DV to MPEG ili AVI audio problem

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

DV to MPEG ili AVI audio problem

Postod Janko » 08.11.2011 1:37

Evo, da ponovo upitam za savet. Kada pomocu firewire i WinDv prebacim sa mini dv kamkordera zapis na prethodno defragmentisan i rasciscen hdd sa puno slobodnog prostora, sve je ok. 1 sat oko 13Gb, reprodukcija preko WMP bez problema. Zatim sa CCE prebacim u mpeg2 (DVD) sa bitrate oko 7000 i konacno sa Womble Video DVD krenem da kreiram DVD (menu, chapters...). Nikakav eror se ne pojavljuje. Tada se poneki put desava nesto neuobicajeno. Jos na preview ekranu uocavam da je ton usporen (ne desinhronizovan) vec kao kada bi gramofonsku plocu pustili na 16 ili 33 obrtaja. Glas je dubok, rolajuci. Ista pojava ostaje i kada dovrsim rad u Wombleu i sacuvam gotov DVD na hdd. Napominjem da se to ne desava svaki put ali ne mogu da uhvatim kada se to i zasto se desava jer je postupak kojim radim uvek isti, alati, bitrate...

Hvala unapred.
Janko
 

Re: DV to MPEG ili AVI audio problem

Postod Video Majstor » 08.11.2011 2:28

Razlika u brzini se zna dogadjati radi greski u podesavanju sampleratrea kod audio kompresije. I to se obicno desava samo kod MPEG-2 ( MPG i VOB) fajlova. Sad kako je do te greske doslo u vasem slucaju, ne znam. Obicno se to desi u nekm starijim programima koji se ne snalaze bas sa svim formatima zvuka.

Ja na primer imam jedan domaci original film koji radi normalno ali prilikom ripovanja zvuku se uvek dogodi taklav problem.

---
Evo kako se moze ispravljati ta greska:

Kod gotovih fajlova se moze ispraviti pomocu DVD Patcher-a http://www.videohelp.com/tools/DVDPatcher
U njemu mogu da se isprvae pogresno uneti parametri dok video i audio zapisa ostaju isti. Sa ispravljenim podatkom o samplerateu trebalo bi da zvuk krene normalnom brzinom.
(za DVD Patcher koristi pretragu foruma, vec sam ga spominjao na jendom mestu.)

Samom audio zapisu se moze menjati samplerate u Sound Forge-u i jos nekim programima za obradu zvuka.

Zatim sa CCE prebacim u mpeg2 (DVD) sa bitrate oko 7000 i konacno sa Womble Video DVD krenem da kreiram DVD (menu, chapters...).
Da li si probao bez tog koraka u CCE enkoderu?
Ako i womble radi kompresiju onda imas jednu kompresiju viska u tom medjukoraku...

Predlazem da pogledas program DVD-Lab PRO. On sluzi samo za izradu menija i zavrsnu pripremu DVD-a tako da sigurno nece raditi rekompresiju. Slozen je ali kazu da je najbolji za izradu menija i da nije tesko nauciti.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: DV to MPEG ili AVI audio problem

Postod janko » 08.11.2011 17:55

Nisam napomenuo da u Womble izaberem upravo taj bitrate bas iz razloga da se ne radi ponovo enkodiranje. To potvrdi i softver kada video oznaci plavim. Dakle, obradjue se samo audio (crveno), ali samo ponekad taj audio nije ispravan.
janko
 

Re: DV to MPEG ili AVI audio problem

Postod Janko » 09.11.2011 0:59

edit odgovarao sam sa telefona pa nisam video zavrsetak Vase poruke.

DVD-Lab Pro je svakako najbolji izbor ali i najkomplikovaniji mada ja citavu godinu nisam uspeo da se izborim sa njim. Ako imate puno vremena i koncentracije verovatno je to izbor ali ako treba za par sati uraditi kompletan DVD onda ga treba izbegavati. Ume i da se uzjoguni pa ni makac.

Skinuo sam DVDPatcher po Vasem savetu i pokusavam da ukacim kako i da li uopste radi (Win7). Vidim da patchuje aspect ratio, horizontal i vertical size ali ne i bitrate i frame rate. Ne vidim opciju za audio koja bi mi najvise znacila. Ipak je to release 2003.
Janko
 

Re: DV to MPEG ili AVI audio problem

Postod Video Majstor » 09.11.2011 23:14

Skinuo sam DVDPatcher po Vasem savetu i pokusavam da ukacim kako i da li uopste radi (Win7). Vidim da patchuje aspect ratio, horizontal i vertical size ali ne i bitrate i frame rate. Ne vidim opciju za audio koja bi mi najvise znacila. Ipak je to release 2003.

Da, pogledao sam i ja malopre. On koriguje samo video.

Svakako probaj da otvoris taj audo u programu Sound Forge i menjaj samplerate u meniju i proveravaj da li se dobija normalna brzina zvuka i sa kojim samplerateom. Za pocetak i on moze da resi problem.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron