Shockwave DW330 Pomoc !!!

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Shockwave DW330 Pomoc !!!

Postod MizaLO » 12.08.2011 14:12

Imam dva DVD Player-a ShockWave DW330 ali sa jednim imam problem,u njima nije isti SW tj. na prvom mi sve radi odlicno dok na ovom drugom je mnogo slab ton,mutna slika i prevodi na filmovima su strasno losi.Probao sam sva moguca podesavanja u meniju ali nista nisam uspeo od navedenog da poboljsam pa sam dosao na ideju da ubacim SW kao kod ovog prvog i tu mi se javlja problem.Trazio sam po raznim forumima kako to da izvedem ali nisam uspeo da ubacim SW,naprimer jedan od mogucih resenja sto sam pronasao je sledeci...

Uputstvo za update Dw 330/Dw 333

Ovaj fajl koji ste skinuli sa našeg sajta narežite na obi;an CD (CD-R ili CD-RW).
Predla\emo Vam da za rezanje koristite program Nero Burning Rom.
U polju za naziv diska unesite naziv "MTK" bez znakova navoda.
Brzinu rezanja podesite na 4x ili na 8x. Obavezno zatvorite disk (No multisesion).
Disk sa firmware-om koji ste narezali ubacite u uređaj. Sačekajte par trenutaka, uređaj ce izbaciti poruku na Ekranu TV-A da se vrši UPGRADE i otvorice fioku sa diskom.
Izvadite disk iz loadera i sačekajte. Posle 60 sekundi zatvoriće se fioka i izaći poruka na srpskom "Nema diska". Ugasite uređaj, sačekajte 60 sekundi, ponovo ga upalite i time je proces update-ovanja gotov.
U toku procesa ubacivanja firmware-a NE SMETE ISKLJUČITI UREĐAJ IZ STRUJE.
U koliko Vam posle ubacivanja diska na ekranu TV-a izađe poruka, "Nepoznat Disk", znaci da disk nije lepo narezan, verovatno niste upisali naziv diska, pa ponovite postupak rezanja.

U svakoj opciji koju sam probao kao i u ovoj iznad mi izbacuje "Nepoznat Disk".Probao sam i jos nekoliko SW-a i rezao na razne diskove ali opet isto izbacuje.
Moze li mi neko reci kako da resim ovaj problem????

Hvala unapred!!!
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Shockwave DW330 Pomoc !!!

Postod Video Majstor » 12.08.2011 15:13

Ima vise formata zapisivanja fajlova na disk. I nisu svi citljivi u svim uredjajima. ja ne znam tacno koji je "najstandardniji" pa zato za sniamnje diskova koristim Nero Express koji automatski odabire sve sto treba tak oda nikad nema tih problema.

Preporucujem i vama da probate sa Nero Express-om. Ako imate Neor Burnig Rom onda imate i njega. Potrazite u meniju.

U Nero Express-u izaberete Data Disk zatim dodate taj fajl. U sledecm koraku unesete ime diska MTK, izaberete brzinu, izaberete da disk bude zatvoren (nije multisession) i Burn.

Preporucujem da to probate sledece.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Shockwave DW330 Pomoc !!!

Postod MizaLO » 12.08.2011 15:37

Probao sam i Nero Express i Nero Burning Rom i opet isto,cak sam probao i neki program za rezanje BurnAware Professional v.3.1.5 ali ne vredi...
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Shockwave DW330 Pomoc !!!

Postod Video Majstor » 13.08.2011 17:16

Pa ništa sačuvaj tih nekoliko diskova. Verovatno su u redu.
Eventualno ukoliko se radi o nekvalitetnim diskovima preporučujem da probaš još sa nekim skupljim.


Može biti da je uređaj neispravam ili samo da mu je oslabila osetljivost lasera... Prva stvar koju vredi pokušati u ti msituacijama je da obrišeš laser sa alkoholom. Štapić za uši umoči u alkohol i sa njime briši leće od lasera. I kasnije kada se osuši probaj opet.

Druga mogućnost je da se pojača snaga lasera. To poboljšava čitanje ali mu skraćuje radni vek. Nakon nekoliko meseci laser opet oslabi pa se mora opet i tako može nekoiko puta (svaki put sve kraće traje) dok se ne pokvari potpuno.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Shockwave DW330 Pomoc !!!

Postod MizaLO » 13.08.2011 17:47

Probao sam i sa ciscenjem lasera a i iz radoznalosti sam probao da ubacim SW u ovaj prvi DVD Sockwave i opet ista stvar???Ne znam vise ni sam sta da mu radim???
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Shockwave DW330 Pomoc !!!

Postod MizaLO » 13.08.2011 17:56

Jos jedna cudno-interasantna stvar u objasnjenju kako treba ubaciti SW pise da obavezno treba napisati naziv cd-a MTK a ja sam probao da narezem Divx film na cede i da ga nazovem MTK i opet nece da procita pise nepoznat disk,ja isti taj film narezem bez naziva i onda ga ucita bez problema??????????????????
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Shockwave DW330 Pomoc !!!

Postod Video Majstor » 13.08.2011 18:04

MizaLO je napisao:Jos jedna cudno-interasantna stvar u objasnjenju kako treba ubaciti SW pise da obavezno treba napisati naziv cd-a MTK a ja sam probao da narezem Divx film na cede i da ga nazovem MTK i opet nece da procita pise nepoznat disk,ja isti taj film narezem bez naziva i onda ga ucita bez problema??????????????????


E pa mozda tu lezi problem. Razliciti formati zapsia na CD-u imaju drugacije mogucnosti za CD tekst. U Nero Burning Rom-u ima da se bira koji format hoces i onda na jednom mestu pokazje kakve su mogucnosti sa CD tekstom tj. koliko slova dozvoljava i da li idu samo velia slova ili moze i veliak i mala... Trebas napravitinekoliko eksperimenata sa razlicitim podesavanjaima i onda da zapamtis koja od njih radi za tvoj uredjaj.

.p.s.
ja cu jos pogledat ina internetu, kad uhvatim vremena, da li ima nekkih preporuka u vezi CD teksta...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Shockwave DW330 Pomoc !!!

Postod MizaLO » 13.08.2011 18:09

OK.Hvala ti puno...
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju

cron