Više dvd rezača

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Više dvd rezača

Postod Goja » 01.06.2011 15:18

Ukoliko u kompijuteru imete više (7-8) rezača,kako je najlakše odjednom narezati više dvd ?
I još nešto dali su externi i interni dvd rezači isti mislim na performase.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Više dvd rezača

Postod Video Majstor » 01.06.2011 20:22

ne znam odgovor ali mozda pomogne:
Pretpostavljam da Nero ima takvu opciju. Ja ne mogu da proverim jer ja imam stari nero 6.6

Teoretski bi trebalo i da je moguce kada vise instanci programa za narezivanje (npr. Nero-a) startujete paralelno pa u svakom odaberete drugi rezac. Samo ne znam koliko je pouzdano kesiranej u tom slucaju. Proces kesiranje i snimanjea je uvek spor kada se na disk snima veliki broj malih fajlova. Ali za velike fajlove b itrebalo da moze uvek na racunarima solidnih performansi.

U svakom slucaju bolje je potraziti specijalizovano resenje koje sigurno ima zajednicko kesiranje.

I još nešto dali su externi i interni dvd rezači isti mislim na performase.

DVD standard predvidja unapred odredjene brzine citanja i pisanja. Na primer pri brzini 1X svaki uredjaj ima istu brzinu kao i nek idrugi uredj sa brzinom 1X. Isto vazi i za 2x, 4x, 8x, 16x, 24x, 48x itd...

Eksterni diskovi se uglavnom spajaju na USB 2.0 prikljucak a USB 2.0 ima relativno slabe performanse pri protoku podataka tako da je moguce da su recimo ograniceni na maksimalno 24x ili tako nesto.

Kada se budu pojavili USB 3.0 eksterni uredjaji onda nece biti razlike u performansama sigurno.

p.s.
ja inace snimam CD diskove na 8x a DVD na 6x ii 8x jer smatram da je snimljen idisk pri tinm brzinama najvece trajnosti i njamanje osetljivosti na prasinu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Više dvd rezača

Postod Goja » 01.06.2011 21:07

Ja trenutno u kompijuteru imam dva rezača i u neru 9 ja nigde ne vidim opciju da startujem dva rezača već samo mogu da izaberem neki od ta dva.

Što se tiče externog i internog rezača prtpostavljao sam da jednako režu verovatno je razlika samo u ceni.


Nisam siguran oko harda da si sto posto upravu i da je sporost externog harda rezultovana isključivo zbog slabog protoka usb 2.0 to je sigurno razlog ali mislim da su externi hard diskovi i pravljeni sa manje obrtaja oko 5600 mi se čini da je maximum dok interni daleko premašuju 7500 obrtaja.


Raspitaću se još oko povezivanja više rezača dal može i kako.


kad smo već kod hardvera dali znaš dal ima negde da se nabavi fioka za interni hard disk po sistemu izvučem fioku izvukao sam hard ubacim fioku ubacio sam hard
uvek je samo jedan hard u kompu.
nekad davno sam imao takvu fioku i pokazala se kao ne zamenljiva u zastiti podataka.
zgodno.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Više dvd rezača

Postod Goja » 01.06.2011 21:20

saznah odgovor :clapping:



imas u neri , alkoholu i ostalim programima za rezanje stavku use multiple rekorders pa je stkliras i kliknes burn ,otvara ti se novi prozor u kojem su prikazani tvoji rezaci , e onda moras drzati ctrl i selektovati misem koliko hoces rezaca da radi ( reze ) i opet burn. (program ce poceti da reze pod uslovom da si ubacio cd-ove u rezace )
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Više dvd rezača

Postod Video Majstor » 02.06.2011 2:34

Nisam siguran oko harda da si sto posto upravu i da je sporost externog harda rezultovana isključivo zbog slabog protoka usb 2.0 to je sigurno razlog ali mislim da su externi hard diskovi i pravljeni sa manje obrtaja oko 5600 mi se čini da je maximum dok interni daleko premašuju 7500 obrtaja.
Da pa namerno ugradjuju sporije diskove jer su jeftiniji i manje se habaju a ionako postizu makksimalni USB 2.0 protok.

Ima i eksternih diskova koji koriste eSATA konektor ili FireWire pa kod njih nema skoro nikakve razlike u performansama.

kad smo već kod hardvera dali znaš dal ima negde da se nabavi fioka za interni hard disk po sistemu izvučem fioku izvukao sam hard ubacim fioku ubacio sam hard
uvek je samo jedan hard u kompu.
nekad davno sam imao takvu fioku i pokazala se kao ne zamenljiva u zastiti podataka.
zgodno.
ja imam fioku i sada ali za stare IDE konektore. Super me je sluzila nekoliko godina a onda je pocela da stavra buku. Jedva sam otkrio da je uzrok buke mali ventilator iz nje. Tada sam ga bio zamenio.

Sada je ponovo poceo da stvara buku ali ovaj put ta buka dolazi i kada izvadim ventilator. Utroku su izgleda vibracije diska u fioci. Zatezanje srafocva ne pomeze tako da sam pkusao sa zaglavljivanjem papira izmedju fioke i lezista fioke ali slab uspeh. Ne vibrira samo kad je drzim rukom.

...Zbog toga mislim da ti je mozda bolje da nabavis eksterno kuciste za hard disk. Oni su malo komotniji za ugrdnju diska nego fioka a i cvrsci su i bolje suzbijaju vibraicje. Imaju i posbeno napajanje tako da ne ovise o napajanju iz kucista racunara.

Takodje imas i jedan slican uredjaj koji obicno nazivaju "hard disk dock". mali usb uredjaj koji ima otvor u koji gurnes taj kraj hard diska sa konektorima. On je zgodan kada od nekoga posudis disk ili kada svoj disk moras poneti kod nekoga.
Medjutim on nema nikakavo ucvrscivanje diska pa zbog mogucih problema sa vibracijama ne preporucujem duzu upotrebu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Više dvd rezača

Postod Goja » 02.06.2011 9:13

zaniljivo
ja sam koristio jednu fioku a imao sam dva diska u ulošku.na jednom mi je bio instaliran i internet i sve što ima da kazem na svakom kompu a na drugom samo os i vazni podaci i neki bitni programi.nikada nisu imali niti su mogli da imaju kontaktk izmedju sebe tako da ni virusi nisu mogli da udju.Kako izgleda to externo kućiste? imajuli dodira dva diska izmedju sebe?
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Više dvd rezača

Postod Video Majstor » 02.06.2011 15:04

Kako izgleda to externo kućiste?

Izgledaju kao i eksterni hard diskovi, Cetvrtasti uglavnom. Neki stoje uspravno a neki vodoravno...
Evo ovde mozes pogledati modele eksternog kucista proizvodjaca ICYBOX:
http://www.icybox.com.tw/page/3.5_products/3.5.htm

Od kucista koja su se kod nas mogla naci Icybox su mislim bila najkvalitetnija a i najskuplja. I za njih sam cuo pohvale.
imajuli dodira dva diska izmedju sebe?

Vecina tih eksternih kucista su za samo jedan disk ali ima i sa dva (ta su naravno skuplja). Razmak medju diskovima je isti kao i kod obicnih PC kucista. Znaci standardna lezista za 3.5 incne diskove su unutra.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron