Sony Vegas

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Re: Sony Vegas

Postod Face » 17.10.2012 11:54

hvala svima na odgovoru ;)
evo instaliran win 7 x64 , stvarno je mnogo brzi od XP x64 ali imam isti problem sa Sony , cak sam i stavio onu graficku sa starog kompa na kojem je sony radio perfektno i nema promene, dve video trake u soniju nema sanse da idu u isto vreme :(

hehe pa da , za memoriju pise 12.0 GB (11.7 GB usable) :)
nema koji Sony nisam probao, podesio u njemu da mi preview bude loseg kvaliteta i stavio neki mali video 320x240 presekao ga na dva dela i stavio u crossfade i ono zapinje kao ludo .... isprobavao sam sa raznim kolicinama memorije koliko da je koristi pri preview i opet nista ... :dash2:

pa komponujem i sve sto ide uz to , trudim se :D pa sta bude , vazno je biti kreativan ;)
uglavnom neki electro pomesan sa svim i svacim :dance2:

evo jedan remix za otpisane sto sam radio, eto bas taj video je radjen na starom racunaru i koristio sam u isto vreme i do tri video trake sa gomilom FX stvarcica i nije seckalo ...

ostaje mi jos da probam taj Sony 12



http://www.youtube.com/watch?v=xrusoXe-f5g
Face
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  12.10.2012 7:26

Re: Sony Vegas

Postod Bozidar » 17.10.2012 18:49

Kakva ti je ta ram memorija. Je li svaka ista. Ako je 12 onda imas 3 po 4 gb. Je li? Moguce da ti je tu nesto. Ja imam 8 gb 2 x 4. Vjerovatno znas ali da kazem tj mislim da dva slota sluze da bi recimo ram od 8 gb bolje radio. Recimo 2 x 4 gb bolje rade od jedne 8. Ako ti nisu sve iste, ako je jedna 4 druga 8 onda to nije ok. Ako su razliciti modeli ni to nije ok. Takodje moras provjerit i plocu, mozda ti ne moze preko 8. Meni ne moze. Kazi nam sta imas od rama i koja ti je ploca pa mozda mozemo pomoci.
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Sony Vegas

Postod Video Majstor » 19.10.2012 2:55

Pomislio sam da problem nema veze sa memorijom međutim moguće je da ima. Moguće je između ostalog i to što Božidar kaže.
problem je u tome sto mi pri svakom crossfade video previse "secka" tj. zapinje i to bez ikakvih FX stvari

evo instaliran win 7 x64 , stvarno je mnogo brzi od XP x64 ali imam isti problem sa Sony , cak sam i stavio onu graficku sa starog kompa na kojem je sony radio perfektno i nema promene, dve video trake u soniju nema sanse da idu u isto vreme

Evo razmišljam već par dana ovome...
Ključ za dolazak do rešenje ili bar objašnjenja je u tome, šta se dešava u momentu kada radiš crossfade i kada koristiš dve trake (a da pri toem nema veze sa grafičkom karticom)? Evo šta se dešava:
Sojy vegas u trenutku tranzicijesa blagim prelazom, kao što je crossfade, mora u memoriji da drži delove oba videa jer sve dok se tranzicija ne završi frejmovi iz oba videa čine taj prelazni deo. Takođe ukoliko se radi o videu visoke rezolucije ili nekom videu visokog bitratea onda je Vegas prinuđen da tokom te tranizicije stalno učitava delove od oba videa sa hard diska. Kada hard disk čita dva fajla praktično u isto vreme onda je drastično sporiji jer glava hard diska naizmenično mora da se pomera na dve različite lokacije.
Najbolji primer za to koliko je nezgodno računaru da čita dva fajla u isto vreme je čitanje sa CD-a ili DVD-a: Ako na priemr na DVD-u imate snimljeno 6 filmova, na disku je snimljen prvi pa drugi pa treći i tako redom. DVD čitač ima samo jednu glavu za čitanje i bez problema radi kada puštate jedan film. Glava se polako pomera kako film napreduje i sve je u redu. Međutim ako u isto vreme gledate jedan film a drugi kopirate na hard disk gčlava DVD čitača se naizmenično mora da pomera na mesto gde je prvi fajl pa zatim na mesto gde je drugi fajl. DVD uređaj tada postaje veoma bučan, obe operacije se veoma uspore. Film koji gledate počne totalno da se zaustavlja jer se glava čitača samo jedan trenutak zadrži na mestiu tog fima a zatim se mora da vrati na mesto drugog fajla koji se kopira, kopiranje tog drugog fajla takođe se izuzetno uspori...

U to se takođe uklapa i to da problem nema veze sa grafičkom karticom već sa učitavanjem podataka u vegas.

...nadam se da iz ovog objašnjenja možeš da naslutiš gde je problem kod tebe. :)
Problem može biti neke od sledećih stvari:
- spor hard disk (uzrok može biti neki od novih hard diskova koji zahtevaju advanced formating, ili kvar)
- izuzetno fragmentisan hard disk gde glava non stop mora veoma da se pomera
- u sporoj RAM meoriji pa hard disk mora da čeka da se učita (malo verovatno jer drugi programi nemaju problema)
- mala količini dostupne RAM memorije (ako je usled loših podešavanja operativnom sistemu dostupan samo mali deo od ukupne RAM memorije)
- kvar na nekom od memorijskih modula. (Ja sam na primer na starom računaru imao kvar sa memorijaom koji je dolazio do izražaja samo u zahtevnim aplikacijama koje malo više napune RAM memoriju)
- možda treba podesiti vegas da jednostavno korosti više RAM-a za preview. Pošto imaš 12GB pokušaj podesiti što više pa isprobaj. Na slici je prozor sa podešavanjima: Slika
Na ovoj slici takođe je prikazano i koliko threadova želiš da koristiš za preview. Ako imaš dovjezgreni procesor onda podesi jedan ili dva threada.

...
Proveri koliko ti sada u Task Manageru piše da imaš slobodne memorije.
proveri koliko piše da vegas zauzima memorije kad je učitan samo jedan video a koliko kada su dva videa i kada obavljaš tranziciju.
Obavi defragmentaicju obavezno.

I za svaki slučaj da pitam, da nisu možda ti video fajlovi na nekom DVD-u ?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sony Vegas

Postod Face » 23.10.2012 15:10

Vauu :) veliko hvala za trud !!!
isprobao sam sve ovo sto si napisao , dodavao koliko da koristi mermorije i sve ostalo ali slaba vajda, medjutim ono sto sam skontao da bez seckanja crossfade mogu da rade samo dva video zapisa slabijeg kvaliteta i to mp4 (AVC H264) (tako je bar kod mene) , kompresovacu u taj format i taj kvalitet pa cu samo na crossfade koristiti odatle delove :D a ostalo HD :bb:

i jos uvek mi je sumljiva memorija ...... jel ima ovde negde odeljak da se postavi pitanje u vezi audio produkcije vezano za RAM memoriju?

hvala za sve , svakako ;-)
Face
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  12.10.2012 7:26

Re: Sony Vegas

Postod Video Majstor » 23.10.2012 19:01

hmmmm.... Morao bi tvoj računar na detaljan pretres. Moguće je da ima kvari ili neki problem koji bi bio rešen boljim podešavanjem.

- Kakav hard disk imaš? Ako možeš napiši tačnu oznaku?

- Pogledja na koliku veličinu ti je podešena virtuelna memorija?

- Pogledaj u task manageru koliko memorije zauzima Vegas process.

- Napravi i jedan mali eksperiment. Jedan video klip stvai na SUB memoriju i učitaj ga u projekat a drugi neka bude na DVD-u i sa DVD-a ga učitaj u projekat. I onda sa ta dva klipa probaj tranziciju. I napiši kakva su zapažanja u vezi promene brzine.

...... jel ima ovde negde odeljak da se postavi pitanje u vezi audio produkcije vezano za RAM memoriju?
Ne moraš toliko da paziš na odgovarajuću kategoriju. Samo ti pokreni temu i lepo opiši šta te zanima pa ćemo je premestiti gde ja najbolje. Uglavnom su sve teme o svačemu i o softveru i o hardveru pa se to i ne može precizno da svrstava u kategorije.
...Za naodlučne takođe je predviđeno da postave temu u forum "Svaštara" ili "Čakaonica".
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Prethodni

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron