avi to dvd...

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

avi to dvd...

Postod dannyd » 04.10.2010 17:04

Pozdrav, sve pohvale za sajt...

Interesuje me koji je najbolji nacin da se od avi filma, skinutog sa interneta, napravi dvd za pustanje na kucnom dvd plejeru, sa umetnutim titlom?
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: avi to dvd...

Postod Goja » 04.10.2010 18:00

Ja koristim TMPGEnc DVD Author 3
vrlo je lak i intuitivan za korišćenje ima dosta mogućnosti ali nije profisionalan
mada tebi netreba profi.Naravno možeš to isto da uradiš i sa nerom ili nekim drugim programom
možeš da radiš sa menijem ili bez njega po tvojoj želji
pozzz
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: avi to dvd...

Postod dannyd » 04.10.2010 22:07

Strasan je ovaj program, hvala Goja...
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: avi to dvd...

Postod djyova » 05.10.2010 10:05

Ja za takve potrebe koristim Ulead, odnosno sada Corel VideoStudio. Postoji i DVD MovieFactory ali je on isključivo namenjen za pravljenje DVD mastera, dok VideoStudio sadrži sve što i MovieFactory, ali je ujedno editor, capture, publisher, i još štošta.

U DVD MovieFactory možeš bukvalno da napraviš DVD video disk kao što su oni koje na primer kupuješ na trafici. Dakle sa animiranim menijima, uvodnim klipovima koji ne mogu da se prekinu i slično. Program sadrži pregršt već predefinisanih animiranih i običnih menija, ali ništa te ne sprečava da i sam praviš svoje. Postoji i Content Pack koji dodatno proširuje bazu predefinisanih menija i dodataka.

A što se tiče titlova, ovaj dole video sam napravio u VideoStudio programu, a razlog je taj što titlove možeš da podešavaš kako ti je volja, i da tako dobiješ rezultat kao da je snimljena emisija sa TV-a sa titlovima.

Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: avi to dvd...

Postod Goja » 05.10.2010 13:58

Da postoje mnogi programi recimo i dvd lab koji se smatra polu profesionalnim programom i mnogi drugi.Medjutim ja sam protivnik titlovanja u samom dvd (prilikom izrade)
uvek istitlujem prilikom montaže i tek gotovi fajl ubacujem u dvd sa menijem ili bez njega zavisi od potrebe.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: avi to dvd...

Postod Video Majstor » 06.10.2010 16:02

Pozdrav, sve pohvale za sajt...

Interesuje me koji je najbolji nacin da se od avi filma, skinutog sa interneta, napravi dvd za pustanje na kucnom dvd plejeru, sa umetnutim titlom?

Dobrodošao! :drinks:
Hvala na pohvalama!

Pre svega je bitno da primpremis subtitl (prevod) u .SRT formatu jer je najuniverzalniji i mnogi DVD authoring programi zahtevaju baš taj. Znači otvoriš taj subtitl u programu Subtitl Workshop, ideš na "Save As..." i onda medju ponudjenim formatima izabereš "Subrip" (.SRT fajl).

Ja koristim TMPGEnc DVD Author 3

Nova verzja ovog programa se zove TMPGEnc Authorong Works 4 i stvarno je predobar. Po mom misljenju najbolji DVD authoring program za početnike i korisnike sa srednjim nivoom znanja.

Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: avi to dvd...

Postod sassaboss » 07.10.2010 15:48

Prvo da pohvalim i Sajt i Forum odlicni su. Ovih dana sam zavrsio citanje svih tekstova
na sajtu i mogu reci da sam saznao mnogo korisnih stvari, koje su mi do sada bile strane.
(Mislim na skolu video kompresije i ostalo)

Sto se tice DVD authoring-a ja sam nekako u ljubavi sa Adobeovim productima pa shodno
tome koristim Adobe Encore CS4 za kreiranje DVD, u kombinaciji sa After Effectom cini cuda
sto se tice video menija i uvodnih animacija.
Mana je sto na postoji kao zaseban program nego dolazi uz Adobe Premiere (u sustini veliki
nedostatak, po mom misljenju).
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: avi to dvd...

Postod Video Majstor » 07.10.2010 17:33

Prvo da pohvalim i Sajt i Forum odlicni su. Ovih dana sam zavrsio citanje svih tekstova
na sajtu i mogu reci da sam saznao mnogo korisnih stvari, koje su mi do sada bile strane.
(Mislim na skolu video kompresije i ostalo)


Dobrodošao! :drinks:

Hvala na komplimantima!
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju

cron