Ubacivanje muzike u MP4 fajl

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Ubacivanje muzike u MP4 fajl

Postod popaj » 09.11.2011 22:50

Prvo jedan veliki pozdrav svim clanovima foruma :)

Inace totalni sam amater i za snimanje koristim Go Pro kamericu. Za montiranje videa sam koristio Wondershare Vivideo 2.0.0.10, medjutim nisam u njemu mogao da provalim funkciju za ubacivanje audija (muzike), te sam probao to da uradim u Windovs Movie maker-u.
Medjutim, za rad u njemu morao sam prvo da konvertujem fajl u AVI. Konverzija mi je kao prvo osetno pojacala kontrast i nakon uspesnog ubacivanja audio fajla nikako nisam uspeo da ga sacuvam jer mi je program stalno bagovao.

Znaci potreban mi je savet: Na koji nacin najjednostavnije moze da se nasnimi ton (muzika) u MP4 video fajl ?
popaj
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  09.11.2011 22:18

Re: Ubacivanje muzike u MP4 fajl

Postod Video Majstor » 10.11.2011 0:24

Dobrodošao! :drinks:

Za to što trebaš, mora da se obavi, bar najprostija, video montaža. Znači treba ti neki program za video montažu a da je malo moćniji od Windows Movie Maker-a.
Na primer Corel VideoStudio Pro X4 je dobar za amatersku upotrebu. Ja ga koristim.

A nedavno sam saznao da je "Nero Video" jako zgodan program za baš takve jednostavne stvari koje tebi trebaju.

Postupak se izvodi na sledeći način:

1)
Najpre se podesi projeket za rezuluciju u kojoj je video. A može i bilo koja druga rezolucija koja ti odgovara. Neki od programa za početnike imaju "čarobnjaka" koji će to sam podesiti kada odabereš video fajl.

2)
U donjem delu skoro svih programa za video montažu je "Timeline" tj. vremenska linija. Timeline se sastoji od nekoliko traka. Na gornju traku prevučeš video fajl. Na traku ispod nje prevučeš fajl sa muzikom koju hoćeš.
Ako muzika traje duže od videa, možeš je skratiti ovako: Naidješ kursorom na kraj pravougaonika od muzike dok ti se ne pojavi simbol strelice koja pokazuje "levo-desno" zatim klikneš na tu strelicu i povučeš tačno do kraja video fajla.

3)
Nakon završetka montaže, obavlja se export ili rendering. To znači izrada novog video fajla kojeg si upravo izmontirao u format kojii želiš. Najbolje izabrati opet MP4 i istu rezoluciju...

To je ukratko. A kada budeš radio pa negde zapneš, pitaj opet pa ćemo ti detaljnije reći kako šta ide.

Nije teško, samo se slobodno upusti i isprobavaj. Osnovne stvari ćeš brzo naučiti. :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Ubacivanje muzike u MP4 fajl

Postod popaj » 10.11.2011 13:28

Hvala na brzom odgovoru
popaj
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  09.11.2011 22:18

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron