Efekat okretanja stranica knjige

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Efekat okretanja stranica knjige

Postod Goja » 05.02.2011 22:01

Postojili neki jednostavan program skojim bi postigao efekat okretanja stranica knjige (misem) i taj efekat da postavim na sajt.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Efekat okretanja stranica knjige

Postod Video Majstor » 06.02.2011 2:40

Ako je to za web stranicu onda za sada može samo u flashu da se uradi. Ovde ima jedan primer: http://www.pcchip.hr/magazines/view/220

Medjutim najverovatnije to izraditi u flashu ili unajmiti nekog ko radi u flashu. Ali moguce je i da ima neki program koji olaksava izradu ovakvih knjiga u flashu...

Animacija i rad u Adobe Flashu bi takodje mogli biti tema foruma samo za sada nema korisnika koji se time malo više bave.

----
Pokušaj sa ovim http://page-flip.com/products/pdf-publisher/
ali ne znam da li može da web starnicu sa tim efektom da napravi ili samo u neki sopstveni format. Vredi da probaš.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Efekat okretanja stranica knjige

Postod Goja » 06.02.2011 17:48

Ovako,isprobao sam gore pomenuti program i on sjajno radi ubacite neke pdf stranice i sa lakoćom napravi knjigu koju mozete da listate misem.Čak ima i zvučni efekat okretanja strane.Može se sejvovati u exe varijanti i html .Ograničenja kao demo verzija postoje
bar dva
prvo nemoze vise od 10 strana i drugo preko ucitanih strana postoje dijagonalno ispisana slova sa nazivom firme koja je izradila ovaj program.
Sve je to ok medjutim dal ja neznam ili demo verzija neda al nemogu nikako taj efekat da ubacim na stranicu web sajta.
ako ima nekog web majstora nek pomogne
hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Efekat okretanja stranica knjige

Postod Video Majstor » 06.02.2011 17:57

Pogleaj na ovoj slici
http://page-flip.com/img/upload/sc_publishing.jpg
Piše "Publishing project to HTML" a gore u meniju se vidi opcija "Publish". Možda ti da ideju gde da potražiš tu opciju.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Efekat okretanja stranica knjige

Postod Goja » 06.02.2011 19:06

da to sam video i uradio ima dve opcije kao html fajl i kao exe
radio sm sa oba i to nije problem sve lepo radi al sta sa tim da uradim ? odem na sajt koji pravim
http://busolazasrbiju.webs.com odem na neku novootvorenu stranu kliknem na html
ubacim kod koji sam dobio sa ovim programom i nista sama logiga mi kaze da to nije dovoljno
zatim ubacim sam flash u sajt al opet nista ...negde tu gresim debelo al neznam gde
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Efekat okretanja stranica knjige

Postod Video Majstor » 07.02.2011 0:47

ak ose u tom eksportovanju u HTML dobija jos i Flash ili javascript fajl onda moras i njih da uploadujes na osgovarajuce mesto na sajtu. Obbicno u isti folder gde je ta GTML starnica u koju ubacujes taj kod. Nek ido tih dodataka prorade tek kada ih smestis na server dok u sopstvenom browseru obicno nece.
...Govorim napamet jer nisam video taj kod.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron