Konvertovanje WMV u AVI(XviD)

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Konvertovanje WMV u AVI(XviD)

Postod prijateljv » 06.02.2011 20:54

pozdrav,naisao sam na problem pa da zatrazim pomoc.Probao sam konvertovanje WMV u XviD sa vise konvertora i dobio sam lose rezultate.Najbolje se pokazao Virtual Dub ili(virtual Dub Mod)medjutim kod njih mi je posle konvertovanja izlazni fajl dosta smanjen(kako god podesio XviD codec)pa je i kvalitet losiji.Movie Maker opet napravi jako veliki izlazni fajl (i ubaci neke svoje codece).Da li bi neko mogao da mi preporuci neki program sa kojim bi uspesno konvertovao WMV u XviD.Ne bih puno zalazio u ovu problematiku je ovo mi treba sada pa ko zna kad,pozz
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Konvertovanje WMV u AVI(XviD)

Postod Ilidan » 06.02.2011 22:06

Probaj Xmedia Recode.
Sto se tice podesavanja Xvid kodeka: Da li Xvid podesavas preko VirtualDubModa ili preko Start - All Programs - Xvid - Encoder?
Ilidan
Član foruma
 
Postova:  81
Pridružio se:  07.01.2011 19:50

Re: Konvertovanje WMV u AVI(XviD)

Postod prijateljv » 06.02.2011 22:50

zahvaljujem na brzom odgovoru.Probacu program koji si mi predlozio.Sto se tice XviD codeca,podesavanje radim u Virtual Dub-u pre konvertovanja,a povodom tvog pitanja evo sada sam proveravao i vidim je codec identicno podesen i kada udjem start-program-XviD.....,pozdrav
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Konvertovanje WMV u AVI(XviD)

Postod prijateljv » 07.02.2011 13:10

uradio sam jedno konvertovanje WMV-XviD.Kvalitet filma je ostao isti(sto je meni bitno)cak mislim da XMedia Recode brze radi konvertovanje od Virtual Dub-a.E sada,izlazni format mi nije vise smanjen nego je vise nego duplo povecan(WMV od 85MB posle konvertovanja u XviD bude 200MB)
Info WMV fajla:
Kod: Obeleži sve
http://postimage.org/image/2p5sguyg4/


Info XviD fajla posle konvertovanja:
Kod: Obeleži sve
http://postimage.org/image/2p641mdwk/


Da li treba nesto dodatno podesiti da bi izlazni fajl bio manji ili to mora tako da bi se zadrzao kvalitet,pozz
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Konvertovanje WMV u AVI(XviD)

Postod Ilidan » 07.02.2011 17:08

Pod Video - General odaberi Rate Control Mode: 2-pass Constant Bitrate i smanji bitrate na 600-1200, u zavisnosti od rezolucije videa. Za 320x240, 600kbs je sasvim dovoljno.
Takodje, pod Video - B-frames: postavi Number of B-frames na 1 ili 2, i cekiraj VHQ for B-frames. Motion Estimation: VHQ Mode stavi na 4-Wide Search.
Quantizers: cekiraj Adaptive Quantization i Trellis.
U delu Filters/Preview mozes da ukljucis Deblocking ili Denoise da bi olaksao kompresiju ako video ima makroblokove (sitne kockice) ili film grain (noise - sitne tackice).
Ilidan
Član foruma
 
Postova:  81
Pridružio se:  07.01.2011 19:50

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju

cron