Samsung Smart TV problem

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Samsung Smart TV problem

Postod draca » 10.03.2014 22:34

Dobar dan. Imam problem sa Samsung Smatr TV-om. Zapravo naopravio sam prezentaciju u Power Pointu koju sam zatim izvezao kao video u WMV formatu. Zatim sam pokusao preko usb-a da pustim taj video na Samsung Smart TV-u.

Slike ide u redu ali mi iskace pokuka "Ovaj audio format nije podrzan".

Hvala :D
draca
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  10.03.2014 22:26

Re: Samsung Smart TV problem

Postod prijateljv » 10.03.2014 23:27

Verovatno je audio u WMA formatu koji tvoj TV ne podrzava (cudi me da podrzava WMV).Inace ovo je Windows-ov (audio-video) format (i kodek) koji je za komp OK. ali za reprodukciju na neki drugi hardver ipak ga treba "zaobici".
Imas ovde moje uputstvo : http://forum.videomajstor.com/viewtopic.php?f=14&t=3467
pa okaci "mediainfo" text. da pogledamo strukturu tog videa - ne znam sa kojim programom si ga "izvezao" ? Mozda u njemu odmah postoji opcija da taj audio konvertujes u AAC,AC3 ili MP3 (u zavisnosti koji kodek ce tvoj TV da podrzi) ili se ovo moze rutinski uraditi sa bilo kojim audio konvertorom (dacu ti preporuku...)
Znaci,ako mozes da se snadjes,prebaci (konvertuj) audio iz tog klipa uz upotrebu nekog od kodeka koji sam pomenuo ili okaci "mediainfo" i model tog TV-a da pogledam koje formate podrzava pa cu ti dati uputstvo da to sa lakocom odradis,pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Samsung Smart TV problem

Postod Video Majstor » 12.03.2014 1:13

Dobrodošao! :drinks:

Audio, verovatno neće proraditi, kao što reče prijateljv
ali najverovatnije može kod tebe da radi jedno drugo lako rešenje:
Dobar dan. Imam problem sa Samsung Smatr TV-om. Zapravo naopravio sam prezentaciju u Power Pointu koju sam zatim izvezao kao video u WMV formatu. Zatim sam pokusao preko usb-a da pustim taj video na Samsung Smart TV-u.
Pošto je to "Smart TV" on sigurno podržaa DLNA. Jednostavno rečeno možeš da pustiš video sa računara preko mreže. Najpre trega da ga umrežiš.
Ako je TV umrežen, mogu da ti objasnim proceduru kako da postigneš da se video sa kompjutera prosleđuje na TV.

(cudi me da podrzava WMV)

Nove verzija WMV formata koriste VC-1 za vidoe zapis a on je relativno standardan (za razliku od starijih WMV fajlova) pa se eto dešava da ponegde i radi.
VC-1
VC-1 je microsoftov format video zapisa koji se takodje može koristiti na Blu-ray Disc medijima. Ovaj format je slabijih tehničkih mogućnosti od H.264 ali je uključen u Blu-ray Disc specifikaciju radi zahteva nekih industrija koje su već bile opremljene za VC-1. Preporučujemo da ovaj format ne koristite osim ako baš ne morate.
http://www.videomajstor.com/standardi
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron