iz youtuba na dvd player

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

iz youtuba na dvd player

Postod tuma » 01.06.2011 5:39

Zanima me ako ima neko mozda ideju kako skinut vido spot iz youtuba preraditi ,neznam format slike ili nesto slicno,da bi se onda napravio dvd sa normalnom slikom. :help:
tuma
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  01.06.2011 4:09

Re: iz youtuba na dvd player

Postod Goja » 01.06.2011 15:24

Ja koristim RealPlayer Downloader ,uz pomoć njega skinem sve što me zanima sa YouTube.Zatim taj materijal konvertujem u recomo mov fajl i na kraju preko programa TMPGEnc Authora narežem dvd.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: iz youtuba na dvd player

Postod Video Majstor » 01.06.2011 20:10

Zanima me ako ima neko mozda ideju kako skinut vido spot iz youtuba preraditi ,neznam format slike ili nesto slicno,da bi se onda napravio dvd sa normalnom slikom.

Dobrodošao! :drinks:

Ako fajlove skidate i MP4 formatu, onda nije potrebna nikakva konverzija pre izrade DVD-a.

Video sa YouTube-a možete skinuti u MP4 formatu pomoću Opera browsera i ekstenzije FastestTube.
Zaniči otovorite Opera browser i instalirate fastestTube sa https://addons.opera.com/addons/extensions/

Zatim otvorite youtube stranicu sa videom koji zelite da snimite. Ispod videa ce biti download tastter. Kliknete na taj taster i dobicete spisak svih format u kojima video moze bbiti skinut. Izaberite najvecu rezoluciju medju ponudjenim u formatu MP4.

Dalje od Mp4 fajlova moze se bez novih konverzijau u vecini DVD authoring programa izraditi DVD.
Na primer mozete probati odlican TMPGEnc Authoring Works ili recimo besplatn iDVD Flick...

Zatim taj materijal konvertujem u recomo mov fajl i na kraju preko programa TMPGEnc Authora narežem dvd.
Jesi li probao bez tog konvertovanja?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: iz youtuba na dvd player

Postod Goja » 01.06.2011 20:55

Jesi li probao bez tog konvertovanja?

Kad skidam nešto sa YouTub-a pomoću RealPlayer-a moram da konvertujem u mov fajl jel on je jedino dostupan kao free ,kolko znam bez konvertovanje nemože.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: iz youtuba na dvd player

Postod Video Majstor » 01.06.2011 21:03

.MOV je skoro isti format kao .MP4
zato ukoliko program sa kojim pravis DVD moze da otvara MOV skoro sigurno moze i MP4
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: iz youtuba na dvd player

Postod Goja » 01.06.2011 21:08

Video Majstor je napisao:.MOV je skoro isti format kao .MP4
zato ukoliko program sa kojim pravis DVD moze da otvara MOV skoro sigurno moze i MP4



jeste ali ja iz realplejera ne dobijam mov već neki njihov format a dajeme opciju konvertovanja u mov
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: iz youtuba na dvd player

Postod tuma » 11.08.2011 4:38

Goja je napisao:
Video Majstor je napisao:.MOV je skoro isti format kao .MP4
zato ukoliko program sa kojim pravis DVD moze da otvara MOV skoro sigurno moze i MP4



jeste ali ja iz realplejera ne dobijam mov već neki njihov format a dajeme opciju konvertovanja u mov



:hi: Samo,da javim,da sam nasao neki super programcic koji ti iz bilo kojeg formata iz youtube napravi vob format.Kad to narežeš sa Nerom super ispada dvd koji kad se ubaci u bilokoji dvd player radi kao običan dvd pa i slika nema neke pogreske u glavnome kako vidiš na youtube takvu sliku i zvuk imas i na tv.

Ako nekog interesuje neka se javi na mail [email protected] i mogu ga poslati :hi:
tuma
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  01.06.2011 4:09

Re: iz youtuba na dvd player

Postod djyova » 29.08.2011 1:30

Convert X to DVD je idealn za prebacivanje bilo čega u DVD format.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron