EXPORT iz CS6 Premeiere to mpeg2-dvd

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

EXPORT iz CS6 Premeiere to mpeg2-dvd

Postod bojan031 » 05.12.2012 12:00

Imam jedan problem,koji do sad nisam imao,vezan za export videa,pa ako neko ima rešenje....bio bi super!

Premier je cs6,na tajm lajnu je koncert sirovog avi formata...iseckan,tamo,ovamo,onako ovako,nebitno,tranzicije su premierove i koncert traje 1.45min,inače je interlejs ceo video pa sam ja na tajm lajnu promenio opcije polja u de-intelace...na ceo koncert sam stavio noise reducer(newblue plagin za skidanje video šuma),stavio sam i jedan adaptivni lajer iznad celog videa na koji sam stavio color corection efekat (newblu video plagin) u tom slucaju treba mi 17 sati za eksport!!?
Bez ta dva video filtera exportuje mi mi koncert u mpeg2-dvd za 40min.Konfiguracija nije losa,da to napomenem,amd X6 1090BE(6 jezgara),grafika sapphireHD 6970 12GB memorije...ostalo je nebitno,napomena,sa ta dva filtera sam baš dobro očistio sliku i dodao malo boje,tako da su odradili svoj posao,ali export sa njima...hmmmm...
Eksportujem u taj format jer mi kasnije treba za rad u encore-u radi dvd autoring-a,,da li je to normalo da exportuje toliko dugo sa ta dva video efekta,nisam se do sada sretao sa ovakvim problemom,ako je to uopste problem,zanaci,imam ta dva video filtera stavljena na ceo koncert (sve izrendano na tajm lajnu)...
Primetio sam da je prilikom eksporta procesor zauzet maksimalno oko 30ak posto što i nije bas nesto,sobzirom da kad ehportujem u mp4/H.264,procesor kuje na 100% sa svih 6 jzgara(verovatno je tako optimizovan kodek).
Eksportujem iz dva prolaza VBR.....multiplexsiranje je DVD/VBR!Frame rate,pixel aspect ratio i field order su na (based on sourced),os je win8prox64,od kodeka imam Shark007 32bit i 64bit,ako još nešto treba od postavki exporta,recita,ja ću postaviti!
Sve pohvale za sajt i tutorijale(treba imati znanje i dobru volju pa sve ovo podeliti),ima stvari koje ni profesionalci ne znaju.......hvala unapred na odgovoru...pozzz
bojan031
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  01.12.2012 13:57

Re: EXPORT iz CS6 Premeiere to mpeg2-dvd

Postod Video Majstor » 07.12.2012 23:33

Dobrodošao! :drinks:

na ceo koncert sam stavio noise reducer(newblue plagin za skidanje video šuma),stavio sam i jedan adaptivni lajer iznad celog videa na koji sam stavio color corection efekat (newblu video plagin) u tom slucaju treba mi 17 sati za eksport!!?
Bez ta dva video filtera exportuje mi mi koncert u mpeg2-dvd za 40min.Konfiguracija nije losa,da to napomenem,amd X6 1090BE(6 jezgara),grafika sapphireHD 6970 12GB memorije...ostalo je nebitno,napomena,sa ta dva filtera sam baš dobro očistio sliku i dodao malo boje,tako da su odradili svoj posao,ali export sa njima...hmmmm...
Očigledno je da si detektovao uzrok sporosti. E sad da l itaj plugin baš mora da bude tako spor, to ne znam.
Možeš eksortovati bez audio pa onda posebno audio u nekom drugom formatu, pa ga onda čisti od šumova (noise reduction) u nekom posebnom programu (na priemr Adobe Audition) pa vidi koliko će trajati.

Ja sam u jednom programu imao problem bas sa newblue pluginom ali za uklanjanje šuma na zvuku, ali problem nije bio u vezi trajanja nego je dolazilo do pucketanja pa ga kasnije nisam ni probao.

Primetio sam da je prilikom eksporta procesor zauzet maksimalno oko 30ak posto što i nije bas nesto,sobzirom da kad ehportujem u mp4/H.264,procesor kuje na 100% sa svih 6 jzgara(verovatno je tako optimizovan kodek).
Najpre što se tiče zauzeća procesora to je moguće zbog toga što neki efekti nisu optimizovani za više procesorskih jezgri. A najveći razlog je zato što eksportuješ u MPEG-2. kolko znam ne postoji ni jedan MPEG-2 enoder da koristi više od 1 ili 2 jezgre.

Eksportujem iz dva prolaza VBR.....multiplexsiranje je DVD/VBR!Frame rate,pixel aspect ratio i field order su na (based on sourced),os je win8prox64,od kodeka imam Shark007 32bit i 64bit,ako još nešto treba od postavki exporta,recita,ja ću postaviti!
Ne treba ništa više od podešavanja za sada, ali predlažem da napraviš nekoliko testova:
Uzmiu neki klasičan video od samo 5 minuta trajanja. Renderuj ga bez efekata. A zatim ponovi test ali svaki put na taj source fajl primeni neki od tih efekata koje koristiš. Svaki put isti parametri za eksport. I naravno zapiši vreme trajanja eksportovanja. U tim jednostavnim testovima će doći do izražja koji filter koliko utiče na brzinu pa ćemo biti bliže odgovoru šta može da se uradi i koliko je ono trajanje eksportovanja u stvari neobično.
jav irezultate pa da vidimo...

Sve pohvale za sajt i tutorijale(treba imati znanje i dobru volju pa sve ovo podeliti),ima stvari koje ni profesionalci ne znaju.......hvala unapred na odgovoru...pozzz
Hvala za komplimente! :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: EXPORT iz CS6 Premeiere to mpeg2-dvd

Postod bojan031 » 13.12.2012 14:04

Ok,hvala,samo da ne bude zabune,ne koristim 'noice reducer' za zvuk,neko za sliku.....ton ne diram.
bojan031
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  01.12.2012 13:57

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron