Dilema oko XviD Kodeca

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Dilema oko XviD Kodeca

Postod prijateljv » 27.01.2011 0:25

Nikada ovome nisam privadavao neki znacaj ali smatram da sam na pravom mestu pa da cujem i misljenje iskusnijih.Uvek sam instalirao Nics XviD Kodec ili onaj sto ide u KLite paketu.Vidim da je i ovde u delu Kodeci odvojeno Nics i Coepi XviD Kodec.Interesuje meu cemu je razlika.
Usput ako moze i neko objasnjenje za XviD Core(isto se pominje u delu Kodeci)Pozz
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Dilema oko XviD Kodeca

Postod Video Majstor » 27.01.2011 2:22

XviD je open sorce projekat što znači da ga programeri koji rade na njemu zajednički programiraju i svi vide programski kod i imaju porvo da ga koriste i zmene kako hoce. Tako d asvaki porgramer moze napraviti svoju verziju kada bi bas hteo i mogao.
Suština XviD-a je baš ta njegova tehnologija kompresije i njegove opcije. A sad to može da se upakuje na više načina, sa ovakvim izgledom korisničkog intrfejsa ili onakvim. Da se primeni neki od novih patcheva (prepravki) ili ne itd.
Uglavnom direktno od te ekipe programera koji rade na XviD-u može samo da se dobije source tj. programski kod (koji nije spreman za krajnje korisnike vec ga treba kompajlirati da bi postao pravi program za windows). Koepi-jeva i Nice-ova verzija su dve najpoznatije varijante XviD-a upakovanog i spreemnog za krajnje korisnike. Koliko znam skoro potpuno su isti. Ja sam dobio savet od jednog strucnjaka da je Koepi's XviD codec mozda malo bolji izbor za pocetnike, jednostavniji za instalaciju ili tako nesto... Tako da ja koristim Koepi i za njega sam i napisao vodič za podešavanje XviD codeca http://www.videomajstor.com/encoder-xvid

Ako ne znaš koji ćeš, moja preporuka je Koepi's XviD Codec http://www.free-codecs.com/download/Koepi_XviD.htm

Ali kao ćeš koristiti XviD iz MediaCoder-a onda je XviD već ugrađen. Pretpostavljam njihova verzija.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Dilema oko XviD Kodeca

Postod Ilidan » 28.01.2011 1:25

Koepi-jeva verzija je novija. Ne znam da li čovek još uvek kompajlira Xvid jer ja najnovije verzije skidam sa www.xvidvideo.ru .
Ilidan
Član foruma
 
Postova:  81
Pridružio se:  07.01.2011 19:50

Re: Dilema oko XviD Kodeca

Postod Video Majstor » 12.03.2011 6:06

Danas sam izmenio neke linkove u vezi XviD codeca na strani http://www.videomajstor.com/softver-kodeci
Sada je jasnije i linkovi su noviji.

Sada mozete skinuti XviD 1.3 i sa oficjelnog sajta xvid.org i sa Koepijevog sajta.

Koepi-jeva verzija je novija. Ne znam da li čovek još uvek kompajlira Xvid
Da ima i njegova verzija 1.3 ... Znaci da se i dalje se bavi time.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron