Program za gledanje sa TV kartice

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Program za gledanje sa TV kartice

Postod storm » 29.11.2011 1:48

Pozdrav drugari,
Imam neki solidan desktop racunar pa sam u njega ubacio Medion TV Tuner 7134. Problem tj. pomoc mi je potrebna oko toga koji program da koristim za gledanje sa ove tv kartice. Dobrodosao bi mi i link za drajvere za ovu karticu posto sam ja instalirao neke drajvere preko cobra driver pack-a pa nisam siguran da li su instalirani iz razloga sto nemam potrebni program za gledanje a cime bih mogao da utvrdim da li posedujem i adekvatne drajvere. Pozdrav!
storm
 

Re: Program za gledanje sa TV kartice

Postod Video Majstor » 29.11.2011 3:29

Pozdrav!

Drajvere najpre probaj skinuti sa ove stranice:
http://cr.am/framed.php?url=http%3A%2F% ... riverguide

Ako ne može onda probaj ove:
http://members.driverguide.com/driver/d ... rid=702346


A onda za softver. Ne može se znati unapred koji će raditi sa tvojom karticom. Ovde imaš spisak i opise svih koje vredi pomenuti: http://www.videomajstor.com/softver-tv-kartice
Obavezno isprobaj Dscaler i WinDVR 3 a ostale onda redom kojim su nabrojani ...dok ne naletiš na onog sa kojim radi sve što ti treba.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Program za gledanje sa TV kartice

Postod Gost » 29.11.2011 22:39

Hvala Majstore, ispraticu tvoje savete. Pozdrav!
Gost
 

Re: Program za gledanje sa TV kartice

Postod Milos89 » 08.02.2013 1:18

Ja imam jedan problem, imam karticu medion 7134 i instalirao sam drajvere i programe al kada upalim program neka to bude chris tv ima slike a nema tona..Probao sam i sa drugim programima ali isto se desava.Jel moze neko da mi kaze sta bi mogao da bude problem?
Milos89
 

Re: Program za gledanje sa TV kartice

Postod Video Majstor » 10.02.2013 14:28

Ili nisu audio kablovi priključeni gde treba ili opcije u vezi podešavanja za audio nisu podešene korektno ili instalacija drajvera ipak nije uspela u potpunosti.

- Da li na tvoj TV kartici postoji minijaturni kabal koji može da se priključi sa sa unutrašnje strane kartice (onaj deo koji ide u kućište računara)?

- Da li među kablovima koje si dobio uz kartcu imaš neki kabal sa mini-jack konketorom?
Neke TV kartice imaju takav kabal sa spoljne strane i on se sa zadnje starne kućišta priključi u Audio ulaze od tvog računara (zvučne kartice).

...
U svakom slučaju, ako još nisi rešio problem, javi se. Rešićemo nadam se.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Program za gledanje sa TV kartice

Postod Milos_89 » 14.03.2013 0:25

moja tv kartica medion tv tuner 7134 mk2/3 kad u dscaleru u sources odaberem medion tv tuner 7134 mk2/3 slika bude odlična ali nema zvuka, no ako odaberem u sources medion bda analog capture (dshow) slika je katastrofalna ali ima zvuk. Molim vas pomozite mi da dobijem zvuk kad odaberem medion tv tuner 7134 mk2/3. I u svim ostalim programima imam sliku ali nemam zvuk..Hvala unapred
Milos_89
 

Re: Program za gledanje sa TV kartice

Postod Video Majstor » 15.03.2013 0:38

Hm, sve zavisi od toga da li je tuner podržan u tom određenom programu. Ako nije podržan nema nikakve garancije da će uspeti da dobije i zvuk i sliku.

Pokušaj da u podešavanjima TV sistema izabereš PAL B (sistem koji se koristi za analognu televiziju u Srbiji i Ex-Yu) ukoliko već nije odabrano. To bi moglo da pomogne.

I u svim ostalim programima imam sliku ali nemam zvuk.
Pogledaj da li u tim programima ima posebno da se bira audio ulaz. Ako ima probaj da izabereš svaki od ponuđenih. Trebalo bi da radi sa "Line in" ali za svaki slučaj probaj i ostale.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron