Sinhronizacija slike i zvuka

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Sinhronizacija slike i zvuka

Postod ShoX » 22.09.2011 12:38

Pozdrav!
Zanima me sledece

Kako da najlakse uradim nalepljivanje naseg audia na neki strani DVD rip...da bi dobio bolju sliku...

znaci nesto snimim tv karticom kod nas i to hocu da nalepim...

probao sam sa VirtualDUb da idem Frame pa change frame so video and audio durations match i u redu je negde...ali veci deo klipa ne valja,tj negde kasni,negde zuri...

a i nije samo sa ovim...nego uvek kad pokusam da uradim DVD Rip...

probao sam i s Vegasom...tu delimicno moze...ali u njemu nemogu kvalitet kao u VirtualDub-u a i mnogo traje...
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Sinhronizacija slike i zvuka

Postod Video Majstor » 22.09.2011 18:23

Pre svega to mora biti identicna verzija filma i ova sa stranim zvuko i ova sa domacim. Cesto bude sitnih razlika pa je u tim slucajevima skoro nemoguce sinhronizovati.

Na priemr ako snmas film sa Tv karticom sa teelvizije. Na tom snimku ce verovatno biti i reklama koje moras iseci. Nikada ne mozes znati gde je tacno presecen snfilma i koliko je tacno trajanje tih reklama. Znaci i kada izbacues reklame tesko mozes to precizno obaviti. Na kraju se desi da ti nedostaje pokoja milisekunda filma a nekim mestima. neki delovi rfilma (obicno pre i posle reklame) su obicno radi tog secenja pomereni nekoliko milisekundi napred, neki nazda...
Dakle to jako tesko moze da se izvede i da bude savrseno ako snimci filmova nisu identicni.

Jedino sto mozes je u u nekim profesionalnim programima za montazu (moze Vegas, dobar izbor) Dodas oba filma na vremensku liniju i poredis. Ako nisu podudarni pojedine delove na onom manje kvalitetnom ali sa domacim audiom moras preseci i pomeriti napred ili nazad sve dok se ne podudare. Zatim iskljucis audio na onom koji nisi sekao. A iskljucis video na onom koji si sekao. I ako si dobro sinhronizovao, krajnji rezultat treba da je zadovoljavajuci.

probao sam i s Vegasom...tu delimicno moze...ali u njemu nemogu kvalitet kao u VirtualDub-u a i mnogo traje...

Definitivno moze. Iz Vagasa mozes koristiti sve enkodere koji su ti dostupni u VirtualDub-u tako da moezs dobiti identican kvalitet. To cak moze i u Corel VideoStudio Pro koji je namenjen amaterima.

Naravno, to nije bas ocigledno i nije lako pristupiti tim opcijima. Vecina ljudi za to ne zna. Ali evo sad si mi dao ideju da napravim tutorijale o tome pa ces na ovom sajtu moci i to da se nauci ;)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sinhronizacija slike i zvuka

Postod ShoX » 22.09.2011 23:48

Ja sam u vegasu uradio samo jedan rip...tj ovo lepljenje...ali vidim po netu...evo narpimer pogledaj na rapidserbia temu sundjer bob...ima 5 sezona od po "mnogo" epizoda i ne verujem da se svako mucio za ovo....

a reci mi samo koji mi je u vegasu najbolji izbor...za format,kodek,bitrate...
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Sinhronizacija slike i zvuka

Postod Video Majstor » 25.09.2011 6:00

evo narpimer pogledaj na rapidserbia temu sundjer bob...ima 5 sezona od po "mnogo" epizoda i ne verujem da se svako mucio za ovo....

Ali ne mora značiti da su kombinovali zvuk snimljen video karticom i video sa DVD ripa. Oni su verovatno sve dobili iz istog izvora.

Osim toga ako je reč o kratkim crtaćima u kojima nema reklama onda je verovatno moguće sinhronizovati bez komplikacija. Problem prave duži filmovi koji budu ispresecani sa reklamama.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju

cron