Audio slabiji na LG Blue Ray-u nego na kompu! - Corel VS 7.0

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Audio slabiji na LG Blue Ray-u nego na kompu! - Corel VS 7.0

Postod aleksrb » 09.01.2015 13:57

Molim za pomoc u vezi montaze zvuka. Mozda nije stvar do mog Corel Video Studija Pro 7.0, jer na kompu on radi sta mu kazem, vec je mozda do mog LG Blue Ray Playera, koji to ne cita. Montirao sam neki porodicni tonski film sa super 8-ice, prebacio sam ga ranije, a sada sam hteo da nesto sredim, ulepsam i tako. Zvuk sam prilicno jako prebacio (nisam heto da probija). Ovo mi je bilo prvi put da radim tako nesto, pa sam potpuno iznenadjen onim sto dobijam. Naime, u Corel Video Studiju Pro 7.0(stari program na koji sam navikao), uspeo sam da "ispod" originalnog zvuka na par mesta dodam muziku i tako oplemenim video, utisavsi je pri tom toliko da se cuje i da ne smeta originalnoj prici koju moj otac prica. Ubacio sam titlove na par mesta, isekao sta treba i sve pipremio kako sam zamislio da uradim. Montiran fajl sam izbacio u MPEG-2 video, a LPCM audio kompresiji, obican stereo. Isprobao sam, sve je bilo i dalje onako kako treba. Napravim DVD u Corel Movie Factory 7.0 ( isto sam na njega navikao pa jos radim sa njim) pregledam na kompu i sve je u redu. Narezem i pogledam na kompu, opet sve u redu. Kada sam hteo da pustim DVD na mom LG Blue Ray playeru (ako je bitno videcu i tacan model) osnovni ton je uzasno tih, muzika ga nadjacava, iako sam je stisavao, kao da LG "ne cita" informaciju o tome kako sam ja pravio fajl, vec ga pusta tako nekako. Jos nesto sam uradio - pustio na jeftinom NEU, kojeg imam za svaki slucaj i gle : Sve je onako kako sam uradio na kompu! Probao sam i da narezem s normalizovanim zvukom, gledao jel mogu nesto kod pravljenja DVD-a da promenim sto sam mislio da ce pomoci, ali nista nije uspelo da promeni ishod na LG-u. Izludim i probam da pojacam osnovni zvuk, a da stisam muziku skoro da se ne cuje, ali sve je i dalje isto. LG cita isto sta god da uradim. Probao sam isto da na LG-u namestim nesto u vezi sa zvukom, ali nisam uspeo nista. Molim onog ko me razume da pomogne.

Jos mi samo pada na pamet da uradim u Dolby Surround-u, ali nemam za to opremu za slusanje, pa se iskreno pitam na sta ce to da lici.

Kapiram da moram da prilagodim LG-u, odnosno da formtizujem nekako u nekom formatu koji svi DVD playeri za TV mogu podjednako da citaju, ili neki koji ovaj LG razume. Pretpostavljam da to postoji?

- NAPOMENA 1 - Probao sam isto da pustim osnovni fajl bez pravljenja DVD-a na LG-u i rezultat je isti - originalni zvuk koji je prebcen sa videom je mnooogo tih, muzika je preglasna.

- NAPOMENA 2- Osnovni zvuk sam prebacivao u Digital Dolby (D-PCM) preko Sony rezaca snimajuci kamerom direktno na disk sa videom, a muzika koju sam stavio u montazi je MP3 audio. Osnovni zvuk je 48000 Hz, a MP3 je mislim 44100. Ne znm da li ovo ima veze, ali ko me razume molim da mi pomogne!

Srdacno
Aleksndar
aleksrb
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  28.02.2012 19:04

Re: Audio slabiji na LG Blue Ray-u nego na kompu! - Corel VS

Postod Video Majstor » 12.01.2015 6:17

Meni liči da je u pitanju jedna od dve stvari:

- ili tvoj plejer tumači neki skriveni podatak koji je zapisan sa svukom i jedinstven je po tome. Ovo je malo verovatno.

- ili je u pitanju nešto u vezi kanala. Moguće je da je na primer zvuk na računaru 6 kanalni ali da ti čuješ samo dva kanala sa kojima si zadovoljan. A onda na LG plejeru da čuješ sve kanale i zato se pojavljuje zvuk koji ne očekuješ.
Ili da je obrnuto, da si na računaru čuo svih 6 kanala a sada na plejeru čuješ samo dva kanala.

Zato je bitno da probaš i sa drugim formatom zvuka pri eksportu na DVD:
Jos mi samo pada na pamet da uradim u Dolby Surround-u, ali nemam za to opremu za slusanje, pa se iskreno pitam na sta ce to da lici.
Probaj svakako. Ne znam da li misliš na "Dolby Surround" ili Dolby Digital (AC-3)? AC-3 je standardni format zvuka za DVD i on ne bi trebao da izmeni taj zvuk ako je on prvobitno bio stereo. Ili će jednostavno razdeliti zvuk na 6 kanala koji će biti isti kao stereo ili će zvuk biti samo na ta prva dva kanala što je opet stereo.
U svakom slučaju kod DVD-a to ne pravi problem jer na primer mnogi filmovi imaju samo AC-3 zvuk i rade na svim plejerima...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron