Kako u film ubaciti prevod ????

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Kako u film ubaciti prevod ????

Postod stefanjocic94 » 13.07.2014 15:05

Kako ubaciti u film prevod a da se memorija tog filma ne poveca ?? Uzeo sam smart tv i setao po internetu kako da napravim prevod za neki film ja nadjem i kontam da je uredu . Ali ima jedna zackoljica sad npr film Hobbit 1 u hd-u zauzima 2.5 gb ja ubacim prevod u taj film kad ono on zauzima ni manje ni vise nego 5.3 gb da li to moze nekako drugacije samo da ne zauzima toliko ???? hvala
stefanjocic94
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  13.07.2014 14:59

Re: Kako u film ubaciti prevod ????

Postod Video Majstor » 15.07.2014 0:22

Dobrodošao! :drinks:

Pre svega, u kojem programu si obavljao lepljenje subtitla?

zauzima 2.5 gb ja ubacim prevod u taj film kad ono on zauzima ni manje ni vise nego 5.3 gb da li to moze nekako drugacije samo da ne zauzima toliko ????
Teoretski na veličinu fajla utice bitrate. U većini programa za video kompresiju možeš da uneseš ciljani bitrate i tako utičeš na veličinu fajla. Veći bitrate veći fajl veći kvalitet. Manji bitrate manji fajla ali i manji kvalitet.

Dakle ne idem sada u široku priču, nego za sada samo ključno saznanje da bi brzo rešio problem. Znači, trebaš da smanjiš bitrate da bi smanjio fajl.

Oko toga ćemo ti pomoći, samo reci u kojem programu radiš?


Dodatno, mnogo bi pomoglo da okačiš mediainfo informacije o original fajlu i o fajlu koju si dobio nakon lepljenja subtitla. Ovde imaš uputstvo kako da uradiš: viewtopic.php?f=14&t=3467
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju

cron