problem oko tv signala

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

problem oko tv signala

Postod dzoni » 11.06.2014 16:47

Postovanje svima...nov sam na sajtu,pa se ne snalazim najbolje sa forumima...trebala bi mi pomoc oko prijema tv signala. Ovo me interesuje za tv koji imam u selu. Znaci,problem je u tome sto u selu provodim maksimalno 30 dana u godini,a ponekad se desi neka vazna utakmica ili neki mec koji bi da gledam,a ja od kanala imam samo prvi,drugi program,malo slabiji prijem za tv prva,i pink sa dosta snega. U stvari,najveci problem mi je sto mi se ne isplati da kupim,npr total tv,i platim samo za osnovnu pretplatu godisnje 10000din,bez opreme i ugradnje,a provedem u selu samo mesec dana. Pa me interesuje,sta mi je najbolje ciniti? Da li neka antena sa pojacivacem ili satelitska sa nekim karticama ili..? Najvise me interesuju domaci kanali, uz eurosport,sport club...svaka pomoc bi dobrodosla. I mozda je vazno da napomenem da u selu nemam internet takodje. U slucaju da negde postoji slicna tema,molim vas da me uputite i ako sam pogresio gde sam postavio pitanje,usmerite me na pravi forum. Hvala na razumevanju i pomoci.
dzoni
 

Re: problem oko tv signala

Postod prijateljv » 11.06.2014 20:52

pozz...
Satelitsku sam davno batalio pa tu ne mogu da ti dam neki savet ili preporuku.Za Total TV...?...ne znam,to je vec individualna stvar ukusa i naravno finansija.
Za analogni (klasicni) prijem,ovako :
Ako nije problem,koje je to selo ili neko vece mesto u blizini ? Ovo pitam zbog same konfiguracije terena i TV repetitora koji se nalaze u toj oblasti.Mozes da navedes i koji tv je u pitanju (tip-model).

E sada,da li ti imas mogucnost da taj tv testiras kod nekog komsije koji ima dobar prijem ? Ovim ces odmah eliminisati slabu selektivnost tv tjunera i sl. - jednom recju,da ne bude da postavljas pojacivace i "vrtis" antenu a "krivac" za los prijem je tv...naravno ovo je samo opcija.
Takodje,navedi koju antenu trenutno koristis,duzina kabla itd.TV kanali koje si naveo (Pink,TV Prva...) imaju jake signale i bukvalno sa sobnom antenom je "gledljiv" prijem (BGD i okolina).

I jos nesto,tebi su izgleda svi kanali na UHF opsegu losi sem Prvog programa (koji je na VHF III opsegu).Mozda ta postojeca antena slabo (ili uopste) ne "hvata" UHF.
"Eurosport,Sport Club" - na kom su opsegu (kanalu) ova dva programa ?
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: problem oko tv signala

Postod Video Majstor » 12.06.2014 6:33

Ne znam da li imaš internet u selu?
Pošto opcije satelitske ili kablovske televizije nisu isplative za tako kratak period, razmotri internet i mobilne televizije, koje se placaju unapred. ZNači platiš za jedan dan ili za recimo mesec dana i gledaš je na računaru ili preko mobilne aplikacije u tom periodu.

Jedna primer je Radijus Vektor TV Svuda:
http://www.vektor.net/kablovska/tv-svuda
on je čak i besplatan već dugo vremena. Ali i kad ne bude besplatan moći će mislim da će usluga biti dostupna svakome.


Takođe imaš SBB D3GO ali mislim da su oni ograničeni samo na one koji su već SBB korisnici bar negde u srbiji
http://www.sbb.rs/d3go/staje/


KlikPink je za svakoga ali je dosta skup, plaće se porukama i mislim da imaš samo pink kanale.
http://klikpink.rs/user/login-rs


Ako neko zna još, neka napiše. :gamer2:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: problem oko tv signala

Postod Gost » 12.06.2014 12:48

hvala na ovim sugestijama... sto se tice lokacije,selo je Kremna,a blizi veci grad je Uzice. Antena nam je stara i nije menjana godinama,mislim da nema nikakav pojacivac i to je jedino sto znam. Imam tri televizora i na ovom jednom od njih je najbolja slika,to je neki kao lcd monitor,tako izgleda,nije veliki,ali dovoljan za te moje potrebe kada sam tamo. Zaboravio sam koje je marke,a sada nisam u stanju da to proverim,jer tamo nema nikoga. Posto tu uglavnom zive mestani,oni imaju samo ove osnovne programe,koji njih i interesuju samo,tj televiziju slabo i gledaju. :))
napisao sam gore u postu da nemam internet u selu. Moji imaju sbb kablovsku u ue,tako da mogu da uzmem taj d3go,ali ne znam kakko ce to da funkcionise,da li ce da prekida ili ce biti slika bez prekida.
ja mislim da je meni glavni problem antena,ali i kada bih kupio bolju antenu,opet bih mogao gledati samo nekih 10tak kanala,koji su slobodni zemaljski. Dobro,bolje je i to,nego sada sto imam 4,od toga dva dobra a druga dva onako.
Da li mi je mozda resenje da kupim neku satelitsku antenu i da onda kupujem te kartice sa kodovima kada mi je to potrebno,tj kada boravim gore? Da li to tako moze? I da li preko satelitske imaju kanali arena,sport club..? hvala
Gost
 

Re: problem oko tv signala

Postod prijateljv » 13.06.2014 21:07

antensko pojacalo...
Svojevremeno (dok je to bilo aktuelno) veoma dobro su se pokazala turska pojacala "Tunali" :

1.jpg


Sa ovakvim pojacalom mozes da stavis (20-30) pa i vise metara antenskog kabla bez problema..."Tunali" je bas u bukvalnom smislu pojacalo - negde gde je jak signal hoce da se "mesaju" kanali,pa cak postoje i pot-metri da se signal ogranici (smanji) :

2.jpg


Obzirom na tvoj problem i konfiguraciju terena (koji bas i nije zavidan) tebi bi trebao da "legne" bas ovakav (ili slican model) sa max.pojacanjem.Mislim da je oznaka ST 1190 ili sl...razlika je samo sto je kod jednog modela odvojen VHF-UHF a kod drugog nije :

3.jpg


Znaci na ovakvo pojacalo moze da se stavi (do tri) nezavisne antene i da se posebno usmere i regulise pojacanje.Na "donjem delu"-ispravljacu vec postoji razdelnik za 2 (dva) TV-a i jos jedan pot-metar koji regulise napon - jacinu signala.
Antenski (koax) kabl je najbolje staviti nov iz jednog dela,bez ikakvih spajanja i nastavaka.Znaci,kao sto sam pomenuo - sa ovakvim pojacalom nije problem u duzini kabla.Odabrati "sto vislje" pogodno mesto (po mogucstvu bez ikakvih prepreka) gradjevine,guste krosnje itd.
Antena popularna "Loga 3" :

4.jpg
(42.62 KiB) Nijednom preuzeto


E sada,kako ove antene danas pravi i "Kurta i Murta" malo povedi racuna gde je kupujes jer su "na oko" sve one slicne ali su same dimenzije svih segmenata i rastojanja strogo definisane...zadnji deo prima VHF a prednji UHF signal :

5.jpg


Isto tako,pojacalo pruza mogucnost stavljanja tri nezavisne antene koje bi se po potrebi posebno usmeravale - naravno,ti bi za pocetak radio sa jednom...
________________________________________________________________________

E sada,vecina kanala koje ti pominjes nema na ovoj analognoj TV.Mozda (pre ovakvog investiranja) sacekati jos neki savet ili preporuku za satelitsku ili te "TV pakete"...
Po meni,najkvalitetnije resenje (koje ti je kolega vec predlozio) za ovaj tvoj problem je SBB - internet,tv ili sta vec.Naravno,izbor je na tebi,pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: problem oko tv signala

Postod dzoni » 13.06.2014 23:51

prijateljv je napisao:antensko pojacalo...
Svojevremeno (dok je to bilo aktuelno) veoma dobro su se pokazala turska pojacala "Tunali" :

1.jpg


Sa ovakvim pojacalom mozes da stavis (20-30) pa i vise metara antenskog kabla bez problema..."Tunali" je bas u bukvalnom smislu pojacalo - negde gde je jak signal hoce da se "mesaju" kanali,pa cak postoje i pot-metri da se signal ogranici (smanji) :

2.jpg


Obzirom na tvoj problem i konfiguraciju terena (koji bas i nije zavidan) tebi bi trebao da "legne" bas ovakav (ili slican model) sa max.pojacanjem.Mislim da je oznaka ST 1190 ili sl...razlika je samo sto je kod jednog modela odvojen VHF-UHF a kod drugog nije :

3.jpg


Znaci na ovakvo pojacalo moze da se stavi (do tri) nezavisne antene i da se posebno usmere i regulise pojacanje.Na "donjem delu"-ispravljacu vec postoji razdelnik za 2 (dva) TV-a i jos jedan pot-metar koji regulise napon - jacinu signala.
Antenski (koax) kabl je najbolje staviti nov iz jednog dela,bez ikakvih spajanja i nastavaka.Znaci,kao sto sam pomenuo - sa ovakvim pojacalom nije problem u duzini kabla.Odabrati "sto vislje" pogodno mesto (po mogucstvu bez ikakvih prepreka) gradjevine,guste krosnje itd.
Antena popularna "Loga 3" :

4.jpg


E sada,kako ove antene danas pravi i "Kurta i Murta" malo povedi racuna gde je kupujes jer su "na oko" sve one slicne ali su same dimenzije svih segmenata i rastojanja strogo definisane...zadnji deo prima VHF a prednji UHF signal :

5.jpg


Isto tako,pojacalo pruza mogucnost stavljanja tri nezavisne antene koje bi se po potrebi posebno usmeravale - naravno,ti bi za pocetak radio sa jednom...
________________________________________________________________________

E sada,vecina kanala koje ti pominjes nema na ovoj analognoj TV.Mozda (pre ovakvog investiranja) sacekati jos neki savet ili preporuku za satelitsku ili te "TV pakete"...
Po meni,najkvalitetnije resenje (koje ti je kolega vec predlozio) za ovaj tvoj problem je SBB - internet,tv ili sta vec.Naravno,izbor je na tebi,pozz...

Hvala puno na detaljnom odgovoru!
dzoni
 

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron