rts hd snimak i obrada

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

rts hd snimak i obrada

Postod gdada » 18.01.2012 18:38

Snimam neku seriju na kanalu rts hd promo i snimak je extra kvaliteta 1920x1280 u ts formatu. Zeleo bih da ga konvertujem u mkv ili mp4 format. Pokusao sam da ga sredim i izbacim reklame sa video redo pa da ga konvertujem sa handbrake ali nisam zadovoljan . Naime u slici se pojavljuju pri brzim pokretima kao neke straftice oko lica ljudi . Sa kojim to programima da uradim da dobijem odlican kvalitet slike.
Hvala na pomoci :dash2:
gdada
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  18.01.2012 18:08

Re: rts hd snimak i obrada

Postod Video Majstor » 18.01.2012 21:11

Dobrodošao! :drinks:

Naime u slici se pojavljuju pri brzim pokretima kao neke straftice oko lica ljudi .
To je zato što je izvorni video Interlaced a ti ga tretiraš kao da je Progressive. Trebaš negde u programu za konvertoavnje da uključiš De-interlace. Deinterlace je filter koji pretvara Interlaced video u Progressive.

Snimam neku seriju na kanalu rts hd promo i snimak je extra kvaliteta 1920x1280 u ts formatu. Zeleo bih da ga konvertujem u mkv ili mp4 format.

...

Sa kojim to programima da uradim da dobijem odlican kvalitet slike.
Za tvoj slučaj nije otrebna rekompresije. Pogotovo je rekompresija nepoželjna jer težiš očuvanju kvaliteta.

Tebi treba samo rexovanje u .MKV ili .MP4 conatiner.

Remux u .MKV možeš obaviti sa programom MKVToolNix a remux u .MP4 možeš obaviti sa programom YAMB.

Kvalitet će ostati neizmenjen jer je remuxovanej lossless (bez gubitaka) obrada. Tokom remuxovanje se video i audio zapis samo prekopiraju u novi container fajl. ...Jedini problem sa ovim postupkom je što će ostati i reklame.

Pokusao sam da ga sredim i izbacim reklame sa video redo pa da ga konvertujem sa handbrake

Moram još da proverim koji program bi mogao da bude dobar za lossless (bez gubitaka kvaliteta) sečenje TS fajhlova... pa da ti onda taj posluži z sečenje reklama.

Za sada pogledaj ove programe: viewtopic.php?f=14&t=207
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: rts hd snimak i obrada

Postod gdada » 19.01.2012 10:24

Hvala na brzom odgovoru. Pomocu video redo zaista isecem reklame iz ts snimka i kvalitet je i dalje odlican a sad cu da proverim u handbrake gde se nalazi to cekiranje de interlace pa danas probam i javljam rezultate. Pokusavao sam sa mkv tool ali uvek mi javlja neke greske tako da sam odustao isto tako i sa megui, imam vistu na compu pa mozda zato neznam.
Nasao sam u handbrake deinterlace opciji ima cetriri mogucnosti:
1.custom
2.fast
3.slow
4.slower
Sta sad odabrati ??????? :blush:
gdada
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  18.01.2012 18:08

Re: rts hd snimak i obrada

Postod Video Majstor » 20.01.2012 3:16

Pokušaj još da ga isečeš sa ovim programom: TSSplitter
http://www.ffprojects.net/tssplitter/tssplitter.htm

Nasao sam u handbrake deinterlace opciji ima cetriri mogucnosti:
1.custom
2.fast
3.slow
4.slower
Sta sad odabrati ???????

Najbolje izabrati Custom pa onda ako ima YADIF. Ako nema izaberi SLOWER.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: rts hd snimak i obrada

Postod gdada » 20.01.2012 9:56

Hvala na pomoci. Izabrao sam opciju slower i rezultat je odlican. Snimak je perfektan. Hvala na velikoj pomoci :dance2:
gdada
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  18.01.2012 18:08

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju