Konvertovanje HD videa

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Re: Konvertovanje HD videa

Postod Video Majstor » 11.08.2011 15:16

Sve deluje Ok prema podacima.

Eventualno je moguce da je problem u tome sto je container MOV umesto MP4. Probaj ga remuxovati u MP4 sa programom YAMB http://yamb.unite-video.com/download.html

To bi trebalo da radi. Ako ne bude uspelo, javi.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konvertovanje HD videa

Postod primarioops » 11.08.2011 21:55

pazi,skinuo sam ovaj yamb i isao na creation>click to create mp4.....dodao sam fajl medjutim izbaci mi sledecu poruku "yamb has detected one stream not compatible for creation.Thats why its unchecked in list below". Sada na listi imam dva fajla od kojih je prvi cekiran a to je-MOV, avc,43.5 mbs,1920x1080.....ispod njega je MOV, pcm,1 536mbs,2ch, 48hz
prvo sam probao da ostavim samo ovaj prvi koji je otkacen zatim sam probao da otkacim i drugi medjutim slike i dalje nema s tim sto sada nema ni zvuka :)

sta dalje? ispucaj sve moguce kombinacije
primarioops
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  03.08.2011 5:20

Re: Konvertovanje HD videa

Postod Video Majstor » 12.08.2011 15:07

Izglea da je format zvuka u necemu netipican pa nece...

Probaj sa programom Switch http://www.nch.com.au/switch/index.html
da konvertujes zvuk u MP3

Da b izadrzao kvalitet zvuka maksimalno probaj podesiti na MP3 320 kbps joint stereo.

Znaci ubaci taj MOV fajl u Switch i podesi izlazni format MP3. Kad dobijes MP3 onda i njega dodaj u YAMB i chekiraj ga. A onaj PCM audio koji nece da bude chekiran, nemoj. To bi trebalo da radi. Znaci u tom novom .MP4 fajlu bice stari video i novi audio.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konvertovanje HD videa

Postod primarioops » 12.08.2011 17:21

Kod: Obeleži sve
http://www.megaupload.com/?d=DL8BY231


evo fajla i zaista bi mi znacilo ako bi mogao da vidis u cemu je problem.Nije probelm u zvuku,meni treba novi video,a stari audio....nesto sam zbudzio i dobio konacno sliku ali je katastrofalnog kvaliteta
primarioops
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  03.08.2011 5:20

Re: Konvertovanje HD videa

Postod Video Majstor » 13.08.2011 17:54

Skinuo sam fajl i isprobao.
Kod mene radi normalno u Sony Vegas pro 9.0 (dosta stara verzija). Takodje radi normalno i u svim plejerima. U Corel Video Studio Pro X4 je rusio program.

Znači kod tebe je neki problem sa Vegasom. Trebao bi probati neku novu verziju da instaliras.


Takodje sam isprobao sledece:
Remux u MP4 nije uspeo jer izgleda PCM audiuo nije kompatibilan sa MP4 containerom. U mediacoderu sam obavio konverziju, bez izmena videa (copy video tj. remux) a audio je konvertovan u MP3 sa maksimalnim bitrateom od 320 kbps. Taj novi MP4 faj lje radio u Corelu ali nije hteo Vegas da ga otvori.

Ako te mrzi da instaliras novi Vegas, onda mozes obaviti konverziju prema ovom tutorijalu koji je ranije napisan: viewtopic.php?f=14&t=257
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konvertovanje HD videa

Postod primarioops » 13.08.2011 19:21

ne mrzi me da instaliram novi vegas ali trazio sam na warezu i svi imaju neke boljke (ako je suditi po komentarima ljudi koji su ih skidali). Da li mozes da mi posaljes link za novi vegas koji radi i koji se relativno lako instalira. Moze i na PM, bio bih jako zahvalan.
primarioops
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  03.08.2011 5:20
Prethodni

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju