Najbolji Converter?

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Najbolji Converter?

Postod amigos » 11.06.2012 21:46

Pozdrav narode, prije svega da pohvalim forum koji je izvrstan.

Potreban mi je najbolji convertor za youtube. Bavim se ubacivanje muzike na youtube, klasika spojim sliku i pjesmu u sony vegas render i stavljam. Problem je u tome sto mi slika na nekim dijelovima bude losija 360p(pikseli su izrazeni) kada stavim na format je 1280x720 HD toga nema. Gledao sam druge sto stavljaju na youtube isto kao i ja i kod njih na 360p je slika perfektna. Sada mi treba neka redner opcija da sacuvam taj fajl (da bude ne bude kompresovan, znaci da bude veci fajl) i onda da konvertujem i da mi ispadne solidna velicina (bitan je kvalitet zvuka) Jedini problem je sto mi je racunar malo sporiji a i upload nije nesto pohvaljen tako da se moram da prilagodim velicini fajla. Obicno je velicina bila oko 20mb za pjesmu od oko 3minuta. Ako vi imate neke druge predolge ili programe u kojima da radim kazite. Veliki pozdrav !
amigos
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  11.06.2012 21:38

Re: Najbolji Converter?

Postod Video Majstor » 11.06.2012 23:04

Dobrodošao! :drinks:
Hvala na komplimentima!

Ja obično uploadujem u originalu sve što može. A kad moram da smanjujem fajlove onda obično ovom metodom radim: viewtopic.php?f=14&t=257

Problem je u tome sto mi slika na nekim dijelovima bude losija 360p(pikseli su izrazeni) kada stavim na format je 1280x720 HD toga nema.
Hm...
Najpre, da li si siguran da se taj gubitak desio kod tebe na računaru? Možda se to pojavilo tokom YouTube automatske konverzije (koju prolazi svakiu uploadovani video).

Gledao sam druge sto stavljaju na youtube isto kao i ja i kod njih na 360p je slika perfektna.
Ne bi bio loše da staviš linkove do primera koje si uočio. Teško je na pamet reći šta je u pitanju. Mislim da je YouTube mao promenio default prikaz, tj. da sada forsira veće rezolucije na manjem ekranu a ne samo u fullscreen-u.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najbolji Converter?

Postod amigos » 12.06.2012 10:04

Ne znam momci odkale ste i koje vjeroispovesti, postavljam ovu vrstu muzike, vidit na slici kako su mutna slova, kad se stavi na 720p nista nema onda je perfektno, u tome je problem...

evo snimak:

Kod: Obeleži sve
http://www.youtube.com/watch?v=3SAF26WKfIw


a evo na drugome snimku koji drugi momak ubacuje nema tih problema

Kod: Obeleži sve
http://www.youtube.com/watch?v=_MTDCPUcCiA&feature=plcp
amigos
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  11.06.2012 21:38

Re: Najbolji Converter?

Postod Video Majstor » 12.06.2012 11:23

Ne znam, ovaj što je mutan, izgleda mutno i na 360 i na 720 rezoluciji.

Mislim da trebaš pripremiti tu sliku u što većoj rezoluciji (najbolje 1280x720) i jedino tako će biti oštra. Zatim u programu za montažu (Sony Vegas) takođe podesi projekat na 1280x720 i ja mislim da će slika onda da zadrži oštrinu.

A obrnuto, ako ubaciš malu sliku u projekat sa velikom rezolucijom onda će odmah doći do nepovratnog zamućenja.

Takođe priprazi da se dimenzije slike u Vegasu slučajno ne promene. Namesti da se prikaže u originalu.

Sada mi treba neka redner opcija da sacuvam taj fajl (da bude ne bude kompresovan, znaci da bude veci fajl) i onda da konvertujem i da mi ispadne solidna velicina (bitan je kvalitet zvuka) Jedini problem je sto mi je racunar malo sporiji a i upload nije nesto pohvaljen tako da se moram da prilagodim velicini fajla. Obicno je velicina bila oko 20mb za pjesmu od oko 3minuta.
Pa pošto je to samo statična slika to se lako kompresuje i nećeš dobiti prevelike fajlove. Mislim da je dovoljan i običan export za youtube iz Vegasa...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najbolji Converter?

Postod amigos » 12.06.2012 11:28

Druze, slika u PS je pravljena sa rezolucijom 1280x720 a i u sony vegasu uvjek stavljam procject settings 1280x720, u tome je problem ne znam sto se mi to zamucivanje slike desava. Sta mislis dali bi neki converter po tvom izboru pomogao ?
amigos
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  11.06.2012 21:38

Re: Najbolji Converter?

Postod Video Majstor » 14.06.2012 0:52

Pa i Vegas je konverter kada eksportuje.... Pitanje je sada: Da li ima neki format u kojem mozes da eksportujes u Vegasu a da ne bude zamuceno ili se to dešava u svim sluačjevima?
AKo je izlaz zamućen nikakav dodatna konverzija neće razbistriti sliku.

Ako se dešava u svim slučajevima, odna je verovatno uključen neki filter il ipodešeno nešto u projektu što dovodi do toga... Hajde najpre odgovori na to pitanje pa onda da tražimo problem dalje. Ostale mogućnosti neka sačekaju za sada.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najbolji Converter?

Postod amigos » 14.06.2012 10:53

Da,da u sve jednoj pjesmi je tako slika zamucena, za izlaz koristim AVI format.
amigos
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  11.06.2012 21:38

Re: Najbolji Converter?

Postod Video Majstor » 14.06.2012 22:31

Hm, postoji mogućsnost da si uvek koristio mali bitrate i da je zato dolazilo do toga...

Hajde probaj ovako:

Render As... pa izaberi:
Save as type: Sony AVC (mp4 mts ..)
Template: Internet 16:9 HD 25p

Pa uporedi kakav je kvalitet. Javi da li je bolje.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najbolji Converter?

Postod amigos » 15.06.2012 10:32

Nista se nije poboljsalo, sta mislis da promjenim program, sad koristim sony vegas 11 ?
amigos
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  11.06.2012 21:38

Re: Najbolji Converter?

Postod Video Majstor » 15.06.2012 22:44

Ok sačuvaj taj fajl koji si dobio tom metodom.

Hajde probaj i ovo:

kad budeš kod ovih podešavanja
Render As... pa izaberi:
Save as type: Sony AVC (mp4 mts ..)
Template: Internet 16:9 HD 25p
Klikni sa strane na taster "Custom" i onda

- Prva kartica po redu "Video" podesi bitrate na 12,00,000 bps (12Mbps)

- Čevrta kartica po redu "Project" ima oppciju "Video rendering quality". Pogledaj šta je bilo izabrano i za sada izaberi "Best"

I napravi još jednu probu sa tim podešavanjem. Pa uporedi kakav je kvalitet. Javi da li je bolje.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju

cron