modifikacija VirtualDUb-a. Medjutim sve njegove mogucnosti zajedno sa jos nekim modfikacijama je prepakovano u VirtualDubMod. Dakle VirtualDubMod je verzija sa najvise mogucnosti. Ja koristim VirtualDUbMod i retko VirtualDUb.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron