Umetanje audio stream-a u MKV

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Umetanje audio stream-a u MKV

Postod daniel » 17.11.2010 15:49

Ripovao sam koncert(MPEG2 format) u MKV, ali audio stream sam posebno "obradjivao" da bi poboljsao zvuk.

E sad imam MKV video+audio(tako sam ripovao), a ja zelim ubaciti ovaj sredjeni audio a postojeci izbrisati.

Na koji nacin to da izvedem to jest kojim programom?
daniel
Član foruma
 
Postova:  16
Pridružio se:  12.11.2010 2:00

Re: Umetanje audio stream-a u MKV

Postod Video Majstor » 17.11.2010 16:17

Dobrodošao! :drinks:

Ripovao sam koncert(MPEG2 format) u MKV, ali audio stream sam posebno "obradjivao" da bi poboljsao zvuk.

E sad imam MKV video+audio(tako sam ripovao), a ja zelim ubaciti ovaj sredjeni audio a postojeci izbrisati.

Na koji nacin to da izvedem to jest kojim programom?

Ovako:
- Instaliraj MKVtoolnix
- kada ga instaliraš u start meniju pronađi MKVtoolnix pa zatim izaberi MKVmerge GUI
- U prozor MKVmerge GUI prevuci taj originalni MKV fajl i taj novi audio fajl u polje "Input files"
- Ispod tog polja je drugo polje gde su prikazane svi video i audio zapisi koji su pronadjeni u input fajlovima. Tu jednostavno stavi kvačice ispred zapisa koje želiš da zadržiš a ukloni kvačice ispred zapisa koje hoćeš da ukloniš.
- Dalje klikneš na "Starrt muxing" i biće kreiran novi MKV fajl sa odabranim zapisima.

- Ima još par dodatnih opcija koje su ponekad bitne ali za početak probaj ovako.

Javi da li je uspelo!
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Umetanje audio stream-a u MKV

Postod daniel » 18.11.2010 1:10

Program je izuzetno jednostavan za koriscene, bar za ovo sto mi treba, dakle uspeo sam i to bez neke preterane muke :yahoo:

Videh da podrzava i druge format kontejnere sem mkv-a sto je pohvalno

Hvala :drinks:
daniel
Član foruma
 
Postova:  16
Pridružio se:  12.11.2010 2:00

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju

cron