Pitanje za softver

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Pitanje za softver

Postod Rumi » 06.01.2014 14:58

Pozdrav svim članovima,

Interesuje me sa kojim se programom ili programima može dobiti efekat preklapanja između dva klipa, scene, videa gdje se jedan utapa u drugi video.

Dakle zavrsetak prvog klipa ima kao neki fade out od drugog ili obratno, odnosno drugi video počinje sa završenim dijelom prvog videa koji se postepeno gubi.

Nadam se da sam dobro objasnio.
Rumi
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  06.01.2014 14:51

Re: Pitanje za softver

Postod prijateljv » 07.01.2014 0:32

Za ovo mozes da koristis (uglavnom) bilo koji video editor koji ima (audio-video sine) "time line".Ovakvi editori imaju mogucnost da se izmedju dva klipa koristi prelaz-"transitions" kao sto si i sam pomenuo "fade"...
E sada,u zavisnosti kakav zelis da bude ovaj prelaz koristis klasican "fade" (gde mozes da odredis duzinu stapanja) ili "fade through black" (gde se prvi klip polako zatamni...) itd.Izbor ovih tranzicija i prelaza je stvarno ogroman...negde cak mozes koristiti vise ovakvih efekata istovremeno izmedju spojenih klipova.

Ako negde ima taj "prelaz" kako bi ti zeleo da to izgleda okaci link da pogledamo.
Sto se tice programa,kao sto sam pomenuo-bilo koji video editor sa "time line" ima i ove prelaze,efekte i tranzicije...
Mozda cak i najjednostavniji Windows Movie Maker (ne znam da li ima "fade") ili Sony Vegas,Corel,Camtasia i slicno,pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Pitanje za softver

Postod Rumi » 07.01.2014 17:02

prijateljv je napisao:Za ovo mozes da koristis (uglavnom) bilo koji video editor koji ima (audio-video sine) "time line".Ovakvi editori imaju mogucnost da se izmedju dva klipa koristi prelaz-"transitions" kao sto si i sam pomenuo "fade"...
E sada,u zavisnosti kakav zelis da bude ovaj prelaz koristis klasican "fade" (gde mozes da odredis duzinu stapanja) ili "fade through black" (gde se prvi klip polako zatamni...) itd.Izbor ovih tranzicija i prelaza je stvarno ogroman...negde cak mozes koristiti vise ovakvih efekata istovremeno izmedju spojenih klipova.

Ako negde ima taj "prelaz" kako bi ti zeleo da to izgleda okaci link da pogledamo.
Sto se tice programa,kao sto sam pomenuo-bilo koji video editor sa "time line" ima i ove prelaze,efekte i tranzicije...
Mozda cak i najjednostavniji Windows Movie Maker (ne znam da li ima "fade") ili Sony Vegas,Corel,Camtasia i slicno,pozz...


Hvala na odgovoru,

Uspio sam da pronadem tu opciju u programu koji koristim - nekako je promaklo u moru silnih tranzicijskih efekata, a pomoglo mi je dosta i riječ Fade pri pronalasku. Hvala na odgovoru i uputi
Rumi
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  06.01.2014 14:51

Re: Pitanje za softver

Postod Video Majstor » 10.01.2014 6:15

Pozdrav svim članovima,

Dobrodošao!

Interesuje me sa kojim se programom ili programima može dobiti efekat preklapanja između dva klipa, scene, videa gdje se jedan utapa u drugi video.

Dakle zavrsetak prvog klipa ima kao neki fade out od drugog ili obratno, odnosno drugi video počinje sa završenim dijelom prvog videa koji se postepeno gubi.

To je klasičan "fade out" (nestajanje). Kod većine naprednijih programa za video montažu koje sam ja probao, se automatski aktivira kad preklopiš klipove. Tj. postaviš klipove na vremenskoj liniji tako da sledeći počinje pre nego što se prethodni završi i onda se u tom periodu preklapanja automatski vrši "fade out" prethodnoga i isto takvo pojavljivanje sledećega.

A kod jednostavnijih programa, gde se klipovi slažu jedna iza drugog kao slajdovi, obično između njih bude polje u kojem se bira/prevlači trazicija

A ostale vrste tranzicija se uglavnom razlikuju od programa do programa.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron