Video i audio nisu sinhronizovani

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod MarkWW » 10.11.2014 22:30

Izvinjavam se sto dugo nisam odgovarao, isprobao sam raznorazne konvertore i jedva sam nasao nekog da podrzava AC3 sa 6 channel-a.

Nasao sam Xilisoft Video Converter
Eksperimentisao sam sa raznim rezolucijama,frame rate,bitrate itd. i najvise odgovara kada konvertujem sa ovim podesavanjima:
AVI format
Codec:XVID video bitrate:1500 frame rate:23.975
Codec:AC3 Simple rate:44100 bitrate:320 6 channel
Pustim na kucni bioskop i slika i zvuk uskladjeni kako i treba ali od 2 sata filma pusta samo 1 sat, a sa AC3 44100 320 stereo pusta ceo film. Slican problem imam kada skinem bilo koj film sa interneta u .avi formatu na kucnom biskopu cim film dodje do 2 sata on ga ugasi ,ali kada taj film konvertujem sa Divx Converter pusta ceo film ma trajao on i 3 sata.

Interesantno kada na Xilisoft Video Converter konvertujem film u DIVX formatu sa MPEG-4 codec-om to uopste kucni bioskop nece da pusti. I AVI format sa MPEG-4 codec-om isto nece da pusti, zato mi je kao jedino resenje ostalo XVID i to radi ali samo 1 sat od 2 sata filma.

Divx Converter ne moze da reencode AC3, vec moram da koristim originalan AC3 48000 448 iz filma. Kada bih mogao da smanjim audio na AC3 44100 320 mozda bih i mogao da povecam video bitrate preko 850. Ali nemam mnogo mogucnosti za podesavanja mogu samo da menjam rezoluciju i video bitrate takav je program. Pokusao sam da preko VirtualDub-a izvucem AC3 iz filma i promenim ga u 44100 320 i takvog ga u Divx Converter iskoristim kao audio track filma ali onda su slika i ton potpuno ne uskladjeni.

Da li ima jos ideja?
MarkWW
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  21.10.2014 19:27
Prethodni

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron