Preporučite mi program!

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Preporučite mi program!

Postod Zozefina » 13.10.2012 2:53

Pozdrav!
Prvo želim da pohvalim forum jer je pregledan i rekla bih da ima dosta članova koji se razumeju i spremni su da pomognu drugima.

Potrebna mi je vaša pomoć. Pravim kratke video spotove od snimaka koje napravim fotoaparatom. Do sada sam koristila Windows Movie Maker i povremeno Virual Dub, a posle i Premier. Movie maker je lak za montažu, ali se uvek dešava da baguje kada ubacim više snimaka. Ono što mi ne odgovara kod njega je to što nema mnogo mogućnosti za podešavanje boje, senki... Virtual Dub ima te opcije, ali nema (ili nisam uspela da ukapiram kako se koristi) opciju za montažu više snimaka.
Onda sam obrađivala pojedinačno snimke u Virtual Dub-u, pa ih montirala u Movie Makeru, ali on tek tada baguje i to mi oduzima mnogo vremena i živaca.

Sa Premierom imam drugi problem o kome ću pisati kasnije, kad nabavim dobru verziju programa.

Dakle, treba mi program koji je lak za montažu, a ima zabavne opcije kao što je pravljenje film look-a što je dostupno u Premieru. Takođe, poželjno je da nije preopterećujuć za kompjuter, jer moj nije u najboljem stanju a već ima nekoliko teških programa.

Hvala unapred :)
Zozefina
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  29.07.2012 2:08

Re: Preporučite mi program!

Postod Video Majstor » 16.10.2012 0:08

Dobrodošla! :drinks:

Prvo želim da pohvalim forum jer je pregledan i rekla bih da ima dosta članova koji se razumeju i spremni su da pomognu drugima.
Hvala! Svaka reč mnogo znači.

Ono što mi ne odgovara kod njega je to što nema mnogo mogućnosti za podešavanje boje, senki... Virtual Dub ima te opcije, ali nema (ili nisam uspela da ukapiram kako se koristi) opciju za montažu više snimaka.
VirtualDub nije klasičan program za montažu. On je namenjen za obradu pojedinačnih video snimaka.
Može da spoji više videa u jedan ali samo pod uslovom da su tih više snimaka u potpuno istom formatu i u svemu da se podudaraju tj. da su prethodno nastali sečenjem/komadanjem od nekog videa.

Iako ste našli način da sa njim uradite to što želite, to je ipak nezgodno u njemu. Ono što vama treba je pravi program za montažu.

Dakle, treba mi program koji je lak za montažu, a ima zabavne opcije kao što je pravljenje film look-a što je dostupno u Premieru. Takođe, poželjno je da nije preopterećujuć za kompjuter, jer moj nije u najboljem stanju a već ima nekoliko teških programa.
Preporučujem Cyberlink PowerDirector. Ukoliko se slučajno pokaže da je preopterećujući za vaš kompjuter, onda ćete jednostavno nabaviti stariju verziju. Jer nove verzije su uvek malo zahtevnije od starijih.

PowerDirector je jedan od najboljih programa za video montažu za kućnu upotrebu i među takvima je jedan od najmoćnijih. To je logičan korak između Move Makera i profesionalnih programa za video montažu kao što je na primer Adobe Premiere.

Evo ovde imate besplatnu knjigu o video montaži u PowerDirectr 11 koja će vam sigurno koristiti:
viewtopic.php?f=5&t=2367&start=10#p5702

...ima i pokrenuta jedna tema o PowerDirectoru: viewtopic.php?f=14&t=610
A inače pošto se pojavila nova verzija pripremam i jedan tekst o tom programu za sajt.

Sa Premierom imam drugi problem o kome ću pisati kasnije, kad nabavim dobru verziju programa.
Slobodno pišite.
Inače, ukoliko vam Premiere nije prekomplikovan onda biste mogli da razmotrite i Sony Vegas. Sony Vegas je otprilike jednako moćan. U Srbiji ga jako mnogo ljudi koristi pa je zgodno što ako negde zapnete uvek imate koga da pitate.

Evo ima čak i posebna tema o Sony Vegasu viewtopic.php?f=14&t=20
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Preporučite mi program!

Postod Zozefina » 06.11.2012 3:06

Hvala puno na iscrpnom odgovoru! Sad gledam, PowerDirector mi izgleda kao baš ono što tražim. Isprobaću ga, pa ću javiti utiske :)
Zozefina
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  29.07.2012 2:08

Re: Preporučite mi program!

Postod Zozefina » 21.12.2012 19:58

Program je ok, dosta je jednostavan za upotrebu. Jedino što me zbunjuje jeste to što ne mogu da nađem efekte koje želim, već samo one banalne koje ima i movie maker. Trebaju mi efekti za boju, da smanjim "drmusanje" snimka, igram se sa oštrinom...
Da li je to do toga što sam skinula trial verziju? Da li se efekti mogu dodati naknadno? I šta je i kakav je Color director, pošto mi se čini da on ima efekte koje tražim?

Unapred hvala na odgovorima :)
Zozefina
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  29.07.2012 2:08

Re: Preporučite mi program!

Postod Goja » 22.12.2012 0:13

Pozdrav novom članu ,dobrodošla.
Ja odavno koristim power director (trenutno deetku)
postoji dosta efekata e sad dali ih ima u trial verziji neznam al mislim da bi trebalo sve da ima
Možeš li malo bolje da opišeš šta bi tačno da uradiš
jer recimo u fix / enhance postoji i stabilizator,kontrast i boje i ostalo
u efect room - u postoji dosta opcija gde se bojom može igrati
skoro sam siguran da će power director zadovoljiti sve zahteve
pozdrav pitaj i srećno
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Preporučite mi program!

Postod Silton » 04.02.2013 17:59

Pozdrav
Mene konkretno zanima, kako doci do programa za video obradu - montazu, kome su sve funkcije aktivne, gde ga kupiti, ili...
Konkretno sam radio u programima, Power Director mislim da je 4 i Corel - Ulead video studio11 plus, sve su to bili nekompletni programi (zna se razlog). Pre jedno mesec dana sam skinuo Corel video studio pro x5, sa zvanicnog sajta, ali trial verziju (mesec dana). Sta dalje kad taj period prodje?
Silton
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  04.02.2013 17:42

Re: Preporučite mi program!

Postod Video Majstor » 10.02.2013 13:35

Dobrodošao! :drinks:

Mene konkretno zanima, kako doci do programa za video obradu - montazu, kome su sve funkcije aktivne, gde ga kupiti, ili...
Konkretno sam radio u programima, Power Director mislim da je 4 i Corel - Ulead video studio11 plus, sve su to bili nekompletni programi (zna se razlog). Pre jedno mesec dana sam skinuo Corel video studio pro x5, sa zvanicnog sajta, ali trial verziju (mesec dana). Sta dalje kad taj period prodje?
Pa postoje samo dve mogućnosti. Ili platiti full verziju programa ili nabaviti piratsku.

Za programe javi mi se na email (email od ovog sajta http://www.videomajstor.com/about )
pa ću objasniti kako da dođeš do programa.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju

cron