VideoMajstor.com DivX Kalkulator :)

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

VideoMajstor.com DivX Kalkulator :)

Postod Video Majstor » 25.12.2010 18:53

Predstavljam vam oficijelni bitrate kalkulator sajta videomajstor.com :bb:

Slika

U pitanju je program koji sam napravio malo zbog eksperimentisanja malo zbog pisanja vodiča "Škola video kompresije" i malo više zbog svojih potreba.
Ovaj kalkulator je korišćen kod pisanja skoro svih tabela i preporučenih parametara na sajtu.

Ipak program je bio i ostao eksperimentalan pa vam preporučujem da sami proverite podudarnost rezultata sa kalkulatorom "Aspect" i sa formulama navedenim u ovim vodičima: http://www.videomajstor.com/meni-skola-kompresije

Link za download: http://folder.plavosivi.com/download/vi ... ulator.zip

---Evo značajnijih stvari o programu:
- U svako polje možete ručno uneti bilo koji broj ali tu su tasteri koji vam olakšavaju posao i unapred vam nude vrednosti koje su odmah u skladu sa preporukama i standardima.
- Ako zadržite kursor iznad tastera pojaviće vam se dodatni opis te funkcije.
- Nema ograničenje na SD rezolucije već može da računa za bilo koju rezoluciju koju unesete.
- Pomoću tastera za menjnje rezolucije program vam uvek nudi brojeve koji daju mod16 rezolucije.
- tasteri za izbor audio bitratea vam nude samo izbor standardnih MP3 bitratea. Ako računate za neki drugi format audio onda ručno ukucajte audio bitrate.
- Svi važni rezultati su vam prikazani sa desne strane, uočljivo je veoma.
- Na dnu program ispisuje komentare i upozorenja koji se odnose na parametre koje ste uneli i njihovu kompatibilnost sa DivX Home Theater standardom.
- Kalkulator je osim za DivX moguće koristiti i za bilo koji drugi format videa i audia samo što onda neka od upozorenja možete igbnorisati.

Voleo bi da čujem vaše komenatare za program!

p.s.
U planu je online verzija ovakvog kalkulatora koja će biti još moćnija i još više će pomagati početnicima da nauče određivati parametre...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: VideoMajstor.com DivX Kalkulator :)

Postod dannyd » 28.12.2010 15:40

Odlican je kalkulator, pravi za pocetnike...Sve pohvale! :drinks:
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: VideoMajstor.com DivX Kalkulator :)

Postod Video Majstor » 30.12.2010 14:59

Sad tek čitam... Bio sam odsutan nekoliko dana, vratio sam se malopre.

Odlican je kalkulator, pravi za pocetnike...Sve pohvale!

Hvala na komplimentima. Drago mi je da ti se dopada!

Trudio sam se da operacije budu razumljive za početnike ali meni je služio i za više od toga. I ko jeste i ko nije početnik ne može da brže izračuna mod 16 rezoluciju određenog aspect ratia i tako to.
Hteo sam da dodam još funkcija ali problem je onda što bi kalkulator morao imati preveliki prozor i onda ne bi delovao tako jednostavno i intuitivno. Ali za online verziju kalkulatora koju najavljujem će biti znatno više stvarčica. Na primer:
- ispisivaće čitave tabele rezlucija i odmah izračunatih parametara i onda ćeš odmah moći kliknuti na onaj red u tabeli koji daje najbolje rezultate i tako to...
- imaće precizniji ispis protoka podataka tj. bandwidtha tako da će web dizajneri odmah moći znati za koje brzine interneta je video prilagođđen.
- imaće slojeve rezultata različitih boja tako da velika količina podataka ipak izgleda jednostavno i da korisnik ne mora da čita sve već ono što ga najviše zanima...

Uskoro ću okačiti skice za online kalkulator pa da čujem kritike. Molim vas da i sada predložite sve ideje koje imate šta bi trebao da ima kalkulator za računanje parametara video kompresije! hteo bih da kalkulator evoluira sve dok ne postane najbolja pomoćna alatka za video kompresiju na internetu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: VideoMajstor.com DivX Kalkulator :)

Postod Video Majstor » 06.10.2014 21:38

Upravo je proradila prva verzija našeg online kalkulatora:
http://www.videomajstor.com/kalkulator
Računajte bitrate direktno na ovom sajtu bez potrebe da instalirate neku softver.

Za početak najosnovnije funkcije a uskoro nove mogućnosti...

Video Majstor je napisao:U planu je online verzija ovakvog kalkulatora koja će biti još moćnija i još više će pomagati početnicima da nauče određivati parametre...
Uh sad vidim koliko je vremena prošlo od tada :shok:
Nema veze. Bitno da je stiglo :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: VideoMajstor.com DivX Kalkulator :)

Postod tipper900 » 26.12.2017 10:04

Here's the a good alternative to DivX converter Brorsoft Video Converter Ultimate: http://www.brorsoft.cn/blu-ray-video-co ... -ultimate/ which can not only convert video formats to Divx.avi, but also batch convert video to h.264 mp4, h.265/hevc, mov, wmv, mkv, 3gp, webm, etc without losing quality.
tipper900
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  07.12.2017 10:18

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju