Video za youtube

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Video za youtube

Postod dannyd » 03.12.2010 22:15

Imam video 1280x720 za youtube, pomocu kojeg programa da ga kompresujem u avi ili mkv?Probao sam pomocu media codera, prema vodicu za pripremu fajla za youtube, ali mi izbacuje neku gresku 019...U vodicu je opisan postupak za video sd rezolucije, mozda to ima neke veze :(
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: Video za youtube

Postod Video Majstor » 03.12.2010 23:08

Da moram da unapredim taj vodic za novu verziju MediaCodera i moram da dodam jos jedaan vodic za HD rezolucije.

U vodicu je opisan postupak za video sd rezolucije, mozda to ima neke veze

Ima.
Treba na kartici picture da uklonis kvacicu ispred resize tj. da ne resajzuje.

A na kartici xvid trebalo bi izabrati profile UNRESTRICTED radi HD rezolucija

---
Ako slucajno imas program MainConcept Reference onda mozes konvertovati sa njim pomocu MainConcept H.264 enkodera i isto izabrati 1280x720. Vec ima na sajtu vodic za podesavanje MainConcept H.264 ...

Imam video 1280x720 za youtube

Ako fajl nije preveliki onda ga trebas pokusati uploadovatu u originalu tj. da ne konvertujes ako ne moras. Ako koristi Square Pixels (pixel aspect ratio 1:1 ) onda ce i bez konverztovanaj na YouTube biti Ok prikazan.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Video za youtube

Postod dannyd » 04.12.2010 16:06

Video Majstor je napisao:Ako fajl nije preveliki onda ga trebas pokusati uploadovatu u originalu tj. da ne konvertujes ako ne moras. Ako koristi Square Pixels (pixel aspect ratio 1:1 ) onda ce i bez konverztovanaj na YouTube biti Ok prikazan.


Koristi squere pixels ali je prevelik fajl da se ne bi morao kompresovat, to je export iz after effects-a lossless, 1-2 min videa je 6 GB :) Negdje sam procitao da se ne preporucuje exportovat direktno iz aftera u tim nekim formatima sa velikom kompresijom, jer valjda to ne radi kako treba bas najbolje...

Video Majstor je napisao:Ako slucajno imas program MainConcept Reference onda mozes konvertovati sa njim pomocu MainConcept H.264 enkodera i isto izabrati 1280x720. Vec ima na sajtu vodic za podesavanje MainConcept H.264 ...


Imam, u njemu sam i odradio ovo, samo nisam znao koliko tacno bitrate da mu zadam za 2pass, pa sam stavio constant bitrate i 8000kbps i dobio fajl od 95Mb...
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: Video za youtube

Postod Video Majstor » 04.12.2010 18:24

Imam, u njemu sam i odradio ovo, samo nisam znao koliko tacno bitrate da mu zadam za 2pass, pa sam stavio constant bitrate i 8000kbps i dobio fajl od 95Mb...

Za rezoluciju 1280x720 vec sa bitrateom od 3000kbps dobijas Qf=0.13 bits/pixel sto je ravno kvalitetu piratskih HD filmova. aAsa 6000kbps je i vise nego dovoljno.
Znaci nije lose sto si odabrao 8000 kbps za svaki slucaj, jedino ako je prespor upload onda mozes manje.

---
x264 encoder (koji koristi mediacoder za H.264) je malo kvalitetniji pa sa njim moze jos 10% manji bitrate a ostaje isti kvalitet.

Koristi squere pixels ali je prevelik fajl da se ne bi morao kompresovat, to je export iz after effects-a lossless, 1-2 min videa je 6 GB

Da previse je a i youtube ima ogranicenje od maksimum 2GB ako se dobro secam.

Negdje sam procitao da se ne preporucuje exportovat direktno iz aftera u tim nekim formatima sa velikom kompresijom, jer valjda to ne radi kako treba bas najbolje...
Tacno. Moze se ali posto on ipak nije namenjen za konvertovanje pa nema tako snaznu kompresiju i opcije enkodera su pojednostavljene.
Export u lossless format je ok ako imas dovoljno mesta na hard disku za ogroman fajl. Ako nemas toliko mesta onda je najbolje eksportovati za Blu-ray maks. kvalitet koji je ponudjen. Adobe programi isto koriste MainConcept H.264 enkoder pa se i za njega mozes koristiti vodicem http://www.videomajstor.com/encoder-mainconcept_h264
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju

cron