DVD-VIDEO

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

DVD-VIDEO

Postod bobek1601 » 23.09.2011 0:32

Ako se disk zagrebe iglom na jednom mestu tako da dolazi do greske pri klasicnom kopiranju onda ga laici ne znaju kopirati. Ogrebotina ne bi trebalo biti velika, otprilike sam otacka tj. ubod.

Koje tacno mesto na disku je najpogodnije za to, neznam. Predlazem vam da reskirate nekoliko DVD-ja i zagrebete ih na sredini, pocetku, kraju i proverite kako ide gledanje a kako kopiranje.

Taj metod nije sasvim pocetnicki, koristi ga i profesionalci. Samo sto oni ne grebu disk iglom vec masine za fabricko snimanje DVD-ROM diskova automatski izrade disk sa ostecenjem na najpovoljnijem mestu.
bobek1601
Član foruma
 
Postova:  8
Pridružio se:  08.11.2010 14:06

Re: DVD-VIDEO

Postod bobek1601 » 23.09.2011 22:05

tokom montaze na kraju dvd ostavljao sam 10 min crno i kad narezem probao sa iglom ali to ne ide ko od sale sam ga kopiro copy/paste :(
bobek1601
Član foruma
 
Postova:  8
Pridružio se:  08.11.2010 14:06

Re: DVD-VIDEO

Postod Video Majstor » 25.09.2011 6:11

Hm, možda oštećenje nije dovoljno. Ili nisi zagrebao po dobrom mestu. 10 minuta na kraju snimka je možda premali prostor.

U svakom slučaju, pošto si taj disk već ogrebao, eksperimentiši dalje sa njim. Ogrebi ga na još jednom mestu pa probaj. I tako sve dok se pri kopiranju Copy/Paste ne prijavi CRC error. Onda ćeš znati tačno na kojem mestu i kolko trebaš zagrebati.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron