DVD struktura nepotpune funkcije

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

DVD struktura nepotpune funkcije

Postod Janko » 29.09.2011 11:11

Molio bih savet kako postupiti sa DVD zapisom koji ima menu (film, koncert itd) ali koji kod prikazivanja i na kucnom playeru i na racunaru nemaju sve potrebne funkcije. Recimo ne mogu se preskakati chapteri, ne radi next ili previous chapter, nepravilno se na (na lenjiru) prikazuje koliko je projekcija odmakla itd. Idealno bi bilo citav VIDEO_TS folder "provuci" kroz neki program koji prepoznaje te greske i ogranicenja i otklanja ih.

Zahvaljujem na odgovorima.
Janko
 

Re: DVD struktura nepotpune funkcije

Postod Video Majstor » 30.09.2011 1:25

Trebali bi napraviti "Full Disc" kopiju u programu DVDFab.

postuapk ide ovako:

1) U podešavanjima pronadjite grupu opcija
DVD / Bly-ray > Protection > DVD
i proverite da li su za sve te opcije stavljene kvacice. Ako nisu ukljucite ih sve. Kad zavrsite kliknite na Ok. Tako se ukljuacuje otklanjanje svih ogranicenja i zastita koje je moguce otkloniti.

2) Sam postupak kopiranja koji je potreban za vas slucaj je da izaberete mod kopiranja "Full Disc", odaberete Source (disk koji kopirate koji ste pre toga ubacili u racunar) i Target (ili vas DVD uredjaj u koji cete ubaciti prazan disk kada zatrazi ili izaberite ISO fajl pa kasnije od ISO fajla snimite disk). I kliknete na Start.

I to ce uspeti 99% :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: DVD struktura nepotpune funkcije

Postod Janko » 25.10.2011 15:28

Hvala na pomoci. Mada mi je sa DVDFabom uspeh polovican. Zasada sam jedino potpunim reenkodiranjem 100% uspeo da skinem sva ogranicenja sa par dvd aurhoring-editing programa ali je to besmisleno, trazi puno vremena, gubi se meni... Ipak je Vas predlog najprakticniji
Janko
 

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron