Projekat-Film (Pro.)

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Projekat-Film (Pro.)

Postod the_artist » 20.04.2015 18:37

Eh ovako, neznam jesam li na tačnoj adresi i da li će mi iko moći pomoć?? :/

Upitanju je isti film-različite verzije, od kojih sam napravio jednu verziju odnosno (orginalnu koja je nekad davne 1989. prikazivana u kinu)-nebitno, situacija je sljedeća, u Sony Vegasu sam sve to fino precizno po frejmovima isjekao i ubacio gdje je cemu mjesto ( nesto oduzeo i dodao), hajmo reči ovako napravio sam film tipa Director's cut, sto je u zadnje vrijeme sve češće da se izdaju takve edicije, da bi se na istom fimu dva puta zaradilo :). Eh takav film sam ja uspio uklopiti, ali pri gledanju nisam uspio izjednaciti ton, tipa imama problem kad dodje neka alternativna scena zvuk se pojaca ili smanji,pa na nekim mjestima se cuje jaki prelaz i para mi uši. Da li postoji rješenje ovog problema, šta sam to pogriješio i da li sam uopće fino to pripremio da bih se moglo sjeckati, dodavati i oduzimati, zmjeniti neke scene??? Samo mi je problem u tonu sliku sam dotjerao... Hvala unaprijed
the_artist
 

Re: Projekat-Film (Pro.)

Postod felino » 21.04.2015 3:49

Moguća je automatizacija Volume parametra za svaki audio track. Iscrtaš krivu automatizacije, onako kako hoćeš da se pomera fejder dotičnog track-a i on se, eto, pomera tako.

Takođe, možeš da napraviš nove audio track-ove, secneš audio pa ga prevuces na te nove (bez pomeranja klipova u stranu, samo dole ili gore) pa onda miksuješ u mikseru Vegasa.

Za glasne delove je lako, kada pojačaš tihe, može se desiti da se pojača i šum, pa onda mora da se radi ujedno ekspanderom ili prethodno nečim za skidanje šuma. Mada, probaj bez toga, verovatno će ti biti dobro.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Projekat-Film (Pro.)

Postod the_artist » 21.04.2015 21:14

felino je napisao:Moguća je automatizacija Volume parametra za svaki audio track. Iscrtaš krivu automatizacije, onako kako hoćeš da se pomera fejder dotičnog track-a i on se, eto, pomera tako.

Takođe, možeš da napraviš nove audio track-ove, secneš audio pa ga prevuces na te nove (bez pomeranja klipova u stranu, samo dole ili gore) pa onda miksuješ u mikseru Vegasa.

Za glasne delove je lako, kada pojačaš tihe, može se desiti da se pojača i šum, pa onda mora da se radi ujedno ekspanderom ili prethodno nečim za skidanje šuma. Mada, probaj bez toga, verovatno će ti biti dobro.



ovo zvuci sve lijepo, ali nisam bas na ovim poljima upucen, da li postoji neki tutorijal ili da li bi mi ti ikako mogao pomoci nekim screnštovima objasniti kako izmixati ili iscrtati krivu??? hvala puno
the_artist
 

Re: Projekat-Film (Pro.)

Postod felino » 21.04.2015 23:10

Mouće da će ti samo Vegasov Help pomoći. Ako ne, skini uputstvo sa zvaničnog sajta. Sve što bih ti ja sada rekao je ono isto što tamo piše jer ne znam sa kakvim materijalom imaš posla. Mislim da je to sve i bolje i brže nego da juriš tutoriale ili da ideš po Youtube (mada možeš, neće da škodi).

Ako u materijalu koji obrađuješ ima problema (mislim na ton) koji se ne mogu lako i šablonski rešiti, a hoćeš rezultat profesionalnog kvaliteta, onda je najbolje da to sve uradi neko ko se i teoretski i praktično razume u materiju. Jer, naiđe se na mnogo sitnih problema koji zahtevaju specifična rešenja koja se ne svode na to "gde treba da kliknem" nego zahtevaju pravo znanje, iskustvo i estetsku procenu.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Projekat-Film (Pro.)

Postod Video Majstor » 22.04.2015 12:43

Evo jedan tutorijal o upravljanju sa volume u Sony Vegasu. U drugoj polovini klipa se vidi i kriva. Sad nisam siguran da li je to baš ta kriva koja se ovde pominje, ali verujem da će pomoći bar da dobiješ ideju kak ose sa tim radi:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju

cron