Audio Problem u Virtual Dub Mod

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Audio Problem u Virtual Dub Mod

Postod prijateljv » 23.02.2011 1:52

pozdrav,kako sam uvek radio sa Virtual Dub-om imao sam mogucnost da odaberem audio(ton)Kod Virtual Dub Moda mi to nije jasno jer nema audio komandu.Ako neko moze da mi objasni kako da odaberem kodek za ton,Svaka pomoc mi je dobrodosla,pozz
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Audio Problem u Virtual Dub Mod

Postod Video Majstor » 23.02.2011 3:30

Kod VirtualDubMod-a do svih opcija u vezi sa zvukom se dolazi ovako:
U meniju izeberete Stream > Streams list
i otvoriće vam se prozor "Available streams" gde pokazuje sve audio trake i nudi sve komande. Na svakoj audio traci možete desnim klikom otvoriti meni. Po defaultu je podešeno "Direct stream copy" što znači da će audio ostati netaknut. Ako želite konvertovati prebacite na opciju "Full processing mode" a zatim u istom meniju odaberete "Compression..." gde birate audio enkoder isto kao kod VirtualDub-a.

Inače ja iz nekog razloga (prevenstveno zbog navike) nisam nikad imao poverenja u konvertovanje zvuka u samom virtualdubmod-u pa sam zvuk uvek konvertovao u MP3 sa programom Switch http://www.videomajstor.com/vodic-softver-switch
A onda u prozoru "Available streams" samo dodam (Add) taj novi MP3 fajl a prethodni audio iskljucim (Disable).
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju

cron