DVD nema ton

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

DVD nema ton

Postod Goja » 08.06.2012 23:22

Imam problem
svremena na vreme presnim vhs traku i digitalizujem je u mpg2 i potom napravim dvd
medjutim sada kad sam to uradio (sa nekim drugim video rekorderom) nema tona na dvd
sve sam pokusavao i opet nema tona .Na kompijuteru je sve ok i klip ima ton i dvd na kompijuteru je ok ali na kucnom dvd slika je ok al tona nema.Pret postavljam je da je do nekih kodeka ali sta se razdesilo i dali sada gotov klip mogu nekako i u šta da konvertujem pa da napravim novi dvd koji će da radi
ovo mi pise u info klipu koji sam dobio digitalizujuci traku
General
Complete name : D:\WinFast WorkArea\Vencanje 1.deo.mpg
Format : MPEG-PS
File size : 3.91 GiB
Duration : 1h 48mn
Overal bit rate : 5156 Kbps

Video
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, Matrix : Standard
Duration : 1h 48mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 4575 Kbps
Nominal bit rate : 9000 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 4/3
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.868

Audio
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 2
Duration : 1h 48mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 224 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : -24ms
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: DVD nema ton

Postod felino » 09.06.2012 0:47

Mozda ti kucni DVD player nije takav da moze da reprodukuje Progressive video. Namesti da ti MPEG-2 video fajl bude Lower field first umesto Progressive pa onda probaj.

P.S. Ne znam sa cime pravis DVD video. Bitno je da ti program za DVD autoring ima to tako podeseno a onaj sa kojim radis snimanje sa kasete na komp i onaj koji izbacuje fajl za autoring mogu da budu podeseni na Progressive.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: DVD nema ton

Postod Video Majstor » 09.06.2012 1:18

Ako još uvek imaš taj .MPG fajl onda probaj izradu DVD-a bez rekompresije: http://www.videomajstor.com/tutorijal-dvdstyler

Ako rezultat opet bude isti onda probaj samo da izmeniš opcije u vezi audia tako da rekompresuje samo audio.

digitalizujem je u mpg2 i potom napravim dvd
Kojim postupkom? U kojem programu?

Mozda ti kucni DVD player nije takav da moze da reprodukuje Progressive video. Namesti da ti MPEG-2 video fajl bude Lower field first umesto Progressive pa onda probaj.

P.S. Ne znam sa cime pravis DVD video. Bitno je da ti program za DVD autoring ima to tako podeseno a onaj sa kojim radis snimanje sa kasete na komp i onaj koji izbacuje fajl za autoring mogu da budu podeseni na Progressive.
Možda si mislio na slučaj da se video ne vidi a zvuk čuje?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: DVD nema ton

Postod Goja » 09.06.2012 6:04

Hvala na brzim odgovorima,sada ću da probam sve kako ste savetovali
inače digitalizujem preko tv karte Win fast a pravim dvd (ovog puta bez menija) preko TMPGEnc 4

Javljam šta sam uradio

hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: DVD nema ton

Postod Goja » 09.06.2012 14:47

Namestio sam na Lower field first medjutim iz nekog razloga celo pre podne je tmpgenc radio i napravio mi dvd folder od 6.4 g .
Ono što sa čačkao i primetio al neznam dal je to moguće da originalni naziv snimljenog fajla preko tv kartice ako ne rinejmujem kućni dvd pročita bez problema sa zvukom i slikom napominjem nisam menjao extenziju kod onih de sam menjao ime a njih čita bez zvuka??????
dal to ima blage veze
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: DVD nema ton

Postod Video Majstor » 10.06.2012 2:07

Namestio sam na Lower field first medjutim iz nekog razloga celo pre podne je tmpgenc radio i napravio mi dvd folder od 6.4 g .
Pa onda nije isključeno da je neki kvar ili oštećenje fajla u pitanju...

Scan type : Progressive
Ako je ovo od originalnog fajla onda može DVD ostati progresive. U stavri to je preporučljivo.

Međutim, malkice je čudno da originalni snimak bude progressive. Obično programi za snimanje sa TV kartica ostave Interlaced u originalu.

Mislim da u podešavanjima WinFast PVR-a (ako sa njim snimaš) trebaš podesiti format snimanja "DVD". Proveri da li je sada tako?

Ono što sa čačkao i primetio al neznam dal je to moguće da originalni naziv snimljenog fajla preko tv kartice ako ne rinejmujem kućni dvd pročita bez problema sa zvukom i slikom napominjem nisam menjao extenziju kod onih de sam menjao ime a njih čita bez zvuka??????
dal to ima blage veze
Pa moguće je...

umesto Vencanje 1.deo.mpg
stavio
Vencanje1deo,mpg

BEZ DODATNIH TAČAKA! ------> http://www.videomajstor.com/saveti

Ako nije to reci koje je bilo originalno ime a koje je posle preimenovanja, pa ćemo otkriti misteriju.

inače digitalizujem preko tv karte Win fast a pravim dvd (ovog puta bez menija) preko TMPGEnc 4
Dobro je međutim deo kvaliteta se gubi jer se rade dve kompresije. TV kartica može da snimi u format koji je već kompatibilan sa DVD-om pa se može izbeći druga kompresija ali onda ne bi mogao da koristiš TMPGenc Authoring Works već neki program koji može bez rekompresije.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: DVD nema ton

Postod Goja » 10.06.2012 11:30

problem je rešen
pustio sam ponovo video rekorder i ponovo snimio - digitalizovao snimak pomocu tv karte
nisam menjao naziv niti bilo šta drugo.Zatim sa uz pomoć tmpgenc programa snimio dvd koji radi i ton i zvuk.sve je ok šta je bilo neznam dal zato što sam menjao naziv tačka zarez šta god ali sad je ok
Još jedno pitanje
u kom programu da napravim dvd bez rekompresije i kolko se gubi na kvalitetu slike kad se radi rekompresija.
DVD stiler koji sam skinuo ili ja neznam da radim ili on ne radi a i uputstvo sa ovog sajta ne odgovara ovom dvd stileru koji sam skinu sa neta
hvala svima na trudi i savetu
pozz
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: DVD nema ton

Postod Video Majstor » 11.06.2012 22:52

u kom programu da napravim dvd bez rekompresije
Pa mislim da mogu svi profesionalniji DVD authoring programi kao što su DVD Architect, Adobe Encore i sl... ali oni se samo u kompletu dobijaju... MOžda ti imaš neki od njih jer i ti se baviš montažom.

Najbolje je DVDLab on ni nema svoje enkodera tako da je namenjen isključivo za izradu DVD-a bez rekompresije. Ali nije baš za potpune početnike.Traži malo posvećenosti.

A od besplatnih alternativa samo DVD Styler.

i kolko se gubi na kvalitetu slike kad se radi rekompresija.
Pa ako je TMPGEnc dobro podešen ne gubi se mnogo, obično je neprimetno ali ipak tu je nepotrebno čekanje, pa rizik da je nešto možda loše podešeno... Proceni golim okom koliko ti deluje različito od originala.

Ta druga kompresija nija loša u slučaju kada je ona prva rađena sa velikim bitrateom da se sačuva kvalitet. A onda se drugom kompresijom dobijaju manji i praktičniji fajlovi. Iz tog razloga se obično radi capturing u neki od loseless formata pa se onda naknadno konvertuje u sve što treba.
Znači najpre je faza 1) digitalizovati i ne izgubiti kvalitet. A onda faza 2) natenane konvertovati (rekompresovati) u neki praktičniji format.

DVD stiler koji sam skinuo ili ja neznam da radim ili on ne radi a i uputstvo sa ovog sajta ne odgovara ovom dvd stileru koji sam skinu sa neta
...da sad je vec izasla DVDStyler 2.2 verzija. Moram da obnovim tutorijal na novu verziju. Već sam bio obećao ali nisam stigao. :sorry: Nadam se da ću u narednih 15 dana.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: DVD nema ton

Postod Goja » 18.06.2012 14:58

Ipak problem nije rešen kako više neznam ni sam jednostavno na kućnom dvd nema zvuka dok na kompijuteru radi sve besprekorno i klip i vob fajl kako bilo.Još da sve bude grđe prijatelj me zove i kaže kad skine sa kamere fajlove i nareže dvd nema zvuka ??? šta se to dešava? nikad ranije nisam imao takav problem ?
dal postoji neko rešenje šta da uradim? Ranije koji bilo klip u bilo kojoj extenziji ubacim u tmpgenc i on sve odradi i dobijem savrsen dvd
šta sad?
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: DVD nema ton

Postod Ilidan » 18.06.2012 15:50

Jesi li probao da konvertuješ audio u AC3 format?
Ilidan
Član foruma
 
Postova:  81
Pridružio se:  07.01.2011 19:50
Sledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron