youtube h264 materijal

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

youtube h264 materijal

Postod mediaguru » 16.03.2014 0:35

zdravo da li je neko primijetio da materijal sa youtuba tj mp4 kad se ubaci u cc i exportuje ne daje tacne boje, tj crna boja je bas crna tj stvorena za luminance key na video mixer, i nijanse boja nisu precizne!
mediaguru
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  07.01.2014 23:57

Re: youtube h264 materijal

Postod Video Majstor » 19.03.2014 2:22

Pozdrav,
Ne znam za to, ali ću da ti skrenem pažnju na dve stvari
materijal sa youtuba tj mp4
Kako si došao do tog materijala? Originalne MP4 fajove sa youtube možeš da dobiješ recimo sa DownloadHelper ekstenzijom za Firefox, ako znaš gde da klikneš. Kada video se učita, ikonica DownloadHelpera u toolbaru se zavrti, klikneš pored nje da prikaže listu pronađenih videa. Na listi svih pronađenih formata treba kliknuti na onaj najvišlji od onih koji budu boldovanim slovima ispisani.

i exportuje ne daje tacne boje
Čim se eksportuje tu sad ulazimo u podešavanja projekta, podešavanja sequence, efekte i pluginove iz projekta koji se možda mešaju u boje, i na kraju podešavanja eksporta. Može biti bilo šta od ovoga a možda bi najviše pomoglo da preciziraš kako si eksportovao, u koji format?!

Evo nešto što možda pomogne:
Evo i jedna mini lekcija za Adobe Premiere:

Ukratko o podešavnjima za Premiere:
pojednostavljeno rečeno, podešavnja se u Adobe Premiere-u dele na tri nivoa:
1) Preferences
Ovo su podešavanja od celog programa i to što ovde podesite se odnosi na sve projekte koje ćete raditi u njemu.
2) Project Settings
Ovde su podešavanja za projekat koji trenutno radiite. Ova podešavanja utiiču na ceo projekat i smao na njega.
3) Sequence settings
Ovo su podešavanja za svaku sequencu tj. svaki klip u projektu posebno. Svaki put kada je fajl iz projekta u drugačijem formatu ili sa drugačijim parametrima ova podešavanja su drugačija za njega.
citirano iz teme: viewtopic.php?f=14&t=3787#p7479
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: youtube h264 materijal

Postod mediaguru » 25.03.2014 10:43

e ovako kolega, materijal sa youtuba skidam inace sa downloadhelper-om jer je besplatan i veoma dobro se pokazao, export je u mpeg2 cbr 15mbps , e sad primijetio sam da kad stavim u export vbr 2 pass dobijem sve kako treba sto se tice boja a u cbr ne dobijem. e sad to je problem sa premierom cc jer ovaj problem nisam imao u cs3! a to ce se vjerovatno rijesiti nekim updejtom.
ja sam pronasao i drugo najbolje resenje za mp4 materijal sa youtuba ali otom potom kako kome bude trebalo
mediaguru
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  07.01.2014 23:57

Re: youtube h264 materijal

Postod Video Majstor » 26.03.2014 1:33

To sad liči na problem sa ugrađenim presetima. Jer VBR i CBR ne bi smelo da utiče na boje osim ako oni putem preseta to nisu vezali sa još nekim podešavanjima. Verovatno bug.

To mi pre svega pada na pamet kao objašnjenje, jer je Premiere već imao drugih problema sa presetima u novijim verzijama. Na primer ovo je jedan od čestih: viewtopic.php?f=14&t=3889&p=7790&hilit=preseti#p7790
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: youtube h264 materijal

Postod mediaguru » 26.03.2014 5:59

ma vjerovatno ja mp4 transkodujem preko quick time pro, dobijem avi ili dv extra kvaliteta i tako ga ubacim u premiere i to radi bez greske
mediaguru
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  07.01.2014 23:57

Re: youtube h264 materijal

Postod Esso » 04.01.2015 21:44

Meni se zna desiti da prilikom exporta sa CBR imam na prelazima ( recimo stavim cross dissolve) treperenje slike a kada to uradim sa VBR onda je slika uredu.Sta bi to moglo biti?
Esso
Član foruma
 
Postova:  35
Pridružio se:  23.05.2013 15:47
Lokacija:  Sarajevo

Re: youtube h264 materijal

Postod Video Majstor » 07.01.2015 22:26

Verovatno je to isti bug koji smo već pominjali. Ne bi smeo da bitrate ima veze sa problemima tog tipa. Mora da sa ugraženim presetima nešto ne valja...
U svakom slučaju nema svrhe za vidoe bitrate koristiti CBR, VBR je uvek bolji izbor za video.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju