Promena lica

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Promena lica

Postod Goja » 13.10.2010 12:41

Dali postoji neki softver koji može lice u jpg formatu (recimo) da promeni kao da ima više godina
recimo kako bi neko izgledao za deset ili više godina.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Promena lica

Postod djyova » 13.10.2010 15:57

Znam da postoji, ali ne znam kako se tačno zove. Međutim koliko se sećam, program je bio jako skup, jer je namenjen u profesionalne svrhe.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Promena lica

Postod Video Majstor » 13.10.2010 17:12

Ja sam pre bio koristio FantaMorph
http://www.fantamorph.com/

Oduševio me je. Možete recimo napraviti transformaciju žene u leoparda, muškarca u medveda, jednog čoveka u drugog, itd... Strašno moćan program i neverovatno koliko rezultat deluje profi.

Slika

Slika

Istom tom logikom kojom se vrši pretapanje lica uneko drugo, možete da izvršite pretapanje lica u lice neke mnogo starije osobe i tako dobijete sličan efekat. Naravno ne idete do kraja transformacij već stanete recimo na 20-30% i takvu sliku zadržite.

Evo ovo je recimo prelaz iz maldja-starija lica radjeno u Phanta Morph-u:
Slika

Logika kod starenja je da detalji lica ostaju slicni ali se povecava razmak izmedju detalja. Na primer uveca se čelo ali površina pod kosom ostaje ista. Oči ostanu slične veličine ali se poveća malo razmak izmedju njih. Vrh nosa ostane isti ali se nos produži i malo zadeblja. Generalno glava se uveća ili se samo lice možda uveća. Ovakve promene je mnogo lakše videti na licu životinja nego kod ljudi ali logika je ista. Kosa više postaje više kuštrava i neurednija. ...i naravno koža dobija stariji grublji izgled ali to je već teže za izvesti.

Mislim da Fanta Morph može i da transofrmiše samo jednu fotografiju pa pri tome možete paziti na veličinu detalja i razmake između njih pa da tako dobijete efekat starenja.

---
Ima i besplatni program, mislim da ss zove Photomorph ili slicno. Nisam ga probao.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Promena lica

Postod Goja » 14.10.2010 18:16

zahvaljujem na odgovorima
ovaj program izgleda baš moćno :)
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju

cron