koji program odabrati za montazu

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

koji program odabrati za montazu

Postod bobek1601 » 08.11.2010 15:25

pozz svima koja od ova 3 program odabrati "corel videostudio x3,edius 6,sony vegas 9 ili 10" ili neki drugi program..koristio bi ga za video montazu i pustanje na tv preko kablovske... to je sve spojeno samo treba sad da odaberem program.. mali studio u malom mjestu
bobek1601
Član foruma
 
Postova:  8
Pridružio se:  08.11.2010 14:06

Re: koji program odabrati za montazu

Postod Video Majstor » 08.11.2010 23:29

Dobrodošao! :drinks:

odgovor...
Corel videoStudio X3 je jako dobar za početak ali dok ne probate ne možete znati da li je dovoljan za sve što ste zamislili. Grubo rečeno poseduje oko 50% mogućnosti Vegasa. Ako ste početnik, počnite od njega.

Što se Vegasa tiče, imate dva izdanja, Vegas Pro i Vegas Home Studio. Vegas Pro je jako moćan a Vegas Home Studio nikada nisam isprobao i nisam ni čuo utiske o njemu. Vegas pro je inače više od programa za video montažu, može i da dodaje neke moćnije stvari, efekte, dobar rad sa zvukom itd. Prednost Vegasa je što ga mnogo ljudi koristi i korisnici dosta učesttvuju po forumima pa imate koga da pitate kada zapne. Oko polovine posetilaca ovog sajta i foruma koristi Vegas.

Edius, pre svega ne znam da li on može da se koristi bez ediusovog hardvera. Znam da hardver ne vredi bez edius softvera ali ne znam za obrnuto. Njega korisnici hvale koliko znam ali oni koji su se već navikli na neki drugi naravno ne žele menjati navike.

koristio bi ga za video montazu i pustanje na tv preko kablovske...

Ako mozete malo detaljnije da objasnite za šta bi ga koristili jer ova tri programa su dobri za montažu ali nisu predviđeni za puštanje programa. Sa njima kreirate i pripremate video koji će kasnije biti puštan.

Za puštanje gotovih videa se koriste ovakvi programi:
http://www.videomajstor.com/softver-tv-studio
Ako već niste, preporučujem da svakako proučite taj tekst.

to je sve spojeno samo treba sad da odaberem program.. mali studio u malom mjestu
Baš me interesuju neki detalji oko te televizije. Da li ste vlasnik ili zaposleni na toj televiziji?
...između osatlog, pošto želim da poboljšam rubriku o telviziji i da je učinim korisnijim za početnike u ovom poslu, voleo bi da čujem vaše predloge ili kritike na račun tih vodiča. Ako imate vremena da opišete koje informacije o radu televizije su vam najpotrebnije, šta bi još moglo da se doda i tako to?

p.s.
Inače za diskusiju konkretno o Tv kanalu, studiju imamo i poseban forum "TV, mediji...", budite slobodni da diskutujete i započinjete teme i kada želite!
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: koji program odabrati za montazu

Postod drug » 02.03.2011 13:08

Pozdrav za tebe bobek, naravno da mozes da koristis edius bez hardvera, ali ja ti preporučujem da nadjes sebi neku verziju Pinnacle studia jer je program odlican jos ako u njega sebi dodas sve video efekte koje mozes nac na internetu onda je fantastičan za radit. Jos samo da znas ne treba ti za njega nikakva kartica vec mozes da direktno przis na dvd.
drug
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.02.2011 12:10

Re: koji program odabrati za montazu

Postod Goja » 02.03.2011 14:21

Moj savet je corel od tih koje si nabrojao.Lak je za upotrebu i ima sve sto ti je potrebno za osnovnu montazu.Greka je u startu kad se pomisli da osnovna montaza podrazumeva nesto malo i ne dovoljno da bi bilo lepo i ok.Ako obratis paznju gotovo sve tv emisije pa cak i neke serije rade se sa osnovnom montazom bez previse efekata .U svakom slučaju sta god izaberes savladaj program do kraja budi majstor u tom programu:)
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju

cron