VegasPro 12 otvaranje fajla !

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod deks007 » 20.09.2013 17:32

Na laptopu sam serovao veg. fajl sa folderom gde se nalazi ceo projekat i ne mogu da ga otvorim na kompu . Da li je neko imao slican problem . Pozdrav !
deks007
Član foruma
 
Postova:  23
Pridružio se:  09.10.2010 20:07

Re: VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod Video Majstor » 20.09.2013 21:27

Pozdrav!

To može biti problem sa samim share-ovanjem foldera. Hajde napravi sldeće probe:

1)
U taj folder koji si šerovao stavi jos nekoliko najobičnijih fajlova, slika, tekst... i probaj da ih otvoris sa kompjutera?

2)
Takodje proveri da li te fajlove možeš da iskopiraš iz šerovanog foldera na komp u neki tvoj folder i da li odatle možeš da ih otvoriš?

Ako oba testa imaju prolaznu ocenu onda znači da samo Vegas ima problema sa tim. U tom slučaju rešenje je da napraviš mrežni drive. Otvoriš "Computer" i klikneš na "Map Network Drive". Izabereš za slovo drivea "Z:" a za folder izaberi taj šerovani folder u kojem je projekat.
Tako ćeš fajlu moći da pristupiš kao da je na tvom računaru. Na priemer na putanji:
Z:\Neki folder\Neki fajl

p.s.
U windows-u XP je malkice drugačija procedura, pa ako koristiš XP, javi da objasnim i to.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod deks007 » 21.09.2013 0:10

Pocne da otvara fajl do 70% i tu zakuca nemam pojma sta je . Pozdrav !
deks007
Član foruma
 
Postova:  23
Pridružio se:  09.10.2010 20:07

Re: VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod Video Majstor » 21.09.2013 1:33

Postoji mogućnost da su u VEG fajlu zapisane putanje do fajlova kao na primer:
c:\neki folder\Vegas projects\neki film...
A kad taj projekat šeruješ onda su
\\NazivRacunara\Shared folder\Vegas projects\neki film...
dakle putanje se razlikuju.

Ako je to slučaj, to može da se reši tako da se napravi mrežni drajv Z: i onda u njemu napraviš projekat pa su na oba računara putanje iste:
Z:\Neki folder\Neki fajl
i
Z:\Neki folder\Neki fajl

Da li je neko imao slican problem
Ovo što sam iznad napisao se često dešava 3D modelarima kad renderuju projekat na više računara paralelno. Sve dok pažljivo ne srede putanje do foldera, dešavaju se greške ovog tipa.



---
Takodje još nekoliko ideja zbog čega može da zakuca na 70% to može samo značiti nešto od sledećeg:

b)
Pukne veza između računara kad dođe dotle. Tj. sam file sharing ne funkcioniše dobro. Nešto ne valja sa konekcijom izmedju tih računara.

c)
Možda vegas ni neotvori fajl nego skala samo ide čisto radi prolaska vremena. treba probati sa nekoliko manjih fajlova da li može da ih otvori kad ih staviš u isti folder.

d)
Možda Vegas nakon što očita 70% fajla želi da zapiše nešto u taj folder a dozvole za izmene možda nisu omogućene. Treba podesiti dozvole i za READ i za WRITE na računaru sa kojeg se šeruje.
Proveri da li sa tog računara gde je Vegas možeš u taj folder da snimaš i menjaš neke fajove.

2)
Takodje proveri da li te fajlove možeš da iskopiraš iz šerovanog foldera na komp u neki tvoj folder i da li odatle možeš da ih otvoriš?
Da li si probao ovo?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod deks007 » 21.09.2013 15:34

Izgleda da je problem u NewBliue Titler nesto me tu zeza kada ga pokrenem u Media generators nece da se pojavi da li je do graficke posto ne verujem da je do procesora ili ram- memorije . Skidam nove drajvere za graficku pa cu videti . Pozdrav !
deks007
Član foruma
 
Postova:  23
Pridružio se:  09.10.2010 20:07

Re: VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod deks007 » 21.09.2013 16:47

Definitivno new blue pravi problem ali ne nalazim resenje . Pomagajte . Pozdrav !
deks007
Član foruma
 
Postova:  23
Pridružio se:  09.10.2010 20:07

Re: VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod Video Majstor » 22.09.2013 3:14

Može mislim da se isključi grafička u tom filtru. Probaj i to. To bi trebalo da deluje u slučaju da grafička pravi problem.

Reset to default kod grafičke kartice takođe probaj.

- Probaj da obrišeš Vegas folder u "aplications data" pa ponovo instaliraj New Blue...

Inače da li možeš recimo da kreiraš novi projekat i da u njemu napraviš samo jednu traku i u njoj uradiš nešto sa njim ili je New Blue Titler u svim slučajevima neupotrebljiv?

Ukoliko je posao u titleru završen mislim da postoji mogućnost da se izrenda samo ta traka kod nekog drugog ko nema tih problema i onda da traku kao gotov video ubaciš u svoj projekat. ...privremeno rešenje.

Verzija titlera je takodje bitna jer ne radi svaka verzija u svakom programu.
New Blue Titler EX - for Movie Studio Platinum Suite and Imagination Studio
New Blue Titler Pro 1.0 - for Vegas Pro
New Blue Titler Pro 2.0 - works in both Movie Studio and Vegas Pro


Compatibility

Recommended System Requirements

Microsoft® Windows® XP (SP 3 or later)
Windows Vista® (SP 2 or later), or Windows 7
Mac OS X v 10.6.8, v10.7.2 or later
1 GHz processor (multicore or multiprocessor CPU recommended for HD)
OpenGL 2.1-capable graphics card and minimum 256MB graphics memory.
512MB or higher recommended for HD.*
200 MB hard-disk space for installation
1 GB RAM (2 GB RAM recommended for HD)

*nVidia GeForce or Quadro card that supports CUDA with driver 285.62 or newer, AMD/ATI Radeon HD 2400 or better with Catalyst 11.11 or newer, Intel HD is not supported.
Video Editing Host Compatibility

Adobe After Effects
Adobe Premiere Pro CS4, CS5/5.5, CS6/6.5, CC
Apple Final Cut Pro 6, 7, and X
Avid Media Composer & Symphony 5, 6/6.5, 7
Grass Valley Edius 6/6.5
Sony Vegas Pro 10, 11, 12 (32-bit/64-bit OpenFX/DirectX)
Sony Vegas Movie Studio 8, 9, 10, 11, 12 (32-bit/64-bit OpenFX/DirectX)


Intel HD is not supported
Ako imaš novi APU procesor (sa ugradjenom grafičkom) da nije možda Intel grafika dobila prioritet? (ili AMD APU, ista priča).
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod deks007 » 22.09.2013 23:43

Prvo hvala ti na savetima ali ovo proradi . Moja pretpostavka - posto izvesno vreme nisam pokretao Vegas izgleda da mu je treebalo da shvati gde se sta nalazi :dash2: pa je zato malo prolupao . Jednostavno ne znam , u medjuvremenu sam instalirao drajvere za graficku , procitao gomilu slicnih problema ali na kraju je sve proradilo . Cak i posle instaliranja drajvera za graficku nije hteo da otvara , hteo je ako je New Blue jedinica instalirana ali dvojku ne gde mi je bio jedan preset . Mogao sam ja to da sredim i u jedinici ali znas ono kada te jednostavno nesto tera da isteras svoje a na kraju ispadne da ne znam sta mu bi , ako ne zbog mene ono bar zbog drugih na forumu ako se slicno zapetljaju . Pozdrav !
deks007
Član foruma
 
Postova:  23
Pridružio se:  09.10.2010 20:07

Re: VegasPro 12 otvaranje fajla !

Postod Video Majstor » 24.09.2013 1:33

Dogodilo se da je se usled tih grešaka i rušenja programa nekako se oterasao pogrešnih podešavanja i vratio se na neki default preset.

Mislio sam da to ručno iniciraš ovako:
- Probaj da obrišeš Vegas folder u "aplications data" pa ponovo instaliraj New Blue...

U svakom slučaju, lepo što je rešeno :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron