Snimci sa letovanja

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Snimci sa letovanja

Postod Gost » 02.12.2011 3:00

Imam 3 DVD-a snimaka sa letovanja pre više godina. Snimci su napravljeni VHS kamkorderom, a potom ih je neko za njegov račun snimio na DVD (u DVD formatu). Od svih ripper-a koje sam probao do sada, jedino je Ahead DVD Ripper uspevao da prepozna pauze u snimanju (kao chaptere) i da razdeli video zapis na pojedinačne avi fajlove. Svi ostali su ripovali svaki DVD kao jedan veliki fajl. Problem sa AR sa druge strane je u tome što je ripovao samo i isključivo u rezoluciji i bitrate koji je on odabrao.
Postoji li još neki ripper koji može da prepozna pauze u snimanju VHS kao chaptere i da izripuje takav DVD na gomilu malih avi-ja, ali u rezoluciji i bitrate koji ja odaberem?
Gost
 

Re: Snimci sa letovanja

Postod Video Majstor » 02.12.2011 19:59

Od svih ripper-a koje sam probao do sada, jedino je Ahead DVD Ripper uspevao da prepozna pauze u snimanju (kao chaptere) i da razdeli video zapis na pojedinačne avi fajlove.

Ne znam da li je baš uspeo da detektuje pauze. Više je verovatno da taj DVD ima chaptere i da je program tako obavljao prepoznavanja.

U svakom slučaju ja preporučujem da svakako isprobate sledeće rešenje (koje će raditi ako su u pitanju chapteri) pomoću dva besplatna programa DVD Decrypter i MediaCoder:

1) Koristite program DVD Decrypter i podesite ga kao što je opisano ovde http://www.videomajstor.com/vodic-dvd-decrypter
pod naslovom "Kopiranje filma sa DVD Video diska u jedan veliki VOB fajl" s tom razlikom što morate umesto "File Splitting: None" podesiti "File Splitting: By Chapter"
DVD Decrypter će tako iseći DVD na mnogo posebnih .VOB fajlova. Svaki od njih će sadržati samo jedan chapter.

2) Sada te sve .VOB fajlove možete da automatizovano konvertujetei u koji god želite format sa kojim god želite podešavanjima u programu MediaCoder.
Prevucite sve te fajlove u prozor MediaCoder-a, zatim podesite parametre za enkodiranje i kliknete na Start. MediaCoder će sve fajlove konvertovati prema istim podešavanjima.

Sad zavisno od vaših potreba, mogu da vam preporučim različita podešavanja za konvertovanje. Kada obavite korak 1. javite se i obajsnite šta želite da radite sa fajlovima (da li su za gledanje na računaru, da li su za YouTube, da li želite da ih gledate na kućnom DivX plejeru.???) pa ću vam dati preporuke i objasniti konkretno kako da podesite.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju

cron