Pitanje u vezi grafike na tv-u

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Pitanje u vezi grafike na tv-u

Postod IgGy » 09.10.2011 21:13

Pozdrav svima,
napravio sam neku mini internet tv stanicu i to za sada funkcionise sasvim ok. Planiram da prosirim tv na lokalni nivo u okviru kablovskog operatera. Nisu mi strani ni racunari ni oprema...
Ono sto sam razmisljao da ubacim je vremenska prognoza, pa mi je potrebna vasa pomoc preko kojeg programa to mogu da odradim. Znaci da ispod logotipa i sata stoji vremenska prognoza za taj ili za par drugih gradova koji bi se na sat, dva vremena osvezavali i kupili nove podatke o vremenu sa nekog servera.
IgGy
 

Re: Pitanje u vezi grafike na tv-u

Postod Video Majstor » 11.10.2011 10:43

Moralo bi se kombinovati više programa. Narvno najvažniji je jedan od onih koji su predvidjen iza televiziju pa da sa njim možete dodavati grafiku i elemente preko slike.

Druga stvar, pošto bi ta prognoza trebala biti uživo, morali bi imati neki program za vremensku prognozu ili neki sajt na kojem se prikazuje prognoza uživo.
Zatim bi neki treći program morao da vrsi capturing tog dela ekrana sa prognozom i šalje ga onom prvom programu ili video mikseti. U najgorem slučaju taj drugi i treći program bi trebali biti na posebnim računarima ili na istom virtualnom desktopu na istom računaru.

To je što se tiče teorije.

E sad prvo što bi trebal je pronaći taj treći program koji hvata odredjeni deo ekrana na kompjuteru i šalje ga kao poseban signal dalje. Takvih programa ima dosta ali pitanje je koji od njih može da taj izlazni signal šalje u odgovarajućem formatu koji će program za playout moći da prihvati. ...ja sad nemam mnogo vremena ovih dana ali tražite programe kod kojih se spominju pojmovi: screencasting, screen capture, webcam, i sl.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju

cron