Cyberlink PowerDirector 8 problem sa zaštićenim fajlovima

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Cyberlink PowerDirector 8 problem sa zaštićenim fajlovima

Postod ShoX » 16.11.2012 14:33

Na drugom računaru kada sam instalirao powerdirector i povezao VHS rekorder na tv karticu preko činčeva, kada pokušam u njemu nešto da snimim dobijam ovo obaveštenje "This movie is copyright protected. Recording is prohibited"
Ne znam kako ovo da rešim, pošto na mom računaru to normalno radi sa istim powerdirectorom, istim VHS rekorderom i istim kablovima, ista kartica.. sve isto...
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Cyberlink PowerDirector 8 problem sa zaštićenim fajlovim

Postod Video Majstor » 17.11.2012 1:12

Ako se ja dobro sećam tih vremena videorekordera, mislim da su postojali pojedini uređaji koji sa videokastea mogli da tumače tajni signal i da kada primi taj signal neće da snimaju. To je neka primitivna vrsta DRM zaštite. Međutim takvih videorekordera je bilo zaista malo. Pretpostavljam da je taj "tajni signal" ton određene frekvencije koji se pojavljuje svakih par sekundi.

U tvom slučaju najverovatnije se pojavljuje neki šum koji liči na taj signal. Sad ostaje pitanje, zašto se to dešava samo na tom drugom računaru? Pretpostvljam da njegova unutrašnjost (napajanje, ventilatori itd) stvaraju drugačije interferenciju i šumove nego prvi kompjuter. Ili je možda na takvom mestu u sobi gde postoje smetne od nekih radio talasa. Ili si manje pažljivo spojio kablove pa je zbog toga došlo do smetnji.

Takođe je moguće da je u pitanju pojedina vidoe kastea koja je usled zastarevanja poprimilia nekakve šumove... Probaj da podesiš glavu video rekordera (tracking). Moguće je da će pojava nestati.

Da li si to probao sa nekoliko različitih kaseta ili samo sa jednom?

- Još jedno od potencijalnih rešenja je prelazak na noviju verziju. Verzija 10 na primer. Nisam siguran ali ako je to bug moguće je da su ga ispravili u novijim verzijama.

dobijam ovo obaveštenje "This movie is copyright protected. Recording is prohibited"
Postoji mogućnost da PowerDirector ipak nastavlja snimanje i pored ovog obaveštenja... kad dobiješ obaveštenje ništa ne diraj nekoliko minuta i onda kasnije proveri da li je ipak snimio.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Cyberlink PowerDirector 8 problem sa zaštićenim fajlovim

Postod ShoX » 17.11.2012 2:00

Ista je kaseta sa kojom sam pre toga na drugom računaru snimio isto preko PowerDirector-a
Tracking sam probao, ništa... Takođe, ne pravi snimke ako to piše
Probaću sa verzijom 10
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju