grundig .ts

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

grundig .ts

Postod osmi » 25.05.2012 11:47

Pozdrav
Imam Grundigov TV koji snima na vanjske medije ( USB, externi HDD ) ali te fajlove mogu samo gledati na istom TV-u. Sve što sam pokušao ne radi, ni pregled ni konverzija na PC-u. Pa bih molio neki savjet ili prijedlog šta je moguće uraditi. Samo da napomenem da ga ni jedan plejer ili konverter ne pokreće fajl a neki ne mogu ni da prepoznaju vrsdtu fajla. Samo da napomenem da fajlovi u properties-ima nemaju nijedan podatak o video osim da je .ts format.
osmi
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  25.05.2012 11:37

Re: grundig .ts

Postod felino » 25.05.2012 12:58

Da li si probao besplatni VLC player? On bi trebao da pusta .ts fajlove.

Instalaciona verzija:
http://www.videolan.org/vlc/
(u Windows 7, pri instalaciji, desni klik na exe fajl i odaberi Run as administrator)

ima ga i u legalnoj, portabl verziji (ne mora da se instalira vec se samo raspakuje i pokrene):
http://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: grundig .ts

Postod Video Majstor » 26.05.2012 2:22

osmi je napisao:Pozdrav
Imam Grundigov TV koji snima na vanjske medije ( USB, externi HDD ) ali te fajlove mogu samo gledati na istom TV-u. Sve što sam pokušao ne radi, ni pregled ni konverzija na PC-u. Pa bih molio neki savjet ili prijedlog šta je moguće uraditi. Samo da napomenem da ga ni jedan plejer ili konverter ne pokreće fajl a neki ne mogu ni da prepoznaju vrsdtu fajla. Samo da napomenem da fajlovi u properties-ima nemaju nijedan podatak o video osim da je .ts format.

Dobrodošao! :drinks:

E taj problem je najverovatnije zbog toga što skoro svi kućni digitalni uređaji za snimanje koriste enkripciju tako da se snimci mogu samo sa njima puštati. To je radi zaštite od preteranog kršenja autorskih prava. Znači omogućili su vam da snimite neki program koji ne možete da gledate pa da ga odggledate kasnije.. ali ne dozvoljavaju vam da pravite kopije i delite ih svima.

Velika većina uređaja tako snima i ako je takav urešaj u pitanju tu nema pomoći.

Na primer ako su HD snimci sa Blu-ray Disc plejera ili sa HDTV televizije zaštićeni onda morate koristiti uređaje sa HDCP tehnologijom (to je ono što piše HDMI i HDCP u oznakam uređaja) da biste uživali u punoj rezoluciji ali u isto vreme to znači da nećete moći kopirati taj sadržaj.
Sadržaj je u stavri moguće kopirati ali sa veštački umanjenom kvalitetom slike.

(Pre nekoliko godina je objavljeno da su na interentu procurele tajne HDCP zaštite i da će se verovatno u kini pojaviti uređaji koji mogu da kopiraju i zaobilaze ovu zaštitu. Ali ja se nisam posle informisao o tome pa ne znam da li sada takviu uređaji postoje ili ne.)

Da li si probao besplatni VLC player? On bi trebao da pusta .ts fajlove.

Instalaciona verzija:
http://www.videolan.org/vlc/
(u Windows 7, pri instalaciji, desni klik na exe fajl i odaberi Run as administrator)

ima ga i u legalnoj, portabl verziji (ne mora da se instalira vec se samo raspakuje i pokrene):
http://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable
Naravno vredi pokušati... VLC player jeste najbolji za .TS fajlove.

Takođe, probajte neki od tih fajlova da otvorite u programu MediaInfo a zatim u njemu namestite na tekstualne informacija i onda ih kopirajte ovde u poruku, da vidimo šta je tačno u pitanju.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: grundig .ts

Postod osmi » 31.05.2012 8:32

Hvala na odgovoru

Evo šta kaže MediaInfo:

General
Potpuni naziv : C:\Users\Ja\Videos\_PVR\28_[]-[Nat_Geographic]-852012_12434.ts
Oblik datoteke : BDAV
Oblik datoteke/Informacija : Blu-ray Video
Profil oblika datoteke : No PAT/PMT
Veličina datoteke : 69.0 MiB

To je sve. Inače probao sam prvo sa VLC playerom ali ne ide.
osmi
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  25.05.2012 11:37

Re: grundig .ts

Postod Video Majstor » 01.06.2012 3:23

To je TS format videa u verziji kao što ide za Blu-ray Disc plejere. Ali i pored toga verovatno je enkriptovan.

Probaj još da ga pustiš u nekom softverskom Blu-ray Disc plejeru. Na primer Arcsoft TotalMedia Theatre ili najnoviji PowerDVD ili najnoviji Corel WinDVD.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju

cron