Problem za profesionalce :))

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Problem za profesionalce :))

Postod aleksandar7362 » 08.08.2011 1:46

Imam 1 problem u vezi pinnacle studia 15 HD ako je neko radio na njemu i moze da mi pomogne neka se javi ovde da ne pisem dzaba ako nema takvih , inace problem je nesto oko klipa kad spojim jedan sa drugim secne mi na tren i smeta mi tokom rada ...ako ima resenja pisem detaljno.
aleksandar7362
 

Re: Problem za profesionalce :))

Postod djyova » 29.08.2011 1:38

Ne radim u tom programu, ali u Vegas-u može da se javi ovakav problem ukoliko se kadrovi seku u frejm. Da pojasnim. Kada se stavlja dva isečka, ali bez prelaza, dakle čisto jedan pored drugog, na finalnom renderu se po nekad mogu javiti "seckanja". Ovo se dešava ako se željeni kadar iseče u jedan frejm, to jest ako se željeni deo klipa iseče tačno na mestu gde je promena kadra. U finalnom renderu uleti i jedan frejm iz predhodnog kadra, pa se ovo manifestuje kao da je snimak "secnuo". Rešenje za ovaj problem je da se klip ne seče na prvom frejmu gde se menja kadar, već na drugom. Prosto rešenje, ali efikasno.

P.S. Čak i ako ovo ne rešava tvoj problem, nije loše što sam napisao, jer može nekom da zatreba. ;-)
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron