Sony Vegas

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Re: Sony Vegas

Postod Bozidar » 09.11.2011 14:41

Sinoc sam bas provjeravao da li vegas pravi greske prilikom takvog unosa podataka u novi projekat. Tj da li propusti neke detalje. Sinoc nista nijesam uocio ali cu danas ponovo provjerit
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Sony Vegas

Postod Bozidar » 09.11.2011 15:10

djyova je napisao:Desni klik na klip, pa Insert/Remove Envelope, pa stikliras Velocity. Nakon toga podesavas brzinu kako zelis.

Kako je tesko bilo sta sa ovim podesiti. Vec sam nesto radio sa njom. Ona guta snimak.
Jel moguce da postoji jos neka opcija.
U svakom slucaju hvala. Mnogo si mi pomogao
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Sony Vegas

Postod ShoX » 10.02.2012 18:18

Radim u Vegasu oko godinu dana... nisam neki stručnjak al znam po nešto... Zanima me par svarčica

Prvenstveno me zanima razlika između Sony vegasa i Vegas Movie Studio-a
Pošto sam video da kod sinhronizacije (fandub-a) koriste movie studio... Znači šta je kod njega tako dobro za fandub da je drugačiji od vegasa i kakva je uopšte razlika , može li on ako samo pomerim malo audio da radi rendanje bez kompresije (direct steam copy) , čita li više formata, kao što su mp4,mkv...
i da li postoji način da u vegas ubacim mp4 ili mkv video..

Pogledajte naprimer ovaj video


prebacite na 3:57 (3 minute i 57 sekundi)
Ovo dosta liči na vegas, ako se ne varam ovo je taj movie studio?

Zatim, kod rendanja obično koristim Main Contect AVC/AAC za hd klipove 4000 kbps ,a za obične koristim 1500 kbps ili rendam u WMV, da li ima neki bolji način od ovoga, i kao što sam gore pitao može li direct steam copy da se izvede tu...

offtopic :
video sam na netu razne tutoriale da kada se radi fandub da se skine OST audio tog crtaća što radim... i naprimer da ukucam ime crtaća ost... i kada sam ovo pokušao retko nađem uspešno i to ako nađem obično budu zvukovi iz tog crtaća, naprimer akciona muzika, muzika kad je nešto tužno... nema prazna traka za neku epizodu...

Takođe pogledajte ovu temu ako mi možete pomoći..
http://forum.videomajstor.com/viewtopic.php?f=12&t=2492

hvala :yes:
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Sony Vegas

Postod Video Majstor » 12.02.2012 9:04

Prvenstveno me zanima razlika između Sony vegasa i Vegas Movie Studio-a
Koliko ja znam, Vegas Movie Studio je amaterska varijanta od Sony Vegas Pro. Ako već koristiš Vegas Pro onda nema razloga da prelaziš na Vegas Movie Studio. Evo poređenja: http://www.sonycreativesoftware.com/mov ... pe/compare

Ako zna neko još neku razliku, voleo bi da objasni.

i da li postoji način da u vegas ubacim mp4 ili mkv video..
.MP4 može a .MKV mislim da ne može. Kod mene u Vegas Pro 9.0 MP4 radi bez problema. Samo ga prevučem u program...

...iz tvog pitanja pretpostavljam da si naleteo na neke .MP4 fajlove koji ne mogu. Morao bi da probaš da ih remuxuješ sa programom YAMB u novi .MP4 container pa probaj opet.
...ako opet neće onda javi pa da predlažem još rešenja...

prebacite na 3:57 (3 minute i 57 sekundi)
Ovo dosta liči na vegas, ako se ne varam ovo je taj movie studio?
A možda je to i "Sony Sound Forge" jedan od najboljih program za obradu zvuka. On takođe može da otvara i video fajlove. http://www.sonycreativesoftware.com/soundforgesoftware
Na toj slici je pretpostavljam jedna starija verzija pa je moguće da izgleda drugačije od sadašnje.

A takođe je moguće da je to neki sasvim drugi program od nekog drugog proizvođača.

može li on ako samo pomerim malo audio da radi rendanje bez kompresije (direct steam copy) ,
...
da li ima neki bolji način od ovoga, i kao što sam gore pitao može li direct steam copy da se izvede tu...
Sumnjam da bilo koji program za video montažu koristi Direct Stream Copy. Umesto toga se koriste lossless formati. Za zvuk se koristi .WAV i nema gubitaka tokom renderinga.

Zatim, kod rendanja obično koristim Main Contect AVC/AAC za hd klipove 4000 kbps ,a za obične koristim 1500 kbps ili rendam u WMV, da li ima neki bolji način od ovoga,
Zavisi za šta je namenjen video koji dobijaš tim renderingom. Ako je za arhivu pa želiš da sačuvaš u maksimalnom kvalitetu onda može mnogo bolje. Ako želiš male fajlove onda je verovatno to blizu optimalnog. Ako želiš da bude blizu Blu-ray kvaliteta onda za Full HD biraj bitrate bar 16000kbps (16Mbps) jer Blu-ray koristi 20-25 Mbps za Full HD video. AVCHD kamere pri maks kvalitetu takođe koriste 25Mbps bitrate a pri srednjem 17Mbps.
WMV ne volim, pogotovo mu je mana što ne radi na kućnim plejerima čak i kada je u SD rezolucijama. Umesto toga ja bi radije renderovao isto u AVC/AAC pa onda naknadno konvertovao u DivX.

...To je duga priča. Najbolje pokreni posebnu temu za pojedini projekat pa ću ti konkretno reći mogućnosti.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sony Vegas

Postod felino » 12.02.2012 16:18

To je Vegas, nije Sound Forge. Inače, starije verzije SF nisu imale mogućnost učitavanja višekanalnih fajlova. Novije bi mogle da zaliče na ovo. Ovo na slici i nije višekanalani fajl, već se vidi više ''šina'' ili track-ova. SF i nije program za ''multitracking''.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Sony Vegas

Postod ShoX » 12.02.2012 18:53

Hvala na ovim odgovorima :)
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Sony Vegas

Postod Face » 12.10.2012 7:46

imam i ja jedno pitanje, imam XP x32 i XP x64 i instaliran Sony Vegas 9b na oba xp-a (probao sam i 8-cu sony vegas i jos par 9-ki kao i 10 i 11 )... problem je u tome sto mi pri svakom crossfade video previse "secka" tj. zapinje i to bez ikakvih FX stvari

karakteristike racunara su:
AMD Athlon II x2 250
3.00 GHz
11.7 GB RAM
Radeon HD 4250

svi ostali programi mi dobro rade npr. NUENDO radi besprekorno i sa vise od 30 muzickih kanala i gomilom VST-a sto je odlicno ......

a pre ovog racunara sam koristio upola slabiji komp 1.5 GHz , samo 1 GB memorije i neku slabiju graficku i Sony Vegas je radio dosta dobro i sa effektima (nisam mogao da preterujem) ali je radilo dobro ... kao da sam upao u Zonu Sumraka ;-)))

interesuje me da li imaju neka podesavanja koja sam preskocio da se to namesti ili neki savet ako neko ima
hvala unapred ;-)
Face
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  12.10.2012 7:26

Re: Sony Vegas

Postod Bozidar » 12.10.2012 13:58

Mozda nisi obratio paznju na instalaciju vegasa. Jako je bitno da je 64 bitni. Jer bez obzira koliko imas rama on ne prelazi 3 ukoliko je 32 bitni. Zasto nemas vindovs 7. On mnogo brze radi od xp.
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Sony Vegas

Postod Face » 12.10.2012 17:02

pa obratio sam paznju i instaliran je Sony x64 al nem pojma sto zavitlava .... upravo instaliram win. 7 ;) (prvi put) :)
hvala :cool:
Face
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  12.10.2012 7:26

Re: Sony Vegas

Postod Video Majstor » 13.10.2012 2:22

Dobrodošao! :drinks:

.. problem je u tome sto mi pri svakom crossfade video previse "secka" tj. zapinje i to bez ikakvih FX stvari
Pa moguće je da je uzrok u podešavanjima grafičke kartice. Najpre uđi u podešavanja od tvoje grafičke kartice i uradi "reset to default" a takođe kao sledeći korak uradi instalaciju najnovijih drjavera i restartuj računar nakon toga.

11.7 GB RAM
Neobična cifra?! :wacko2:
hmmmm.... Jedina mogućnost da imaš 11.7 GB RAM-a je da imaš jedan modul od 8GB jedan od 2GB, jedan od 1GB, jedan od 512MB i jedan od 256MB... neobično i malo verovatno.

Jako je bitno da je 64 bitni. Jer bez obzira koliko imas rama on ne prelazi 3 ukoliko je 32 bitni.
Tačno. Ukoliko zaista imaš toliko RAM meorije onda praktično moraš da koristiš 64bitni operativni sistem. Windows XP 64-bit je pomalo nestandardno izdanje tako da je svakako pametnije preći na Windows 7 64-bitni.
Takođe mislim da je Vegas 12 isključivo 64-bitni a za starije verzije ne znam koliko iskorišćavaju dobro 64bitne windowse.

svi ostali programi mi dobro rade npr. NUENDO radi besprekorno i sa vise od 30 muzickih kanala i gomilom VST-a sto je odlicno ......
Da li komponuješ? ili si možda sound designer? Opiši malo čime se baviš u vezi muzike?
Trenutno imamo nedostatak muzičara i tonaca :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
PrethodniSledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron