Video i audio nisu sinhronizovani

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Video i audio nisu sinhronizovani

Postod MarkWW » 21.10.2014 19:36

Skinem film sa interneta da pustim na kucni bioskop i filmovi su uglavnom rezolucija 720x300 a meni bi odgovaralo bar 720x400.
Samo malo da "rasirim" rezoluciju jer imam CRT televizor i na njemu je bas usko 720x300.
Uzmem preko DivX Convertera da promenim rezoluciju filma u 720x400 a bitrate video-a i audio-a ostavim isti kao sto je u filmu sto ga konvertujem.
Kada pustim na komp sve ok ali na kucnom bioskopu kada krene neka akcija u filmu,neke zahtevnije scene video kasni 2sec. za zvukom a kada su obicni razgovori ne kasni.
Film sto skinem sa interneta kada ga pustim na kucni bioskop je sinhonizovan ali kad ga convertujem i pustim na kucni bioskop nije sinhronizovan.
Filmovi su uglavnom od 2gb, video:1800kbps audio:448kbps 6 channel
Takvi filmovi bas odgovaraju za moj kucni bioskop jer ne podrzava HD.
Moj komp:
AMD Athlon 64 X2 5200+ 2,6GHz 2cores
RAM 2GB
Radeon x1300 256MB
MarkWW
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  21.10.2014 19:27

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod Video Majstor » 21.10.2014 23:48

Dobrodošao! :drinks:

Prema opisu deluje da je video koji dobiješ konvertovanjem prezahtevan za tvoj kućni bioskop. Mislim da ne stiže da obradi video dovoljno brzo.
Hajde odgovori na nekoliko pitanja:

- Da li tvoj kućni bioskop ima na sebi baš oznaku "DivX"?
- Koju tačno verziju DivX Convertera si koristio?
- U DivX Converteru koji profile si odabrao? I ako možeš opiši malo detalja kako si podešavao?

Eto odgovori na tih par pitanja, pa ću da vidim šta je rešenje.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod MarkWW » 22.10.2014 13:02

Hvala! :drinks:

- Evo uputstvo za moj kucni bioskop na prvoj strani imas sta pise na njemu
http://www.mediafire.com/view/ufy2r4iu9fdvir2/LG_LH-T250SC_UPUTSTVO.pdf
- DivX Converter 10.2.3 ,ne pise nigde da je Pro ili Premium ili tako nesto.
- Profil Home Theater
Preko nekog drugog programa video sam da Film koji sam skinuo ima:
AVI
Video 720x304 Codec:XviD Bitrate:1886kbps Frame 23.975
Audio Codec:AC3 Bitrate:448kbps Channels:6
I sada u DivX Converter-u odaberem Profil:DIVX Home Theater
Podesavanja:
Sibtitle:none
Audio Track: stiklirao Pass trought original audio track when possible
English Audio Track 1, 5.1 Surround (default) odabrao AC3
Output: Custom resolution stavio 720x400 | Video bitrate stavio 1800kbps ,ostalo nisam stiklirao ni menjao
* Kada promenim razoluciju na 720x400 on sam promeni bitrate na 650kbps ali slika je tada dosta losa i ja stavim bitrate na 1800kbps.Tako konvertovan film sa 720x400 i 1800kbps kada pustim na kucni bioskop zadovoljan sam kako izgleda i zvuci ali kada pocnu neke "slozenije" scene video kasni za audio-om a kad je obican razgovor pristojno radi.
MarkWW
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  21.10.2014 19:27

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod Video Majstor » 23.10.2014 0:37

Pregledao sam uputstvo. Koliko vidim taj plejer podržava DivX. M edjutim nesto mu ipak smeta kod tog videa. Tšek oje reći šta ali predlažem nekoliko eksperimenata pa da utvrdiš šta pomaže:

- Možda mu smeta što Divx Converter kreira .divx fajlove. Iako je to maksimalno kompatibilno možda ipak nije dovoljn odobro za sve plejere.
Pokušaj da preimenuješ fajl koji dobiješ iz divx convertera iz .divx u .avi na priemr:
film.divx --> film.avi

- Slično kao prethodno ali ovaj put treba obaviti pravo Remuxovanje. Postupi prema ovom tutorijalu: http://www.videomajstor.com/tutorijal-secenje-avi
ali nemoj ništa da sečeš nego preskoči korake 2 i 3.
Time ćeš dobiti najispravniji AVI fajl koji je moguće dobiti.

- Ako prethodno ne pomogne, moguće je da je i zvuk iz nekog razloga problem.
English Audio Track 1, 5.1 Surround (default) odabrao AC3
Probaj da izabereš MP3.

* Kada promenim razoluciju na 720x400 on sam promeni bitrate na 650kbps ali slika je tada dosta losa i ja stavim bitrate na 1800kbps.Tako konvertovan film sa 720x400 i 1800kbps kada pustim na kucni bioskop zadovoljan sam kako izgleda i zvuci ali kada pocnu neke "slozenije" scene video kasni za audio-om a kad je obican razgovor pristojno radi.
Miožda tvoj plejer nema dovoljno memorije i ne može da izdži visok bitrate. Male su šanse za ovo, al iipak probaj sa veoma malim bitrateom od recimo 400kbps da vidiš da l ise dešava ista stvar. Moguće je da visok audio bitrate plus ovaj video bitarte od 1800kbps da mu je previse. Opet kažem malo verovatno jer to je DVD plejer koji inače radi sa mnogo većim birateom ali, ne znam sigurno dok se ne proveri.

Eto, ako ovo ne upali, ima još ideja ali najpre ovo probaj.

Takođe, pazi da naziv filma bude relativno kratak i da budu samo engleska latinična slova, isto važi i za naziv foldera. http://www.videomajstor.com/saveti
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod MarkWW » 23.10.2014 23:28

Ovako stoje stvari:
1.nista se ne menja kad promenim u .avi
2.u VirtualDubMod nece da otvori video:
Couldn't locate decompressor for format 'XVID' (unknown)....
3.a)kada stavim MP3 video radi super ali je audio bitrate maksimum 320kbps i zvuk je stereo (2 channel)
b)kada stavim video bitrate 650kbps i AC3 radi sasvim zadovoljavajuce ali je slika znatno losa
* Kada skinem film AVI video bitrate 1800 kbps audio AC3 448kbps kao takav radi super. Ali kada ga ja konvertujem sa istim podesavanjima samo promenim 720x400 ne radi dobro. Zasto?
MarkWW
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  21.10.2014 19:27

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod Video Majstor » 24.10.2014 3:03

Deluje da je problem sa zvukom ili sa samim container fajlom.

2.u VirtualDubMod nece da otvori video:
Couldn't locate decompressor for format 'XVID' (unknown)....
instaliraj LAV filters i ffdshow http://www.videomajstor.com/softver-kodeci
ako se tokom instalacije pojavi u opcijama "VfW" stavi kvacicu jer su to kodeci za VirtualDubMod i slične programe.
Zatim restartuj kompjuter.
Ako opet neće u krajnjem slučaju instaliraj i XviD https://www.xvid.com/download/

Kada remux u AVI uspe, znaćemo da li je problem u .divx container fajlu.

kada stavim MP3 video radi super ali je audio bitrate maksimum 320kbps i zvuk je stereo (2 channel)
Da to je maksimalni kvalitet za MP3, ne postoji veći bitrate. Inače retko ko može da uoči razliku između MP3 od 320kbps i 128kbps. AC-3 takođe nije ništa specijalno kvalitetniji samo što ima 6 kanala koji zajedno čine kvalitetbniji zvuk.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod MarkWW » 24.10.2014 16:58

Uspeo sam da preko VirtualDubMod remux-ujem iz DIVX u AVI. I to ne pomaze isto je nesinhronizovano.

Primetio sam da kada konvertujem film koji je HD 720p od 3GB vise su nesinhronizovani slika i zvuk nego kada konvertujem film koji nije HD od 2GB. Donekle logicno.

Najvaznije sto sam primetio da na kucnom bioskopu kada gledam film od pocetka ili premotam unapred film i stignem do neke da nazovem "zahtevnije scene" slika i zvuk su nesinhronizovani. Ako vratim tj. premotam u nazad film i vratim se na tu "zahtevniju scenu" i pustim onda su slika i zvuk sinhronizovani ali samo na kratko neka sledeca scena opet ce biti nesinhronizovana.
MarkWW
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  21.10.2014 19:27

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod Video Majstor » 27.10.2014 1:16

Uspeo sam da preko VirtualDubMod remux-ujem iz DIVX u AVI. I to ne pomaze isto je nesinhronizovano.
Dakle sam AVi cantainer nije problem definitivno. Jedan problem manje :)

Ostaju još dva moguća uzroka.
- Jedan je da jednostavno taj tvoj plejer ne može da barata sa AVi fajlovima koji imaju malo veci bitrate. Iako on vec barata sa DVD-jem koji ima ogroman bitrate, izgleda da ta njegova memorija nije dostupna i za DivX i AVI.
Najvaznije sto sam primetio da na kucnom bioskopu kada gledam film od pocetka ili premotam unapred film i stignem do neke da nazovem "zahtevnije scene" slika i zvuk su nesinhronizovani. Ako vratim tj. premotam u nazad film i vratim se na tu "zahtevniju scenu" i pustim onda su slika i zvuk sinhronizovani ali samo na kratko neka sledeca scena opet ce biti nesinhronizovana.
To ukazuje na nedostatak memorije. Uredjaj je izgleda lose napravljen i on kad pušta divx-e brzo popuni memoriju i ne može dovoljno brzo da je oslobodi i da u nju učita sledeći frejm za prikaz i zbog toga slika kasni. Kad premotas film na neki trenutak memorija je tad prazna i zato tada dobro radi neko vreme dok se memorja ne popuni.
Zahtevnije scene uvek koriste veći bitrate od jednostavnijih scena i to objašnjava zašto tada dolazi do većih problema.
To se potpuno uklapa u sve do sada opisano.

U ovom slučaju jedino rešenje je da koristiš manji bitrate kakav smo do sada već pominjali.


- I alternativno, drugi uzrok može da bude da mu se iz nekog razloga "ne dopada" baš video dobijen u DivX Converteru. U ovom slučaju, trebalo bi da napraviš eksperiment i konvertuješ sa nekim drugim konverterom. Probaj recimo SUPER: http://www.videohelp.com/tools/SUPER


(- Procesor kao mogući uzrok sam odmah eliminisao pošto je DivX video iz DivX konvertera malkice manje zahtevan za procesor nego DivX filmovi video sa interneta)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod MarkWW » 28.10.2014 20:11

Nikako ne mogu da konvertujem film u SUPER © a da moze da se pusti na kucni bioskop.
Enkodiram i kada pustim film na kucni bioskop jednostavno se zacrni ekran i ukoci se kucni bioskop ne mogu nista da radim moram da ga iskljucim pa ponovo ukljucim. Ocigledno mu uopste ne odgovara podesavanja sa kojima enkodiram film ,ako mozes ti da mi kazes koja podesavanja da stavim.
Npr. ja sam stavio ovako i nece da pusti film:
AVI
VIDEO:MPEG-4 720x480 16:9 23.975 1632kbps
AUDIO:AC3 48000 6 channels 448
FourCC:DivX H.263 Advanced Simple @L5
ili ovako pa opet nece:
AVI
VIDEO:Divx 720x480 16:9 23.975 1008kbps
AUDIO:mp3 22050 2 channels 96
FourCC:DX50 H.263 Advanced Simple @L5
MarkWW
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  21.10.2014 19:27

Re: Video i audio nisu sinhronizovani

Postod Video Majstor » 29.10.2014 18:27

Ta podešavanja su u redu. Biće d aje u pitanju nek idrugi razlog u tom programu.

...ja inače i ne koristim baš SUPER ali nekad davno je bio maltene jedini od jednostavnih pa mi je sada prvo palo na pamet da ti predložim njega.
Inače predlažem DivX Converter kao najednostavniji ali eto za ovoj slučaj je potrebno da imamo altrnativu.

Od tih jednostavnih besplatnih konvertera imaš još recimo
http://www.videohelp.com/tools/XMedia-Recode
i
http://www.videohelp.com/tools/Format-Factory

Probaj pa javi. Ako ne uspe onda ću malo ozbiljnije da proučim te opcije pa ti napišem detaljno.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron