Corel videostudio x5 (maturski rad)

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Corel videostudio x5 (maturski rad)

Postod radunovic94 » 26.03.2013 17:52

Zdravo ljudi treba mi pomoc,zatrazio sam temu za maturski rad dam i bude video editor Corel videostudio X5 zato sto znam bas preko njega da radim,ali nikako ne mogu da nadjem o njemu o programu na srpskom ili bar o Corelu da li imate nesto sto bi mi pomoglo za maturski rad.Hvala :flag_of_truce:
radunovic94
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  21.03.2013 17:34

Re: Corel videostudio x5 (maturski rad)

Postod Video Majstor » 28.03.2013 6:24

Dobrodošao! :drinks:

Na srpskom nema ništa o tom programu. Nadam se da znaš engleski.

Evo za sada sam okačio zvanično uputstvo (206 stranica) od ovog programa, ukoliko ga nemaš:
http://folder.plavosivi.com/manuals/vsx ... ide_en.zip

Ja sam inače, dobio od Corela, za ovaj sajt, baš taj program na poklon, za potrebe pravljenja tutorijala o video montaži.
viewtopic.php?f=14&t=255
Medjutim, zbog nedostatka vremena sam to odgodio do daljnjeg (Biće jednog dana). Ali u najmanju ruku sam razmišljao mnogo o tim tutorijalima pa bi verovatno mogao imati ideja za tvoj maturski rad.

U ovoj temi se takodje malo pominjao: viewtopic.php?f=14&t=64

Takodje sam učestvovao na zvaničnom Corel forumu za korisnike i davao predloge za nove verzije. Neke od mojih zamerki su potvrdili i drugi korisnici i podržali moje ideje. Još nisam vidoe novu verziju pa ne znam jesu li možda uvažili šta od toga. Učestvovao sam i u Beta testiranju za jedan drugi Corel-ov porgram pa se nadam da će me zvati i za VideoStudio sledeći...
Eto, radi toga iskustva se nadam, da mogu i tebi da pomognem bar malo.

Kad budeš imao neku koncepciju ili nacrt maturskog rada, pošalji ovde pa da ti dam moje predloge.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Corel videostudio x5 (maturski rad)

Postod radunovic94 » 28.03.2013 19:48

Hvala puno na odgovoru,engleski znam ali sigurno cu zatraziti pomoc nekog profesora da mi prevede i da izvucem ono sto je najvaznije,mnogo ste me spasili verovatno niko nije ni imao ovo a tesko da bi ista nesto nasao,ovo je super.Hvala jos jednom poslacu vam rad da vidite sta sam uradio ali vec sam radio neke klipove evo vam pogledajte jedan klip sto sam radio preko ovog programa..

http://www.youtube.com/watch?v=G4l88Fb_Ck4
radunovic94
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  21.03.2013 17:34

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron