Obrada videa Pomoc

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Obrada videa Pomoc

Postod Zabac+ » 10.02.2012 11:39

Molim Vas za pomoc u vezi video obrade . Rendering radi 1:1 , to mi odgovara , ali video montazu jako sporo . U cemu je greska , racunara mi je Pentium R4 3,20 Ghz , 2,96GB of RAM, maticna ploca G 41 MT-S2P integrisana graficka . :dash2:
Zabac+
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  10.02.2012 11:02

Re: Obrada videa Pomoc

Postod Video Majstor » 12.02.2012 8:34

Dobrodošao! :drinks:

Šta podrazumevaš pod tim da "video montažu radi jako sporo"? Ako možeš preciznije da opišeš šta je tačno sporo?

Ako je prikaz na Preview ekranu jako seckav, to može da se poboljša tako što se smanji kvalitet previewa.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Obrada videa Pomoc

Postod DZABAC » 13.02.2012 9:31

Bolje vas nasao.
Unos DV snimka ,obradu [montazu] i rendering radim u Pinnacle Studio 14.
U prvom obracanju Vama sam naveo da rendering radi 1:1 za moje potrebe dovoljno.Medjutim
problemi nastaju prilikom montaze.Pod tim podrazumevam sledece...
Uvodni deo u trajanju od 3min.
Na video stazu spustam pozadinsku sliku, tranzicija pocetak i kraj.
Na drugu stazu koju koristim za sliku u slici spustam video materijal vrsim isecanje i povezivanje slicica.
Sad pocinje moja muka. Ispred svakog tog video isecka kojih ima otprilike 15-tak treba ubaciti prelaze. Primetno blago usporenje racunara.
Kada racunar zavrsi tu obradu prelazim na rad slika u slici istih tih video isecaka,vec na cetvrtom-petom video isecku pocinje da koci i ne dozvoljava bilo kakav sledeci rad dok radi taj deo citanja.
Jos treba ubaciti cetri teksta sa prelazima i muziku.Muka brate.
DZABAC
 

Re: Obrada videa Pomoc

Postod Video Majstor » 13.02.2012 9:49

Hm,
kao što sam već rekao probaj smanjiti kvalitet previewa.


Drugo, velike su šanse da sa nekim od fajlova nešto nije u redu ili da format tih fajlova nije najbolje podržan.
Obavi jedan test:
Napravi projekat i u njemu upotrebi neke video fajlove za koje znaš da su besprekorno ispravni. I gledaj da li će se dešavatzi ista stavr.

Zatim ponovi isti test ali sada koristi fajl u nekom drugom formatu.

...i onda opet ponovi test ali da fajlovi budu u nekom trećem formatu.

Tako ćeš utvrditi da li je problem sa nekim fajlom ili ga treba tražiti na nekom drugom mestu.


Treće, proveri gde su ti fajlovi koje koristiš, tj. na kojem mediju? Ako nisu, premsti ih sve u jedan folder na hard disku pa onda probaj opet.



Javi, kako je prošlo, imam još ideja ako ovo ne uspe.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Postod zabac + » 13.02.2012 10:47

Hvala na brzom odgovoru. Nisam naveo da imam instaliran i Pinnakle Studio 9. Da nije problem u tome. Ovo sto mi savetujes uradicu. HVALA POZDRAV.
zabac +
 

Re: Obrada videa Pomoc

Postod Video Majstor » 14.02.2012 15:46

Moguće je da je problem i u tome. Najboje je uninstalirati najpre stari pa novi. A zatim instalirati samo novi. Ukoliko program ima svoj folder sa podešavanjima u "Documents and Settings/Application Data" onda bi trebalo i to obrisati pre nove instalacije.

Svakako javi ako ne rešiš problem.

---
Inače vidim da se nisi ulogovao u dva zadnja odgovora... Da li imaš problema sa logovanjem ili si zaboravio sifru?
Ako imaš bilo kakvih problema javi mi na email pa ću rešiti. Email piše ovde: www.videomajstor.com/about
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Obrada videa Pomoc

Postod Zabac+ » 16.02.2012 11:56

Hvala na pomoci. Uradicu po tvojim instrukcijama pa cu ti se javiti.Pozdrav
Zabac+
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  10.02.2012 11:02

Re: Obrada videa Pomoc

Postod Zabac+ » 18.02.2012 16:03

Hvala na pomoci.Sve sam uradio po tvojim savetima.Ubrzanje video obrade je povecano na celih 50%.ovo mi odgovara.
Molim za jos jednu pomoc, da li vredi ubacivati graficku kartu sad je integrisana. Ako treba koju grafiku savetujes.Racunar koristim za video obradu i rad u photoshopu cs3.
HVALA POZDRAV.
Zabac+
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  10.02.2012 11:02

Re: Obrada videa Pomoc

Postod Video Majstor » 20.02.2012 1:16

Drago mi je da je uspelo! :)
da li vredi ubacivati graficku kartu sad je integrisana. Ako treba koju grafiku savetujes.Racunar koristim za video obradu i rad u photoshopu cs3.
Verovatno ne vredi. Evo detaljnije objašnjenje:

Ako se ne varam, za photoshop CS3 verovatnio neće biti nikakvog ubrzanja ni poboljšanja sa novom grafičkom karticom. Eventualno može biti primetnih ubrzanja sa Photoshop CS5 ili novijim. Od vidljivih promena, jedino može preview efekata na slici biti tečniji ukoliko vam je to do sada delovalo sporo. Ukoliko vam je to i do sada delovalo da je maksimalno brzo onda ništa ne možete dobiti sa grafičkom karticom.

Za Pinnacle studio koliko znam grafička kartica ne pomaže ali neke sitnice bi možda delovale malo tečnije. Ako slučajno taj program i podržava neko grafičko ubrzanje onda se ono odnosi na efekte kao i u drugim programima za montažu. Znači eventualno bi efekti (fpoput onih u photoshopu) kada se primenjuju bili obavljani malo brže, ali to opet nije generalno već samo za one efekte koji to podržavaju.

Ukratko, za Photoshop CS3 i i ovaj Pinnacle koji si spominjao, mislim da ne biste dobili ništa značajno sa novom grafičkom karticom.


---
A generalno ako mislite da grafička kartica igra nekakvu ulogu u obradi videa, onda se mora birati neka iz najnovije generacija (ako je AMD/ATi onda da bude Radeon iz serije radeo nHD 6000, za Nvidina ne znam na pamet) i minimum je 1GB GDDR5 VRAM-a da ima na kartici. Takvih ima po ceni od 100 evra pa na više. A neke ozbiljnije su daleko skuplje.
A čak i takve još uvek čekaju na softver koji će ih znati bolje iskoristiti. Trenutno njihov uticaj na ubrzanje obrade videa nije presudan.
...Moguće je da če tokom 2012-e i 2013-e početi značajnije da se iskorišćava snaga grafičkih kartica za video obradu, ali još uvek ne znamo sigurno.

Ako treba koju grafiku savetujes.
Znači radi videa ne moraš sada kupovati grafičku. Ali ako slučajno budeš kupovao radi igrica onda biraj na priemr, Radeon HD 6670 sa 1GB GDDR5 ima da se kupi za 100 evra. Univerzalna (snažna za video igre i još ima potencijala da je iskoristi od strane modernijig programa) a nije preskupa.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 17 gostiju

cron