Poboljšanje oštrine stare VHS snimke ?

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Poboljšanje oštrine stare VHS snimke ?

Postod cropape » 22.05.2016 14:00

Otac je prije 50 g (starom video kamerom) snimio video. U nekom video klubu su mu presnimili taj video s filmske trake na DVD.
I sad pošto je to presnimavano, izgubila se oštrina i kontrast.
Znam da skoro svaki video editor ima razne filtere, ali da ne bi sad isprobavao deset video editora, molio bi ako neko može da mi predloži nekoga koji se smatra najboljim za to.
Ne tražim nemoguće, ali i malo poboljšanje kvalitete bi me zadovoljilo.
cropape
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  01.11.2010 19:54

Re: Poboljšanje oštrine stare VHS snimke ?

Postod Janko » 31.08.2016 15:14

Verovatno ste do sada nasli odgovor na pitanje koje vas muci. Ukoliko niste, ostavite komentar i uputicu Vas na metod koji "ripuje" snimak sa VHS trake na racunar u kvalitetu 1:1, bez gubitaka. Da naglasim, ukoliko je originalni snimak mutan, ostecen ili ima bilo kakvu drugu manu, to cete dobiti i na snimku na racunaru. Ovaj metod pravi 100% istovetnu kopiju tj. klonira VHS u digitalni oblik. Jedino nisam siguran da li se radi o VHS kaseti kao sto kaze naslov teme, obzirom da pominjete 50 god. od nastanka snimka ali to je vec druga tema.
Janko
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  06.01.2016 13:15

Re: Poboljšanje oštrine stare VHS snimke ?

Postod nindac » 12.01.2018 14:43

Janko je napisao:Verovatno ste do sada nasli odgovor na pitanje koje vas muci. Ukoliko niste, ostavite komentar i uputicu Vas na metod koji "ripuje" snimak sa VHS trake na racunar u kvalitetu 1:1, bez gubitaka. Da naglasim, ukoliko je originalni snimak mutan, ostecen ili ima bilo kakvu drugu manu, to cete dobiti i na snimku na racunaru. Ovaj metod pravi 100% istovetnu kopiju tj. klonira VHS u digitalni oblik. Jedino nisam siguran da li se radi o VHS kaseti kao sto kaze naslov teme, obzirom da pominjete 50 god. od nastanka snimka ali to je vec druga tema.




I ja sam veoma zainteresovan za ovaj metod. Uputio sam Janku privatnu
poruku i poruku na e-mail u vezi ovoga ali nema odgovora. Izgleda da Janko
nije više aktivan na ovom forumu. Da li još neko zna za ovaj metod koji ripuje
VHS trake bez ikakvih gubitaka?
nindac
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  09.07.2015 20:17

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron