Kvalitet Easycap video capture-a?

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Kvalitet Easycap video capture-a?

Postod kalemegdan1971 » 17.12.2014 20:42

Želim da prebacim neke stare video kasete na kompjuter. Čuo sam za Easycap USB 2.0 Video and Audio capture. Razmišljao sam da ga kupim i video rekorder povežem sa njim scart to cinch kablom ili Scart adapterom koji ima S-video i 3 činča.

Interesuje me kakav se kvalitet može dobiti preko ovog uređaj i da li bi taj kvalitet bio lošiji nego kad bi koristio tv karticu.

Unapred hvala.
kalemegdan1971
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  17.12.2014 20:19

Re: Kvalitet Easycap video capture-a?

Postod Video Majstor » 25.12.2014 4:28

Dobrodošao! :drinks:

Ja nemam iskustva sa tim uređajem a ne znam nikog drugog da ima.
Međutim, što se tiče iskustva dosta je ppouzdano pročitati ocene i komentare kupca sa Amazona:
http://www.amazon.com/EasyCAP-Capture-S ... 849CG7W3JJ
Kao što vidiš prosečna ocena ja 3/5 a većina kupaca (čak njih 160) je dala ocenu 1/5 (najlošija ocena).
Iskustva se dosta razlikuju od osobe do osobe. Mnogi od njih kažiu i da su kupili lažni uređaj tj. na slici je taj i taj a u stvari su dobili neki manje kvalitetan koji samo izgleda isto.

Takođe ne mogu da nađem nikakv zvanični sajt od proizvođača što još više daje nesigurnosti...

Veoma važna nepoznanica je u kojem formatu snima njegov softver??


Interesuje me kakav se kvalitet može dobiti preko ovog uređaj i da li bi taj kvalitet bio lošiji nego kad bi koristio tv karticu.
Kao što vidiš sve je moguće. Ne mogu da znam kakav je kvalitet ovog uređaja dok se ne isproba.

Ono što znam da je samim tim što je uređaj USB njegov kvalitet u najboljem slučajnu negde 5-10% lošiji od najboljih TV kartica. Razlog je taj što USB prenos podataka nema dovoljnu propudnu moć za nekompresovani signal tako da mora da kompresuje video još pre nego što dođe do kompjutera. Dakle čak i sa najbolje podešenim softverom ipak mora da bude gubitaka zbog video još jedne kompresije koaj se obavlja pre softvera u kojem vršite snimanje.

U svakom slučaju najbolje bi bilo da ga koristiš sa S-Video kablom ukoliko imaš takav video rekorder.

Na osnovu svega moja pretpostavka je da sigurno nije bolji od TV kartice, ali moguće da je podjednak i da je lakši za rad. Na žalost, znaćemo jedino ako budeš probao. :unknown:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kvalitet Easycap video capture-a?

Postod kalemegdan1971 » 28.12.2014 2:20

Hvala na odgovoru.

Čuo sam u međuvremenu od nekih prijatelja koji su imali easycap i video capture uređaje poput njega da je to bačena para i da je kvalitet slike i zvuka dosta loš. Preporučili su mi da nabavim neku dobru internu analognu tv karticu. S obzirom na veoma slabu ponudu tv kartica u Srbiji i da imam windows 7 64bit verovatno cu dati nekom od prijatelja da mi prebaci te kasete.
kalemegdan1971
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  17.12.2014 20:19

Re: Kvalitet Easycap video capture-a?

Postod Gost » 21.02.2015 19:51

Prebacicu ti ja, samo posalji.. :)
Gost
 

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju