m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod Video Majstor » 30.04.2014 14:01

Prvo bih vam zahvalio što ste mi se javili. Da objasnim: u mediainfu to izgleda ovako. uOpćenito
ID : 0 (0x0)
Potpuni naziv : E:\svakojake slike i video 2014\svakakojake slike i video 2014\19.4.2014 Uskrs\spojeni video Uskrs 2014.m2ts
Oblik datoteke : BDAV
Oblik datoteke/Informacija : Blu-ray Video
Ovo je standardan AVCHD format i takođe kompatibilan sa Blu-ray Disc formatom. Takav video treba da radi na svim plejerima sa oznakom AVCHD i Blu-ray Disc plejerima...

Sad je naravno pitanje, šta tvoj DVD plejer može da pušta od formata. A evo odgovora:
Moj dvd player je Pioneer DV-370. Na njemu mogu gledati filmove koji su s neta i obrađeni u Tim maschine programu, znači na DVD mediju ali sa visokom kvalitetom slike(HD ).
"The FilmMachine"
evo za pocetak smo resili i dilemu oko ovog programa. Sada si dobro napisao naziv sofvera i sve je jasno o kom programu se radi.
Program The FilmMachine koliko sam saznao je konverter u DVD format. Dakle sa njim dobijaš standardni DVD. Koliko je kvalitetan, to ne znam ali sa njim se ne može postići veći kvalitet nego što ga inače imaju DVD filmovi. Dakle ne može HD rezolucija. Praktično svaki DVD je 720x576 rezolucije.

Dakle što se tiče ovog programa tu ne možeš ništa više da uvećaš kvalitet osim da izbegneš onu dodatnu konverziju u MKV koju je pominjao prijateljv u prethodnom postu.

Postavlja se pitanje...da li tvoj DVD moze da podrzi vecu rezoluciju ili neki drugi format i video kodek ?
Da to je pravo pitanje. Ukoliko ne može, onda je najviši kvalitet koji možeš da dobiješ standardni DVD. Sad ti samo ostaje da konverziuju u DVD radiš malo bolje nego što si do sada...

Ovo je interlaced na 25.000, a Mogu snimati i u progresiv scan sa 50.000 fps. Neznam kako je bolje?
Pošto DVD format ne podržava 50p on će biti konvertovan ili u 25 interlaced ili u 25 progressive. Ukoliko program ne pravi greške sa odabirom field order-a (Top field first ili Bottom field first) možeš i da ostaneš na interlaced snimcima. Ukoliko nisi sigurna, onda preporučujem Progressive uvek kada možeš jer progressive je lakši za početnike i pojednostavljuje obradu na računaru.

GORE SE NAPOMINJE DA NE ČITA DIVX,XVID...
Ja to nisam znao dok nisam sada to pronašao!!!
Što ču sada ? imaš kakav prijedlog.Kako da dobijem što bolji zapis ,a da mogu gledati na tom Playeru??
Ti me molim te savjetuj a ja ti se javim kada dođem sa puta. Ovaj tjedan me nema.

Pa jedno rešenje je da pređeš na neki kvalitetniji DVD authoring program od toga FilmMachine-a.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod autobus » 08.05.2014 14:17

Što se tiče stavljanja videa na ovaj forum, ja bi to rado učinio ali ne znam kako? nisam to još radio. Ima na YUOTUBE-U NA OVOM LINKU Ali U mp4 formatu http://youtu.be/Ytit73jc18c. Ako mi možeš objasniti kako da to ovde stavim jer je ovo na Yuotube-o lošije kvalitete. Želio sam još kazati da ako misliš da bi bilo puno pametnije, bolje i jednostavnije da imam player koji čita divix-e ili neke još druge formati i ulaz za usb (jer ovaj moj nema nijedno), onda slobodno predloži a ja ču onda odlučiti hoću li kupovati ili ne! (gledao sam ovaj Sony BDP S-1200) košta nekih 70eura!
Poslednji put menjao autobus dana 08.05.2014 15:25, izmenjena samo jedanput
autobus
Član foruma
 
Postova:  15
Pridružio se:  10.02.2014 20:52

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod autobus » 08.05.2014 14:30

U svakom slučaju je materijal koji se obrađivao u The Film Maschine puno bolji i lijepši nego taj isti koji sam ja obrađivao u Awidemux programu.Istina je da se u tom Awidemux-u vjerojatno moglo i nešto još podešavati ali ja nisam, jer neznam što i kako. Ako imate prijedlog za neki besplatan kvalitetan program kojim mogu m2ts pretvoriti u kvalitetan DVD , PREDLOŽITE mi. Naravno morat čete mi objasniti kako što podesiti u njemu.
autobus
Član foruma
 
Postova:  15
Pridružio se:  10.02.2014 20:52

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod autobus » 08.05.2014 14:59

http://www.sendspace.com/file/kjwp1v. ovu stranica je trenutno nedostupna, možda neki drugi dan proradi?
Moj Kolega kaže da je morao prvo pretvoriti m2ts u MKV jer The Film Maschin nije prepoznao m2ts file, a nakon toga je naravno taj program napravio vob-ts file da može čitati DVD player. Znači to su dvije konverzije za koju vi kažete da se ne smiju raditi.
Ali je ipak puno bolje ispalo nego što sam ja napravio sa Awidemux programom
autobus
Član foruma
 
Postova:  15
Pridružio se:  10.02.2014 20:52

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod prijateljv » 08.05.2014 22:07

"Što se tiče stavljanja videa na ovaj forum"
Ja sam mislio da "upload-ujes" taj izvorni (snimljeni - "nedirani") m2ts video pa da ga ja downlod-ujem i "izvucem maximum" iz njega i konvertujem ga u DVD.Posle ga ja upload-ujem a ti ga preuzmes i vidis kakav je to najbolji kvalitet koji moze da se izvuce konvertovanjem m2ts u DVD.Takodje mozes da uplodujes i taj DVD koji je tvoj kolega vec konvertovao pa da uporedim...mozda je on taj DVD vec odradio max.koliko se to moglo...
Sem toga ako ti koristis neki HD tv ili monitor svaki (pa i original DVD) sa 720x...rezolucijom ce ti izgledati lose.

"Sendspace" gde sam ti okacio one probne filmove radi dobro.Trebalo je da iskljucis (Add Block +)ili sl...ili da probas preko nekog drugog pretrazivaca.Evo ti jos na jedan server (Deposit File) to isto da preuzmes : http://dfiles.eu/files/dq4fzky2e
Znaci isto tako ti mozes da "okacis"(upload) te tvoje filmove na bilo koji server.

za YouTube evo ti uputstvo kako uz poruku mozes da okacis neki video : http://forum.videomajstor.com/viewtopic.php?f=14&t=15
isto to za "Vimeo" : viewtopic.php?f=14&t=1191
Cak mislim da na Vimeo moze HD (nisam siguran)
ali...to je samo da mi ovde na forumu gledamo taj video a ne da ga preuzmemo u kvalitetu kakvog si ga ti postavio. Znaci na bilo koji server upload-ako ce neko da preuzima taj film a ne YouTube.

"bolje i jednostavnije da imam player koji čita divix"
Ovde moras sam da doneses odluku jer svako ima "svog favorita".Ja sam recimo vise za TV koji ima usb i podrzava MKV i MP4.Podrazumeva se da ovi uredjaji"citaju" i AVI(XviD,DivX)format.Tu takodje mozes da prikljucis i externi hard disk.Znaci dvd kao uredjaj nije potreban...e sada ovde je presudan faktor cena.
Ovo nemoj da zaboravis : Cak i kada se odlucis za neki uredjaj treba ga testirati pre kupovine...znaci na flash stavis kratke filmove formata i rezolucije kakve zelis odes u radnju i probas kako taj uredjaj "cita" taj materijal.Takodje,veoma bitna stavka je da li i kako povlaci titl (prevod) ispod filma-velicina,da li podrzava nasa slova itd...
Znaci sve to na flash pa kada ga istestiras tek onda se donosi odluka o kupovini - cesto to sto pise u DVD uputstvu nije bas tako.

Druga solucija je da juris po oglasima neki obican ili koji (eventualno podrzava HD) a ima usb.Takvom dvd-u i ne mora da bude ispravan laser.
Blu-Ray koji si ti odabrao...stvarno ne znam a i ne vidim sta on od formata podrzava - nemoj da se "zaleces" pa posle...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod Video Majstor » 09.05.2014 1:54

Ako imate prijedlog za neki besplatan kvalitetan program kojim mogu m2ts pretvoriti u kvalitetan DVD , PREDLOŽITE mi. Naravno morat čete mi objasniti kako što podesiti u njemu.
Predložio sam baš takav u mom prvom odgovoru u ovoj temi:
viewtopic.php?f=14&t=4136#p8132
Dakle, mali i besplatan program koji može da izradi DVD od M2TS videa, se zove DVD Flick i imaš kratka uputstva napisana u toj poruci. Ako ne bude išlo onda javi da pokušam detaljnije da objasnim.
Naravno moraš da probaš da bi uopšte znali da li hoće da otvara baš taj format koji ti imaš. Piše da može pa ne bi trebalo da ima problema.

http://www.sendspace.com/file/kjwp1v. ovu stranica je trenutno nedostupna, možda neki drugi dan proradi?
Da. U pravu si. Imaju neki problem na tom sajtu. Pre par dana je radila a sada neće ni kod mene...

za YouTube evo ti uputstvo kako uz poruku mozes da okacis neki video : viewtopic.php?f=14&t=15
isto to za "Vimeo" : viewtopic.php?f=14&t=1191
Cak mislim da na Vimeo moze HD (nisam siguran)
ali...to je samo da mi ovde na forumu gledamo taj video a ne da ga preuzmemo u kvalitetu kakvog si ga ti postavio. Znaci na bilo koji server upload-ako ce neko da preuzima taj film a ne YouTube.
A kada je u pitanju ovakva Youtube adresa http://youtu.be/Ytit73jc18c
onda treba da se kopira samo taj niz od 11 znakova

Ytit73jc18c

i onda selektuješ taj niz i sve ostalo ostaje kao što je na slikama u uputstvu viewtopic.php?f=14&t=15
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod autobus » 11.05.2014 18:09

Nažalost,moj način razmišljanja je ostao u analogno-digitalnim vremenima kada sam sa digital8 i mini DV kamera radio capture i igrao se sa montažom u Ulead video studio i to sve na kraju zapržio na DVD medij. Nije mi uopće palo napamet da to mogu gledati i preko USB ulaza??
Moj jedini USB ulaz koji trenutno imam je na Satelitskom resiveru (Infinity st 2000hd) i on je naravno spojen sa TV. Koliko vidim u prospektu on podržava :ts, trp, dat, mpg, avi, mkv, mov, mp4, vob, 3gp, mp3, wma, aac, bmp, jpg, png,...Podržava video rezolicije 1080i, 720p, 576p, 576i. Naravno trebalo bi provijeriti koje formate podržava jer ja to nisam koristio .
Oprosti smetnuo sam sa uma da si mi rekao za DVD Flick!
Što se tiče uplouda na server, skinuo sa Dropbox pa ču to gore staviti kada mi kolega objasni kako?
Što se tiče samog arhiviranja video materijala ako ga želim gledati za 10-ak, 20-ak godina, kako? ja sam zato i pržio sve na DVD JER SAM MISLIO DA JE TO NAJSIGURNIJE, no međutim i sam podatak na mediju se može raspasti ali i hard disk se pokvari i što onda?
Prvo ču vam poslati m2ts na server da vidite kvalitetu i što se može sa njom a onda ćemo dalje u koji format da stavljam i kako da radim i sa kojim programom montažu( efekti, tranzicije, pozadinska glazba itd). Neki jednostavni i i besplatni program. Može li to i DVD FLICK?
HVALA JOŠ JEDNOM?
autobus
Član foruma
 
Postova:  15
Pridružio se:  10.02.2014 20:52

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod prijateljv » 12.05.2014 11:15

"Moj jedini USB ulaz koji trenutno imam je na Satelitskom resiveru (Infinity 2000 hd/combo)"
Koliko vidim ovaj uredjaj "cita" HD (MKV,MP4...itd.) tako da si resio sve probleme na najbolji moguci nacin...
Jedina (nazovi mana) je sto podrzava samo FAT format. Znaci flash ili externi hard mora biti formatiran u FAT (a ne u NTFS).Samim tim na njega ne mozes da kopiras vece datoteke od 4 GB ali i to ti je i vise nego dovoljno za HD (MKV ili MP4) sa x264 kodekom...
Znaci za pocetak stavi neke slike ili (MP3) muziku na flash pa testiraj da li ce tvoj "Infinity" da prepozna i otvori ovaj materijal na tv,posle je lako...dobices komplet uputstvo sa slikama za HD konvertovanje (MKV,MP4) sa x264...

Takodje,kao "prva pomoc" za bilo kakav rad ili podesavanja na kompu (dok se malo ne uhodas) postoje programi "TeamViewer" : http://www.teamviewer.com/sr/index.aspx?pid=google.tv.s.int&gclid=CNPA483opb4CFUTlwgodVkkA5Q
ili "LogMeIn" " : https://secure.logmein.com/
gde neko (sa kime se dogovoris) preko interneta moze "da udje" u tvoj komp,pomera misa umesto tebe,otvara razne aplikacije,sve ti podesi itd...ti sve to samo pratis pogledom na monitoru...

"Što se tiče samog arhiviranja video materijala"
ja sam davno postavljao isto ovo pitanje i bio u dilemi..
Jednostavno,digitalna multimedia nije ono sto pamtimo kod analogne ("vinyl" gramofonske ploce,kasete itd...) vec je sve to (po meni) smisljeno "za jednu upotrebu" gde se sa jednim "delete" u trenutku moze obrisati (unistiti) materijal koji se godinama skupljao.Da ne pominjem kvar na HDD ili neminovni (izvesni) gubitak sadrzaja narezanog diska posle odredjenog niza godina - rezanje na diskove ili externi hard ? ni sam nisam pametan...

"kako da radim i sa kojim programom montažu"
Ja koristim "Sony Vegas" kada hocu da se "zezam" inace ne radim ozbiljnije ovakav vid montaze.Znaci bilo koji video editor sa audio-video "time line"...cak i sa "Windows Movie Maker-om" mozes sve ovo da odradis...kazes da si koristio "Corel"...moze i on - Inace svi ovakvi "ozbiljniji" editori (osim sto su malo zahtevniji za rad) nisu free...ali i tu mozemo "nesto da smislimo".

"Može li to i DVD FLICK"
sa ovim progamom ne mozes da radis montazu ali,kao sto sam pomenuo,ako tvoj "Infinity" otvori flash i podrzi HD (MKV,MP4) tebe vise klasican DVD ne zanima...dobices uputstava i preporuke za programe da odmah kreiras HD materijal sa x264 kodekom,pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod autobus » 12.05.2014 20:15

Bravo, onda sam riješio problem. evo ti ovaj link pa probaj skinuti m2ts 18 sekundi: https://www.dropbox.com/s/veq5rn8enda3j ... 85301.m2ts. Ako sam ispravno stavio na server, pa ti skini i pogledaj a ja ču poslati onda još toga. ČUJEMO SE I IMAM TEAMVIEWER instaliran
autobus
Član foruma
 
Postova:  15
Pridružio se:  10.02.2014 20:52

Re: m2ts u dvd sa rezolucijom 1920/1080

Postod Video Majstor » 12.05.2014 20:43

i kako da radim i sa kojim programom montažu( efekti, tranzicije, pozadinska glazba itd). Neki jednostavni i i besplatni program. Može li to i DVD FLICK?
Pošto si koristio Ulead VideoStudio, on se sada zove Corel VideoStudio pa pretpostavljam da bi se sa njim lako snašao.

Inače od besplatnih, jedini koji nešto vredi je Windows Movie Maker 2012 i on je odličan za početnike: http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... r-download

Što se tiče samog arhiviranja video materijala ako ga želim gledati za 10-ak, 20-ak godina, kako? ja sam zato i pržio sve na DVD JER SAM MISLIO DA JE TO NAJSIGURNIJE, no međutim i sam podatak na mediju se može raspasti ali i hard disk se pokvari i što onda?
E to je pitanje za milion dolara. DVD nema toliki vek trajanja. Do sada se za sigurnosne kopije praktikovalo to da se jednostavno napravi nekoliko kopija i na DVD i na hard disk i da se uploaduje na internet i slično. Što više kopija i na što više različitih mesta, to je sigurnije. A jedna kopije nije nikada 100% sigurna bez obzira na kojem je medijumu.

Takođe se pojavila nova vrsta M-DISC DVD diskova koji su večni tj. neće se oštetiti od stajanja. Međutim za sada su još uvek veoma skupi.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
PrethodniSledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron